Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg ennyi pár szül a...

Tényleg ennyi pár szül a szülei/rokonai nyakára?

Figyelt kérdés

Úton-útfélen azt hallom, látom, olvasom itt is, hogy a semmire szülnek gyereket. Nincs pénz a bébi cuccaira se, se lakhatás nincs, így hogy akarnak felnevelni egy gyereket, ha már egy kiságy megvásárlása se megy?


Nem csak a gyakorira gondolok.

2 példa is:

1. kollégám és a párja, 3 hónap után "becsúszott" a baba. Persze, hogy becsúszott, amikor a kollégám elmondása szerint úgy védekeztek, hogy sehogy, a természetre bízva magukat. A csajnak csak gyes lesz, mert kb 2 hónap munkaviszonya van, a kollégámat meg a héten rúgták ki, és nem a járvány miatt, hanem mert folyton késett, és ittas is volt az egyik nap. Csaj szüleihez költöztek le vidékre.


2. Ismerős csaj terhes, már nemsokára szül, de semmit se tudnak ők megvenni a babának, mint a rokonok dobnak össze. Indok: mivel ő volt aki többet kereset, a párja meg közalkalmazott bért kap, így éppen csak kijöttek a fizujukból, mert közben meg van egy autóhiteljük és kb fél éve vettek lakást, amire felvettek egy csomó hitelt szintúgy. A csaj táppénzen van a terhessége miatt, és így ugye sokkal kevesebbet kap, így most az egyik hitelt is a szülők fizetik. Amikor kiderült, hogy babát vár, elmondta, hogy már egy éve nem védekeznek, mert mindegy úgy van, ahogy lennie kell!

"Ahová Isten báránykát ad, oda ad legelőt is" - ezt hajtogatja.


A legelő meg gondolom a fél család, akik fizetik a hitelt, meg a terhesgondozást, meg a babaholmikat, és azért a szülés után is pénzbe kerül egy ygerek, gondolom ez már így is marad.


Most komolyan nem lehet felfogni, hogy ne szüljenek más kontójára?

Nem kell saját lakás, mert az tényleg sokaknak elérhetetlen, de azért biztos jövedelem, meg valamennyi pénz a baba kezdőcsomagjához szerintem alap, nehogymár a rokonok fizessenek!


És ez csak 2 példa a saját környezetemből, de van több is, fel nem foghatom, hogy lehetnek ilyenek.



2020. ápr. 16. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Hál istennek az ilyeneknek a Csók sem járt. De miért izgat ez téged? Én magamról leszarom. Persze rossz hogy rájuk kell költeni az adót, de odafent jóval többet ellopnak. Emiatt felesleges idegeskedned, ülj ki egy fa alá, és nyugodj meg. Ha nincs fa, ültess egyet!
2020. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

""Ahová Isten báránykát ad, oda ad legelőt is" - ezt hajtogatja.



A legelő meg gondolom a fél család" -ezen jót nevettem :D Aztán elszomorodtam...

Sajnos vannak ilyen idióták, de nem is ez a baj, hanem az, hogy a gyerekeik 99.9 százalékban lelkisérült, zavaros gondolkodású felnőttek lesznek...

2020. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Én 19 éves vagyok és egyetem alatt lettem terhes mert kiszakadt a gumi és hiába vettem be az esemény utánit.

Kiírtam ide gyakorira is, hogy mit javasoltok, legyen-e ab vagy sem. Párom dolgozik de 200at keres havonta én pedig nem dolgozom (jogot tanulok). Sokan írták, hogy persze tartsd meg majd anyudék segítenek. Sokkal többen mint ahányan a "csupasz fenekedre nehogy szülj" állásponton voltak.

Nem tartottuk meg és nagyon boldog vagyok aki a döntésemet illeti.

Rengetegen nem mernek dönteni és inkább tudatosan nyomorban nevelik szegény babát vagy pedig tönkreteszik az idősödő szüleik és a fiatal párjuk életét.

