Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Létezik a feltétel nélküli...

Létezik a feltétel nélküli szeretetet és tényleg feltétel nélküli?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 04:48
1 2 3
 11/22 tornado2 válasza:
49%

Igen létezik.......és sajnálom azokat akik ezt nem tapasztalhaták meg.


Én feltételek nélkül szerem a feleségem és a két gyerekem.


Azt rögtön szögezzük le, a feltételek nélküli szeretet néha nagyon nehéz, mert olykor szigorúan kell viselkedni ahhoz, hogy segithes egy családtagodon.


A szigort nem szabad összekeverni az erőszakkal, az nem szeretett.


És nem is lehetett az erőszakot elfogadni, akkor sem ha a delikvenst is verték a szülei.


Mondjuk engem rendszeresen vert anyám, apám..... anyám kemény alkoholista volt, tizennyolc helyen szakította be a fejemet fapapucsal, az apám meg katonai nadrágszíjal vert, gyakran ok nélkül. És akkor még ott volt a verbális erőszak, sokszor rosszabb volt a verésnél.


Senkit sem jogosít fel a régmult események sorozata, hogy erőszakosan viselkedjen.


A feltétel nélküli szeretetet, az az elfogadás, a meghallgatás, a vélemény kikérése ill. meghallgatása, az azonnali és kérés nélküli segítségnyújtás, a lelki és egyéb támogatás, mindezek ellenszolgáltatás nélkül!


És sokszor a segítség nem az hogy kifizetsz egy tartozást, hanem pl. megmutatod hogyan tudja ő kifizetni saját erejéből és mit kell tennie,hogy ilyen helyzetbe többé ne kerüljön, mindezt kioktatás és elítélés nélkül, lelkileg támogatva.


Intelligens ember birtokában van a feltétel nélküli szeretet tulajdonságának, de azt nem mindenki érdemli meg.

2020. jan. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

Tornado!


Tehát ha a feleséged megcsal a fél barossal, te ugyanúgy fogod szeretni, hiszen feltétel nélkül szereted. Ha a gyereked pedofil lesz, ugyanúgy szereted, hiszen feltétel nélkül szereted. Nem, feltétel nélküli szeretet nem letezik. Mindenkinél van egy határ. Kinél magasabb, kinél alacsonyabb, de van határ és bízóan van feltétel

2020. jan. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 tornado2 válasza:

Kedves név nélkül válaszadó.


Mint írtam, idézem:


"Intelligens ember birtokában van a feltétel nélküli szeretet tulajdonságának, de azt nem mindenki érdemli meg."


Tehát, az nem elég hogy elolvastad a szöveget, azt fel is kell fogni, érteni.

Feltétel nélküli szeretetet, annak jár, aki megérdemli.

A határt, mindenki maga húzza meg.


Egy példa...... nagyon csúnyán összevesztünk öcsémel......majd tizenegy évig szóba sem álltam vele.....egy téli éjszakán autóbalesetet szenvedett, speciális vércsoportú lévén nem sok esélye volt a túlélésre.....hajnali egykor autóba ültem és háromszáz kilométert vezettem, hogy segíthessek.

Az eset után még négy évig nem álltam szóba vele.


Mint írtam, a határt mindenki maga szabja meg .... illetve az, hogy ki mennyire intelligens.

2020. jan. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
16%
Igen, létezik a feltétel nélküli szeretet, ez az a szeretet, amely áthatja ezt az egész világot, és ez annak a felsőbb entitásnak a szerepe, akit sokan Istennek neveznek. Én szándékosan nem használom ezt a szót, mert az idők során túl sok vita volt körülötte. Jézus is azt mondja: Szeresd felebarátodat mint tenmagadat. Mivel emberekhez beszélt ezért ahhoz kötötte a szeretetet, hogy mint önmagadat, mert az embereknél általában ez az elképzelhető legnagyobb szeretet foka, de ennél létezik egy sokkal hatalmasabb szeretet, ami fenttartja ezt az egész világot. Gondolj csak bele: mennyi minden jó lőtezik: pusztán az hogy élsz, már önmagában egy csoda, pusztán a tested önmagában egy csoda tele olyan relytéjekkel amikhez a tudomáyn ma még hozzászólni sem tud, és akkor nézz csak rá a világra: a füvek a fák, a minden amit csak látsz, érzel szagolsz önmagában egy csoda. Az ember hajlamos természetesnek venni azt ami jó és csak a hibákra koncentrálni. Ne ess ebbe a hibába. Ez persze nem jelenti azt hogy mindig könnyű lesz meg mindig minden jó, de ilyen az élet, pont ettől szép. Törekedni kénea feltétlen szeretre, és akkor sokkal jobb hely lenne ez a világ... :)
2020. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Kedves tornádó !


A feltétel nélküli szeretet azt jelenti, amit szó szerint jelent: feltétel nélküli. Ergo, nincs olyan, hogy "annak jár, aki megerdemli". Kierdemelni valamit azt jelenti, hogy teljesítenie kell egy feltételt ahhoz, hogy szeresd. 😙

2020. jan. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 tornado2 válasza:
0%

Kedves névtelen.


Van gyermeked? Ha nincs de lesz, kívánom ott lehess mikor születik. Addig értelmetlen veled erről konzultálni.

Ha van és nem tudod miről beszélek, akkor a hiba nem nálam van.

2020. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%

Kedves tornádó!


Van gyerekem. Miután nő vagyok, ott voltam, amikor született. Szeretem. Nem feltétel nélkül, mert ha teszem azt legyilkol valakit, egészen biztosan nem tudom ugy szeretni, ha szeretem még egyáltalán akkor. Vita vége.

2020. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Janiii01 válasza:
Az agapé, az isteni szeretet a teljes odaadó, önzetlen szeretet
2020. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 tornado2 válasza:
0%

Kedves név nélküli anyuka.


Ha van gyermeked és nem szereted feltétel nélkül, akkor valami nagyon hiányzik az életedből.

Remélem rátalálsz a helyes útra.

2020. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehet valahol letezik, de nem tudni hol.
2020. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!