Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy elmehessek a temetésre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A dednagymamám halt meg,es nem engedi, hogy elmenjek a temetésére. Mondja hogy csak közeli,zártkörű temetés lesz de én el szeretnék nagyon menni,hogy lerójjam a tiszteletem és hát szerettem. De úgy érzem hogy megtiltja. Mindig mondja hogy örüljek hogy nem kelle még temetésre mennem meg stb. de úgygondolom hogy nállan sokat segítene. Értem hogy megakar óvni de az érzelmi fájdalomtol úgysem óvhat meg. És nekem nagyon fáj hogy nem engedi. Mit tegyek? Nagyon haragszok rá emiatt hisz úgyerzem megfoszt egy számomra fontos dologtól.

2020. ápr. 2. 22:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%
Most teljesen érthető. Nem lehet normális temetést se tartani, csak pár ember lehet ott. Fogadd el. Majd máshogy elbúcsúzol tóle. Pl. Gyújts gyertyát, beszélgessetek róla a családdal, írd le a gondolataidat, érzéseidet.
2020. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

Anyukám nem engedi hogy elmehessek a temetésre. Mit tegyek?


mit is, mit is... Maradj otthon! Ennyire egyszerű.

2020. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
17%

Részvétem....!

Én pont fordítva voltam mindig is.... Mármint nagyon nem szívesen mentem el a nagyszüleim vagy más rokonom temetésére, még most felnőttként sem. De ne értsd félre, nagyon szerettem őket, nem ezért... Hanem azért mert ott sok más ember is jelen van a temetésen, olyanok is, akiket nem ismerek, stb. Nem szerettem ezt sose. Pl. mikor meghalt a nagymamám.... Annyira családi ügy ez, szóval mindig úgy éreztem, annyira csak a mi ügyünk ez, hogy nem szerettem, hogy a nagy búbánatunk kellős közepén sok-sok ember jelen van, akikkel életemben nem is beszéltem.

Jó persze ők is kapcsolódtak valahol a nagymamámhoz, de mégis... a mi kapcsolatunk legvége a temetés, és pont az legyen ennyire NYILVÁNOS????


Még felnőttként is így érzem, és csak akkor megyek temetésre, ha nagyon muszáj. Nem közeli rokon temetésére nem szoktam elmenni tátuskodni.


De tudom a többség nem úgy gondolja, ahogy én.


SZóval én a helyedben még örülnék is, hogy a szüleid nem engednek el. De viszont a szüleid helyében én nem tiltanálak el... Azért az, hogy te gyerekként szívesen mennél... Én hagynám. Valahol természetes dolog a halál és temetés, és pont nektek szűk családnak kellene szerintem is részt venni. Szóval inkább örülhetnének a szüleid, hogy te nem vagy olyan, mint én....!

Azért próbálj még velük beszéni!

2020. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
93%
A temetés nem a halottról szól, hanem azokról akik itt maradtak! Mindenkinek akkor kell megadni a tiszteletet és törődést ameddig él! Ha szeretted a dédidet az pont elég, őrizd meg az emlékét!
2020. ápr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Én írtam, hogy most volt anyukám temetése. Még az jutott eszembe, hogy nagyon nagy bunkóság nem tiszteletben tartani a család/temetést szervezők kérését arra vonatkozóan, hogy NE MENJ EL! Ennél nagyon bunkóságot most így hirtelenjében, frissen érintettként nagyon nehezen tudnék elképzelni.

A mi családunkban is volt, aki nem akarta megérteni, hogy egész egyszerűen nem lehet 10 főnél több ott. El akartak mégis jönni, méghozzá úgy, hogy ha hamarabb értek volna oda, akkor ők lesznek ott a mi anyukánk temetésén (távoli, balhés, vidéki rokonok, akik se egy fillért bele nem adtak, se nem is kérdezték, kell-e bármi segítség), mi pedig nem tudtunk volna bemenni!

Úgyhogy kénytelenek voltunk átszervezni más időpontra az egészet, és konkrétan eltitkolni előlük. Erre voltunk kényszerülve, miközben szerintem is ez egy undorító dolog. Ne hozd ilyen helyzetbe a családot! Ha azt kérték, hogy ne menj, akkor ne menj!

2020. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha neked ez fontos, menj el.
2020. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

KIJÁRÁSI KORLÁTOZÁS VAN! ... ami a temetésekre is vonatkozik.

Akik ezt nem képesek felfogni, azok a legszűkebb családdal csesznek ki. (...és tahó módon terjeszthetik a járványt!)

Kérdező, ha anyukád úgy tartja helyesnek, hogy ne menj, akkor nem mész!

2020. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%

#16

"Ha neked ez fontos, menj el."

Miért uszítasz szülő iránti engedetlenségre fiatalt, azt aki még a szülőtől függ?

2020. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindeninek a válaszát! Már épp kezdtem megbékélni a gondolattal de végül anyukám magátol meggondólta magát és így mehetek.
2020. ápr. 3. 13:03
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Sok hűhó, semmiért!
2020. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!