2020. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Barátom húga 18 évesen szült, akkor még megvolt a párja, a szülei fizettek mindent az albiba, mert egy patkánylyukat vettek ki. Szétmentek 2 hónap után, az albis pénz elment a semmire, most otthon élnek a picivel, a szülei tartják el. Egy okjt nem hajlandó elvégezni úgy, hogy otthon segít anyukája, szomszédban a nagynéni. Nem úgy látom, hogy a lány törné magát azért, hogy melót találjon a nyáron, ha ősszel lejár a gyerekre kapott pénz.
2020. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Ezt én sem tudom felfogni ép ésszel. Mondjuk én alapból nem akarok gyereket, szóval egyáltalán nem értem, hogy egy egyébként is szar életet miért kell még jobban elcseszni, de oké, ez én vagyok. Lehet, hogy nekik éppen boldogság lesz a gyerek, noha az esetek 99%-ában erről szó sincs.


Azt nem értem, hogyan dobálózhatnak ilyen könnyedén egy emberi élettel. Gyereket szülni szinte olyan, mint Istennek lenni, hiszen új életet teremtesz. Bármit is él majd át élete során az a gyerek - akár embertelen kínzást, szenvedést, betegséget, boldogtalanságot - az azért lesz, mert te megszülted. Ez hatalmas felelősség szerintem, és képtelen vagyok felfogni, hogy az emberek elintézik annyival, hogy "há' becsúszott, Béla, tarcsuk meg". Azon pedig szerintem nem nagyon kell vitázni, hogy a mai világban csóringer családba születni nem a legjobb életkezdés. Más nyakába varrni a felelősséget pedig undorító dolog. Más ember mindenről mondjon le azért, mert te felelőtlen vagy - ehhez csak gratulálni lehet.

2020. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Terhesgondozás ingyen van!

Amúgy meg nem mindegy neked ki, hova, miért szül?

2020. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Terhesgondozáson én is részt vettem, a genetikai UH ok és a többi is Czeizelben voltak, a genetikai kombinált 60 ezer volt. Alkalmanként a terhesgondozás pedig 15ezer a mi dokinknál.

Ismerősöm is magánba jár, és mind ezeket az alkalmakat mind a szülést, vagyis a borítékot a szülei fizetik.


Amúgy meg gondolom, te is vki nyakára szültél, azért vagy így felháborodva.

2020. ápr. 16. 12:52
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Kedvencem amikor a kérdező 0 nap munkaviszonnyal,főiskola/gimnázium közben felcsináltatja magát,és nem érti az anyja miért nem örül az unokájának :D


Van ez a báránykás mondás,meg azt is szokták mondani,hogyha arra várnak,hogy minden meglegyen sose lesz gyerek :D Hát ezaz,hogy nem csak várni kéne rá .

Engem különösebben nem érdekel,de az már igen amikor cuccokat kunyerálnak maguknak. Nálunk sajnos a szűk családban is van ilyen,eljátsza a hattyú halálát,már rég elmehetett volna dolgozni ,de még mindig mamahoteleznek + kunyerálnak. Mindent. Ruhát,bútort ,stb. Sőt,ők természetesnek veszik h más családtagok,akik drága pénzért megvették a felszerelést a gyerekeiknek,ingyen mindent odaadnak nekik .

2020. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Volt is ebből többször sértődés,hogy én miért adom el a saját pénzünkön vásárolt holmikat,amire már nincs szükségünk. :D Mondtam,hogy eladom neki is nagyon szívesen ,x ezer forint az ára,az állapotához képest még így is olcsó bőven ,na akkor már nem kell .

Félre ne értsetek, pl a tesóméknak mi is odaadtunk egy csomó mindent,de amikor valaki hülyének akar nézni és ingyenélő ,akkor mehet a 'csába

2020. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, ha fogadott orvos van, akkor kell fizetni! Nekem semmit nem kellet, amire te 60-at írtál, arra én 15-et fizettem. Igaz 5 éve szültem.
2020. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!