Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért buli a férjem családjána...

Miért buli a férjem családjának, hogyha engem /"" minket piszkálnak, bántanak és semmibe néznek?

Figyelt kérdés

Első terhesség alatt is folyamatosan cukkoltak. Ha nem híztam azért, ha tudtam enni azért, hogy nekem kicsi a hasam, nem lettem elefánt, nem vizesedtem, jól viseltem mindenért. Megszültetett a fiam, akkor azért, hogy miért szoptatok, miért 3 óránként, miért iszisz szoptatok, miért veszem fel a kicsit, miért nem adok neki ezt v azt, mostani terhességnél még durvábban tolták. Folyamatosan azzal jönnek milyen szarul nézek ki, sápadt vagyok, rosszul viselem, nem hízok stb.

Rengeteget sírtam miattuk, a bunkó megjegyzések miatt. És ezt vagy a hátam mögött, vagy simán vendégségben a szemembe is belemondtak.

Borzalmas ez igy. Van hogy nyelek, vagy leszarom, de pár napom van szülésig és tegnap véletlenül össze futottunk velük, na jöttek a kedves dumák, hazafelé végig bőgtem.

Hogy vannak ilyen gonosz emberek?

Férjem kiáll értem, ha ott van ő is megmondja nekik, meg én is megmondom de ez nem kellemes főleg nem a családban. A férjem ugyanígy kap megjegyzést, sajnos előttem akikkel együtt volt is mindig ez ment. Senki se vilt jó. Úgyhogy ő erre számított, de én nem, nálunk a szülők szeretik a gyerekük de itt anyósék is köcsögök. Pedig 6 éve együtt élünk.

Mit tud tenni az ember egy ilyen családdal az oldalán?


2020. jún. 6. 23:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Akkor el kell kerulni oket. Vagy a szintjükön reagálni a piszkálódásra.

-De szarul nézel ki Juli.Akkora vagy mint egy fehér balna.

-Köszönöm Kati néni, nagyon kedves. Ha már ilyen őszintén beszelünk, legközelebb tessek bele nézni a tükörbe indulás előtt. Ebben a felsőben úgy tetszik kinézni, mint egy szakadt hajléktalan.

Aztán fogod magad és elsétálsz.

2020. jún. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
kiröhögni, aztán lesz*rni őket. és lépni elfele
2020. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell velük beszelni, arrol meg végkép nem hany óránként szoptatsz. Megmondjatok ha nem hagyjak abba az okoskodast, nem mentek. Es be is tartjátok.
2020. jún. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Érzik, hogy hat rád, ezért mérgeznek, hogy ők ettől jobban érezhessék magukat. Ezt a "szrul nézel ki"-t ismerem, egy rokon feszt sz.vatott azzal, hogy "jaj, de roszzul nézel ki", "beteg vagy?" "fáradt vagy?" stb., akkor is, amikor tényleg tök jól éreztem magam. Amikor fél kiló pirosítót raktam magamra, akkor is ment, hogy "jaj, de sápadt vagy", persze úgy, mintha aggódna. Elkezdtem ugyanezt csinálni, én is folyton mondtam neki, hogy milyen rosszul néz ki, mintha aggódnék. Ő: "De rosszul nézel ki!" Én: "Pedig jól vagyok, de te tényleg nagyon nyúzott vagy. Nem vagy beteg? Iszonyú karikás a szemed!" Stb. Érdekes, de 2-3 alkalom után leállt. Persze a gyereknevelésbe is bele akartak szólni a rokonaim, anyós is, saját anyukám is, ugyanez ment: eszik, nem eszik, mért szopik, miért hízik, miért nem hízik, stb. Ezt viszont leállítottam: megmondtam, hogy az én gyerekem, úgy etetem, ahogy akarom, amíg nem fogy és nem beteg, nincs joguk beleszólni. Saját anyukámnak is megmondtam, nem bántón, de határozottan. És jó a kapcsolatunk. Ne érezzék, hogy elbizonytalanítanak, mondd meg határozottan, hogy mit akarsz, mit fogsz csinálni, és hogy törődjenek a saját dolgukkal. Megmondjam, mi lesz? Semmi. Kicsit kinyitod a szádat, jobban fognak tisztelni. Nem kell durvának lenni, csak nagyon határozottnak.
2020. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!