Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért buli a férjem családjána...

Miért buli a férjem családjának, hogyha engem /"" minket piszkálnak, bántanak és semmibe néznek?

Figyelt kérdés

Első terhesség alatt is folyamatosan cukkoltak. Ha nem híztam azért, ha tudtam enni azért, hogy nekem kicsi a hasam, nem lettem elefánt, nem vizesedtem, jól viseltem mindenért. Megszültetett a fiam, akkor azért, hogy miért szoptatok, miért 3 óránként, miért iszisz szoptatok, miért veszem fel a kicsit, miért nem adok neki ezt v azt, mostani terhességnél még durvábban tolták. Folyamatosan azzal jönnek milyen szarul nézek ki, sápadt vagyok, rosszul viselem, nem hízok stb.

Rengeteget sírtam miattuk, a bunkó megjegyzések miatt. És ezt vagy a hátam mögött, vagy simán vendégségben a szemembe is belemondtak.

Borzalmas ez igy. Van hogy nyelek, vagy leszarom, de pár napom van szülésig és tegnap véletlenül össze futottunk velük, na jöttek a kedves dumák, hazafelé végig bőgtem.

Hogy vannak ilyen gonosz emberek?

Férjem kiáll értem, ha ott van ő is megmondja nekik, meg én is megmondom de ez nem kellemes főleg nem a családban. A férjem ugyanígy kap megjegyzést, sajnos előttem akikkel együtt volt is mindig ez ment. Senki se vilt jó. Úgyhogy ő erre számított, de én nem, nálunk a szülők szeretik a gyerekük de itt anyósék is köcsögök. Pedig 6 éve együtt élünk.

Mit tud tenni az ember egy ilyen családdal az oldalán?


2020. jún. 6. 23:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Ne hagyd magad. Nevess a szemükbe ha hülyeségeket beszélnek, vagy mond nekik, hogy ekkora blődséget életedben nem hallottál. Esetleg tromfolj rá, "hát persze, én is szégyellem magam, hogy nem híztam 40-50 kilót legalább". Legyen kész több visszavágós mondat, és nyugodtan mondd meg nekik azt is, hogy ez nektek milyen rosszul esik és nem tűritek a beszólásokat tovább.

Mocsok dolog, amit csinálnak veled.

2020. jún. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen parasztokkal még a "kötelező" családi összejövetelen se akarnék találkozni. Gondolom az összes nő jó asszonyosra hízott a terhességei során és fáj nekik, hogy te a második gyereket is jó alakkal hozod világra. A családomban is van ilyen nő, aki előtte alig volt 50 kiló, aztán a terhesség alatt felment rá majdnem 30, amit azóta sem adott le - na ő is megjegyzi, ha más "nem hajlandó" a testsúlya kétszeresére nőni. A helyedben megmondanám nekik, hogy te vagy a gyerekek anyja, majd te és ők tudjátok, hogy kell-e a szoptatni és milyen gyakran, meg úgy egészében tudjátok majd mi jó nektek. Ha meg akarják szabni, hogy kell kinézni terhesség alatt és hogy bánj a babáddal, akkor a tuti tipp számukra hogy csináljanak maguknak sajátot, ha ennyire otthon vannak a témában. Bár kétlem, hogy hat év után lehetne javítani a hozzáállásukon, én egy próbát tennék, hogy megmondom mindenkinek a következő alkalommal, hogy ha nem képesek normálisan viselkedni, akkor viszlát van. Hozzánk nem engedném őket látogatóba és én sem mennék hozzájuk. A férj viheti a gyerekeket ha akarja/akarják, de engem többé nem látnának. Ha csak bunkózni tudnak, ne várjanak cserébe tiszteletet és kedvességet.


26/n

2020. jún. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
A 2-es javaslatát (a férj viheti a gyerekeket, ha szeretné, de nélkülem) abszolúte támogatom.
2020. jún. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
csak irigyek rád amiért nem tette tönkre a tested a terhesség, fokozatosan próbáld meg minimalizálni a kapcsolatot, egyre kevesebb családi összejövetelre menj el és ne engedd őket a gyerekeid közelébe.
2020. jún. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Minél kevesebb találkozás, esetleg teljes megszüntetés. A párodnak is beszólnak, miután nemtetszéseteket fejeztétek ki - ezek után nem látnám értelmét, hogy bármiféle jó viszonyt fenntartsak velük, ha rokon ha nem.
2020. jún. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Két oka van: hagyjátok magatokat baxtatni és ki is mutatjátok, hogy rosszul esik.

Legközelebb ha bele kezdenek ilyenre, felálltok és haza mentek, vágyókét külditek haza. Pár alkalom után vége lesz

2020. jún. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Ha jól értem, a kérdezöék az anyósnál laknak.
2020. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Oh. Én úgy értelmeztem, 6 éve él a ferjevel. Nos, akkor el kell költözni anyóséktól
2020. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy élnek együtt. Ha így lenne, nem futhattak volna véletlenül össze.
2020. jún. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt.
2020. jún. 7. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!