Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy elmehessek a temetésre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A dednagymamám halt meg,es nem engedi, hogy elmenjek a temetésére. Mondja hogy csak közeli,zártkörű temetés lesz de én el szeretnék nagyon menni,hogy lerójjam a tiszteletem és hát szerettem. De úgy érzem hogy megtiltja. Mindig mondja hogy örüljek hogy nem kelle még temetésre mennem meg stb. de úgygondolom hogy nállan sokat segítene. Értem hogy megakar óvni de az érzelmi fájdalomtol úgysem óvhat meg. És nekem nagyon fáj hogy nem engedi. Mit tegyek? Nagyon haragszok rá emiatt hisz úgyerzem megfoszt egy számomra fontos dologtól.

2020. ápr. 2. 22:17
1 2 3
 21/27 Bellatrix:3 ***** válasza:
14%

Nem értem azokat a válaszolókat akik elleneznék, hogy elmenjen a temetésre. Szerintem igenis fontos, hogy ott legyen főleg ha magától menne, hozzá tartozik az élethez sajnos ha tetszik ha nem. Életed végéig nem tudnak megóvni ettől és szerintem mielőbb el kell ezt magyarázni a gyereknek hiszen nem hülye. Én azóta neheztelek egy kicsit a szüleimre, mert egyik nagymamám temetésére sem vittek el, holott én szerettem volna menni, de úgy ítélték meg, hogy kicsi vagyok még stb pedig baromira segített volna feldolgozni a halálukat...

Sajnos a temetés igenis szomorú dolog de ezen is át kell lendülni én álltam közvetlenül a koporsó mellett hiszen közeli volt az illető szomorú voltam sírtam is, de ha nem megyek el a mai napig bánnám.

2020. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
56%

Senki nem az ő védelme érdekében ellenezte. Nem tudsz olvasni?

Leírtuk, hogy korlátozások vannak, nagyon kevés (max. 10 ember) vehet részt a temetésen. Így, ha a legközelebbi családtagok már "eladták" azt a 10 helyet, és másokat arra kérnek, hogy ezt felrúgva ne menjenek el, akkor pofátlanság ezt nem tiszteletben tartani, mert esetleg olyan valaki nem fog tudni akkor bemenni, akit szerettek volna, hogy ott legyen.


Erről van szó, nem másról.

2020. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Bellatrix:3 ***** válasza:
40%
Te sem tudsz olvasni, ahogy a jelen ábra mutatja ugyanis nem a család ellenzi, hanem az anyja. Kijárási korlátozás ide vagy oda de közeli családtag ő is ha tetszik ha nem. És mellesleg nem kell lekezelő bunkónak lenni egyből. Itt az volt a lényeg, hogy elmondjuk a véleményünket kultúráltan még ha az nem is egyezik.
2020. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem is a kijárási korlátozásról van szó, hanem a 10 fős korlátról, de úgy tűnik, annyi eszed sincs,hogy ezt akár sokadik olvasásra felfogd.
2020. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Amúgy én csak annyit tzdok hogy csak a közeli családtagok lehetnek ott. Na en közeli vagyok. Amúgyis már mindegy mert elmegyek.
2020. ápr. 3. 23:59
 26/27 Bellatrix:3 ***** válasza:
0%
Kettőnk közül te vagy aki nem képes dolgokat sokadik olvasásra felfogni. Össze vissza lehet pontozgatni én a kérdésre valaszoltam ahogy te is. Sajnálom mélységesen, hogy vannak olyan emberek a világon akik szerint ha valaki nem úgy gondolkodik ahogy ők már hülye nem képes mondatot értelmezi stb. Ahogy a kérdező is írta abba a 10 főbe ami a családot foglalja magába ő is bele tartozik.
2020. ápr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Azért, mert a szülő ezzel rosszal tesz, 18-as!

(Illetve már csak feltételes módban, "tenne".)

2020. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!