Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg ennyi pár szül a...

Tényleg ennyi pár szül a szülei/rokonai nyakára?

Figyelt kérdés

Úton-útfélen azt hallom, látom, olvasom itt is, hogy a semmire szülnek gyereket. Nincs pénz a bébi cuccaira se, se lakhatás nincs, így hogy akarnak felnevelni egy gyereket, ha már egy kiságy megvásárlása se megy?


Nem csak a gyakorira gondolok.

2 példa is:

1. kollégám és a párja, 3 hónap után "becsúszott" a baba. Persze, hogy becsúszott, amikor a kollégám elmondása szerint úgy védekeztek, hogy sehogy, a természetre bízva magukat. A csajnak csak gyes lesz, mert kb 2 hónap munkaviszonya van, a kollégámat meg a héten rúgták ki, és nem a járvány miatt, hanem mert folyton késett, és ittas is volt az egyik nap. Csaj szüleihez költöztek le vidékre.


2. Ismerős csaj terhes, már nemsokára szül, de semmit se tudnak ők megvenni a babának, mint a rokonok dobnak össze. Indok: mivel ő volt aki többet kereset, a párja meg közalkalmazott bért kap, így éppen csak kijöttek a fizujukból, mert közben meg van egy autóhiteljük és kb fél éve vettek lakást, amire felvettek egy csomó hitelt szintúgy. A csaj táppénzen van a terhessége miatt, és így ugye sokkal kevesebbet kap, így most az egyik hitelt is a szülők fizetik. Amikor kiderült, hogy babát vár, elmondta, hogy már egy éve nem védekeznek, mert mindegy úgy van, ahogy lennie kell!

"Ahová Isten báránykát ad, oda ad legelőt is" - ezt hajtogatja.


A legelő meg gondolom a fél család, akik fizetik a hitelt, meg a terhesgondozást, meg a babaholmikat, és azért a szülés után is pénzbe kerül egy ygerek, gondolom ez már így is marad.


Most komolyan nem lehet felfogni, hogy ne szüljenek más kontójára?

Nem kell saját lakás, mert az tényleg sokaknak elérhetetlen, de azért biztos jövedelem, meg valamennyi pénz a baba kezdőcsomagjához szerintem alap, nehogymár a rokonok fizessenek!


És ez csak 2 példa a saját környezetemből, de van több is, fel nem foghatom, hogy lehetnek ilyenek.



2020. ápr. 16. 11:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%

Ja és senki nyakára nem szültem!

5 éves kapcsolatból lett egy lányom, aztán 1 éves lett, az apja anyja a közlünkbe költözött és akkor lett vége a sok keverés miatt!

4 év munkaviszonyom volt és jó gyedet kaptam. 19 éves korom óta külön élek és a lányom apjával is külön éltünk! Gyed mellett is dolgoztam!

Most is egyedül tartom el a lányom és ketten élünk. Most vettünk párommal házat, nyáron költözünk és saját önerőm is van, kocsim is!

Ányamék ha vesznek a lányomnak valamit, akkor nem azért mert én nem tudom megvenni, hanem mert szeretik és ha elviszik nem nyűgnek élik meg, hanem szeretik!

Most is bőven keresek annyit, hogy mindenünk meglegyen! Nyaralásra is futja!

Úgyhogy erről enyit!


Nem kötelező fogadott orvoshoz járni! Ha a szülők fízetik neked meg semmi közöd hozzá!

Én meg azt nem értem miért kell más életével foglalkozni?

N27

2020. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos vannak ilyen családok,ahol ez "divat".


Ismerek olyan családot,ahol 4-en vannak testvérek,a legidősebb még 30 sincs,de mindegyiknek van már gyereke,van amelyik 25 éves,és már 3 gyerek van.

Lakás persze egyiknek sincs.

De a szüleik is hasonlóan éltek,50 évesek,tehát fiatalon a csupasz p-csára csinálták a gyereket.


Most "élvezhetik" az unokázást,mert van olyan gyerek,aki napi szinten átmegy hozzájuk a 3 gyerekkel boldogítani,és hát ők baromi messze vannak még a nyugdíjtól.


Sajnos ez húgom jelenlegi barátjának családja.



Másik,rokonom,konkrétan kijelentette az anyjának,hogy ő csak akkor szüli meg a 2.gyereket,ha segíteni fog neki felnevelni,mivel az első után egyből jött a második.


Nem igazán értem én sem,hogy képesek emberek más ígéretére,segítségére számítva gyereket vállalni.

Vagy albérletbe.


És sajnos,ahogy előttem írta valaki,az ilyen gyerekek nagy %-ban valami zavarral küzdenek.

Eleve ahová becsúszik a gyerek,az már problémás,mert nem várt gyerek,nem véletlenül hívják "terhességnek".

Az ilyen gyerekek terhek lesznek a szüleiknek.

És bizony még a későbbiekben sokan meg is kapják,hogy "jobb lett volna ha elvetettelek volna,meg feláldoztam érted az életemet".

A tipikus mártír szülők ezekből lesznek.


Csak kérdem én,ki kérte őket erre?


A másik amikor lakáshitel miatt vállalnak gyereket.

Ezt ahhoz tudnám hasonlítani,mint amikor veszel valamit,de adnak hozzá valami "ajándékot",amire végül is nincs szükséged,de hát ha ingyen adják beteszed a sarokba.

Na,kb az ilyen gyerekek is egy felesleges kacatok a szüleiknek,akiknek azért kellettek,hogy legyen lakás a fejük felett.


Sajnos mi is 3-an vagyunk testvérek.

Az egyik testvérem a szocpolhoz kellett,a másik meg becsúszott(nem tervezett).

Nem is volt sosem boldog,családi életünk sajnos.


Én már 10-en évesen éreztem ezt,és már akkor eldöntöttem,hogy én soha nem akarok gyereket.


Ez a ritkább sajnos,többségében az van,hogy másolják a szülői mintát.

2020. ápr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
48%

Ja,és kifelejtettem a legjobbat:)


A család,ahol 4-en vannak testvérek.

Na,ott az egyik fiú felkoppintott egy 23 éves lányt,aki már 18 évesen szült egy gyereket,és az apja neveli.

De azért szült még egyet,egy másik fiúnak,mert hát gondolom anélkül nem lehet élni,magához láncolni a pasit.

Gondolom az előzővel is az volt a baj,nem is maradtak együtt.

2020. ápr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!