Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan értessem meg a családom...

Hogyan értessem meg a családommal, hogy a párom nem igényli a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés
A párom szűkebb családja 2 főből áll rajta kívül, nem nagyon szoktak rokonlátogatást tenni, se összejövetelekre járni. Neki ez nem hiányzik, így nincs rá igénye sem. Engem amúgy ez nem zavar, én szívesen megyek egyedül is, na de itt a bökkenő. Ők " elvárnák" hogy jelenlen meg velem, nálunk kb. 3 havonta vannak ilyen összejövetelek, nagy családdal, születésnap, karácsony stb. Anyukám testvérét nem kedveli mert az első találkozáskor sajnos beszólt neki hogy őt ne tegezze, meg kb levegőnek nézi ( előzmény nem volt, szerintem szimplán nem szimpatikus neki), szóval miatta sem szívesen jönne mert mindig ott van ezeken, a többi családtagommal viszont jó a viszonya, anyáéknak is sokszor segít pl. Mit tennétek ilyen szituációban?

2020. jún. 30. 11:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
49%
16. vagyok, közben látom a részleteket. A párodnak teljesen igaza van. Ha a testvér felesége kijelentette, hogy "tegezzél minket nyugodtan", akkor persze, hogy letegezte őket. Milyen stílus erre közölni, hogy "engem ne tegezzen". Meg levegőnek is nézik. Nem vagytok összenőve, menj egyedül.
2020. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, a 12-es szitu egyáltalán nem biztos, hogy kifejezetten a párod személye ellen irányult. A férj kiakadhatott azon is, hogy a felesége ugyan miért is nyilatkozik az ő nevében? Én is utálom az ilyet, majd én eldöntöm.

Az pedig, hogy nem engedi azonnal a tegeződést, nem egy egetrengető dolog. Az idősebbek közül egyáltalán nincs mindenki oda ezért a “tegeződjünk azonnal” dologért, de ettől még nem az adott embert nem szereti.

2020. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
57%
A főkérdést olvasva azt hittem hetente elvárná a családod, hogy náluk üljetek. Negyed évente igazán kibírja a párod.
2020. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Justordinaryboy válasza:
42%
Lássuk be, mindenkinek a legfélelmetesebb dolga az a családja. Én a tágabb körből már rég kivontam magam, és így rengeteg instant f*stól megkímélhettem magam. Szerintem teljesen érthető, hogy a kérdező párja nem akar résztvenni ezeken.
2020. jún. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem mentek akkor amikor nincs nagy családi party?

Elmentek csak a szüleidhez és kész.

2020. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
11%

Ha hozzánk jöttek volna látogatóba, lehetett volna teheződni, ugyanis az én húgom még kiskorú, 19 év van köztünk. Nem olvastam, az anyós mennyi idős meg a testvér mennyi idős. Illetve, a testvér engedményezte a "tegezz minket nyugodtan" kijelentéssel, ez arra utal, hogy a srác még nem is tegeződött, hanem anyós testvérének a férje mondta a feleségnek, hogy őt ne tegezze. Tehát a kérdező párja meg sem szólalt :D

Én sem járok a férjem családjához, és nem! Nem kell senkit elviselni, lehet az anyós, vagy a huszadik rokon. Nem szimpi, nem, ez van. Senki kedvéért nem kell kényszeresen vigyorogni senkire, főleg olyanra nem, aki megbánt. A férjem, érdekes megérti, elfogadja döntésem, sok vita volt már az anyja miatt, az anyós tapintatlan, megalázott stb férjem füle hallatára, tehát teljesen megértő.

A jelenlegi kérdésben nem ismerjük a körülményeket, tehát nagyon véleményt sem lehet mondani. De az, hogy bárki kedvéért kényelmetlen szituációba hozzuk magunkat és szorongjunk a családi összejöveteleken, az nem járja. Aki szerint ki lehet bírni, akkor ők bírják csak nyugodtan, meg morogjanak a bajszuk alatt, ha már nem képesek kiállni magukért... :D

2020. jún. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
65%
Én simán annyit szoktam mondani, hogy nincs kedve jönni. Nálunk ez nem téma. Ráadásul párom kedveli a szüleimet, de még nekem sincs mindig kedvem hozzájuk. Sose értettem ezeket a muszáj dolgokat. Mindenki felnőtt és akkor előírásokat tartunk arról hogy kinek mikor mi lesz a programja és azon ő most kötelezően jó pofát vág, különben irgum burgum? Mi inkább spontán találkozunk, ha van is kedv, ha meg nincs, akkor nincs. Majd lesz máskor. Merem állítani hogy őszintébbek így a mi találkozóink, mint a kötelező jópofáskodás.
2020. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
39%

Ezek a kommentek.

Te jó ég.

Elég sokan éltek megfelelési kényszerben,már bocs.

Miért lenne íratlan szabály,hogy 3 havonta találkozni KELL a párod rokonaival?

Meg "pofavizit".

Látszik mennyire egy képmutató világban élünk.

Van,aki ebből nem kér.

2020. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!