Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy elmehessek a temetésre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A dednagymamám halt meg,es nem engedi, hogy elmenjek a temetésére. Mondja hogy csak közeli,zártkörű temetés lesz de én el szeretnék nagyon menni,hogy lerójjam a tiszteletem és hát szerettem. De úgy érzem hogy megtiltja. Mindig mondja hogy örüljek hogy nem kelle még temetésre mennem meg stb. de úgygondolom hogy nállan sokat segítene. Értem hogy megakar óvni de az érzelmi fájdalomtol úgysem óvhat meg. És nekem nagyon fáj hogy nem engedi. Mit tegyek? Nagyon haragszok rá emiatt hisz úgyerzem megfoszt egy számomra fontos dologtól.

2020. ápr. 2. 22:17
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
61%
Meg kérdezhetem hogy hány éves vagy? Engem sem nagyon engednek temetésre..
2020. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Fogadd részvétem!


Szerintem ha ezt így, ahogy ide leírtad elmondod anyukádnak, meg fogja érteni.

2020. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
17%

“ Mondja hogy csak közeli,zártkörű temetés lesz de én el szeretnék nagyon menni,hogy lerójjam a tiszteletem és hát szerettem.”


Ha nem hívtak meg, nem illik elmenni.

2020. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Most volt anyukánk temetése két napja. Összesen max. 10 ember lehetett ott, de kérték, hogy minél kevesebb legyen. A ravatalozót nem lehetett használni, csak a sírnál találkozhattunk (egymástól messze állva), betették az urnát, volt kb 10 perc beszéd, és ennyi. Semmi zene, vonulás vagy akár részvétnyilvánítás. Az egész nem tartott összesen 20 percig.

Nem lehet rendes temetéseket tartani, semmiről nem maradsz le, ha nem mész. Ennél még otthon is jobban meg lehet emlékezni.

2020. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Én se engednék most senkit temetésre, utána ha fontos volt később a sírjánál/urnájánál leróhatod a tiszteleted.
2020. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
36%
Én nem hiszek ebben a temetésen megadom a tiszteletet dologban.Felnőttként nagymamám temetésére nem mentem el,nekem az rosszabb lett volna.Mindig a temetés jutna eszembe.Sőt azóta a sírhoz se mentem ki.Ez jópár éve volt.Viszont azóta nincs olyan nap hogy ne gondolnék rá,a sír meg a temető csak egy hely,anyagi dolog.De én már 20 éve is megmondtam neki életében,hogy semmilyen temetésre nem fogok menni,tehát ő tudta hogy vélekedek erről.Hallgass anyukádra.
2020. ápr. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
62%
Most úgy tudom csak 8 fő mehet esküvőre, temetésre . Részvétem.
2020. ápr. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 The Wounded Eagle válasza:
84%
Covid-19. Ne várj csodát. Ha jól sejtem otthon is él a kijárási megszorítások. Amúgy sem egy sétagalopp. Sírni otthon is tudsz egyedül, hallani és tudni mit érzel már úgy sem fogja sajnos... Mert max mindenki csak azt fogja tenni. Én egy erős ember vagyok szinte érzelem mentes de engem is képes megtörni egy temetés... Jobban jársz szerintem is külön majd később ha el jutsz. Előttem lévő pedig már írta hogy ha zárt körű ne feszegesd.
2020. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%
Menj csak el. Semmi probléma nem lesz. Ne ölelgess senkit, ne puszilgass senkit, tartsd be a távolságot és ródd le a kegyeletetdet, ha neked az fontos.
2020. ápr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%

#9

Nem válaszolt a kérdező életkori az kérdésre, tehát még nem önálló.

Neked, #9-es bizonyára nincs kiskorú gyereked, azért búzdítod a másét engedetlenségre. Kár!

.

A kérdésre:

a temetés az illetőre vonatkozó végső cselekedet.

Nem azzal mutatod ki szereteted, hogy ott vagy az álldogálók közt az elhantolásnál.

Az a "volt, de már nincs" megnyilvánulása.

Emlékezz dédidre szeretettel és örömmel, hogy volt, ilyen volt. Beszélkgetéstek felidézésekor e arra gondolj, hogy már többé nem lesz, hanem arra, milyen jó, hogy veled és így történt meg akkor.

.

Kétszer hal meg az ember:

- először, mikor eltemetik és

- véglegesen akkor, amikor elfeledik.

Az első halál idején nem tudsz változtatni, de avégleges csak rajtad múlik.

2020. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!