Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan értessem meg a családom...

Hogyan értessem meg a családommal, hogy a párom nem igényli a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés
A párom szűkebb családja 2 főből áll rajta kívül, nem nagyon szoktak rokonlátogatást tenni, se összejövetelekre járni. Neki ez nem hiányzik, így nincs rá igénye sem. Engem amúgy ez nem zavar, én szívesen megyek egyedül is, na de itt a bökkenő. Ők " elvárnák" hogy jelenlen meg velem, nálunk kb. 3 havonta vannak ilyen összejövetelek, nagy családdal, születésnap, karácsony stb. Anyukám testvérét nem kedveli mert az első találkozáskor sajnos beszólt neki hogy őt ne tegezze, meg kb levegőnek nézi ( előzmény nem volt, szerintem szimplán nem szimpatikus neki), szóval miatta sem szívesen jönne mert mindig ott van ezeken, a többi családtagommal viszont jó a viszonya, anyáéknak is sokszor segít pl. Mit tennétek ilyen szituációban?

2020. jún. 30. 11:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
75%
Múltkor ugyanez a kérdés volt, csak ott egy házaspárból (talán keresztszülők) a nő engedte a tegezést, a férfi nem. Elég gyanús. :D
2020. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Anyukám testvére férfi. Neki a felesége mondta, hogy tegezzél minket nyugodtan, és erre mondta ő, hogy engem ne tegezzen :/
2020. jún. 30. 12:31
 13/28 anonim ***** válasza:
66%
12: Akkor pont ugyanez a kérdés volt :D
2020. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
71%

Pardon? Az anya testvere a bunko? Nem Paraszt Jankó, aki szó nélkül letegez egy anyja korabeli nőt? Ja....


Írta valahol a kérdező, hogy szó nélkül tegezte le? Tapasztalatom szerint nem előzmény nélkül szokott egy idegen családi környezetben egy idősebb hölgyet a fiatal letegezni...Ha egy nő kezdte a tegezést, akkor felnőtt emberek között ez az illemszabályok szerint a tegeződésre való felhívás. Az a bunkóság köbe, ha az idősebb letegezi a fiatalabbat, de nekiáll hepciáskodni azon, ha visszategezik, mert elvárná a magázódást. Mindenesetre két keményfejű tulok, ha találkozik...abból ez lesz! Tisztázni kellett volna ott helyben a problémát, nem puffogni rajta, meg élethosszos sértődést generálni.

2020. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%

"Anyukám testvére férfi. Neki a felesége mondta, hogy tegezzél minket nyugodtan, és erre mondta ő, hogy engem ne tegezzen :/"


1, A feleség hibázott, mert csak magáról nyilatkozhatott volna.

2. Mindenkinek személyes joga eldönteni, hogy engedi e a tegeződést, vagy sem.

3, Ezen max egy idióta képes megsértődni.

2020. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, hogy az anyuka testvére eleve letegezte őt, de elvárta, hogy azért őt meg magázza ilyen csendőr-pertu formában vagy a kérdező párja egyből letegezte. Az se mindegy, hogy mekkora a korkülönbség és kinek a javára, meg hogy a testvér fiú vagy lány.
2020. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
59%

14!


Nem írta, a megfogalmazásából nekem így jött le. Most, hogy kifejtette a kerdezo hogy történt, a véleményem egyél fentebb olvasható: csak egy idióta sértődik meg ezen

2020. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is a kérdező párja volt a bunkó, hogy letegezte az anyósa testvérét - aki valószínűleg kb. egy generációval idősebb nála.

Egyébként ez összefügghet azzal, hogy soha nem jártak össze rokonokkal, és nem tanult meg társaságban viselkedni.


Kérdező, te menj egyedül, de előbb-utóbb ebből eltávolodás lesz, ezt előre mondom. Különösen, ha lesz gyereketek, akit adott esetben viszel. Tehát a család ott lesz, csak egyvalaki fog mindig hiányozni.

Nagyon frappánsan fogalmazott 7-es válaszoló, hogy ha párt választasz, akkor valamilyen szinten el kell fogadnod az ő családját, rokonságát is. És vannak bizonyos szokások, íratlan szabályok, melyeket a barlangban lakó ősembernél egy fokkal kulturáltabb valaki be is tart. És bizony egy házaspár általános esetben együtt menjen efféle rokoni összejövetelekre. Nem kell ezt mindig szigorúan így csinálni, de azért nagyjából ehhez kéne tartanotok magatokat.

2020. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
60%
Én valószínű könnyen beszélek, mert mindkettőnknek olyan családja van, hogy évek óta feléjük sem nézünk, de: nálunk ha valaki nem akar valamit, akkor nem csinálja, teljesen mindegy, mi az, hacsak nem életbevágó dolog, de ahhoz meg vagyunk annyira intelligensek, hogy nem kéretjük magunkat. A rokonlátogatást, meg a kötelező pofavizitet nem tartom életbevágó dolognak, ha nem alakult ki olyan kötődés, hogy a házaspár "kívülálló" tagja magától menni akarjon, akkor ott ette meg az egészet a fene. Csendben hozzáteszem, kettőn áll a vásár, nem csak a kedves rokonságnak kell várni, hogy minden "újonnan jött" hozzájuk alkalmazkodjon, ha eleve úgy állnak hozzá mint egy idegenhez, akkor ne várjanak tőle jópofizást. Gusztustalan ez a hozzáállás. Hál'Isten, hogy nekünk ebben nincs részünk. Igaz, nem is hiányzik, a mi házasságunk legalább működik :)
2020. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
72%

Na, miközben írtam 18-at, akkor jött a 12-es komment.

Akkor ezt nem kell mellre szívni. A férfit magázza, a nőt tegezze.

Ez akkor a keresztszülők részéről egy nézeteltérés volt, amin lehet, hogy ők otthon veszekedtek is utána. A párod meg véletlenül belekeveredett az nézeteltérésükbe. De az nem beszólás, ha valaki utána mondja, hogy őt magázza. A feleségével kellene ezt tisztáznia, hogyha ebben nem értenek egyet, akkor a feleség ne nyilatkozzon az ő nevében.

2020. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!