Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ne "rabolják el" megkeresztelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a férjem családja vallásos. Férjem nem az, de a békesség kedvéért elfogadná, ha a lányunk meg lenne keresztelve, mondván ennyit megér, hogy ne károgjon a famíliája, de felesleges cécónak tartja. Én viszont egyáltalán nem vagyok vallásos, még ennyire sem, hogy felvegyem a pléhpofát. Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. Kereken megmondtam nekik, tiszteletben kell tartani a másik ember véleményét, pláne hogy mi vagyunk a szülei.

Mostanában azzal vicceskednek a rokonok, hogy majd a kislányt elviszik titokban megkeresztelni, mint annak idején a férjemet ( az apja nem akarta, hogy megkereszteljék). Na akkor kikeltem magamból: bárki megpróbálja ezt, engem meg az unokájukat/dédunokájukat többet nem látják, le lehet állni a szektás baromságaikkal. - Na akkor nagyot néztek, pár hónapig nem esett szó a keresztelőről. Itt volt a karantén is, márcsak azért is. (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )

Most viszont megint elkezdték kérdezgetni: na akkor nem lesz megkeresztelve a gyerek? Mondom: Nem! -Erre jöttek azzal a dédik, nagyik hogy "úgy fogunk meghalni, hogy a kisunoka pogány lesz, nem lesz rajta isten jele..." Nem is írom le az összeset, mert felmegy a vérnyomásom.

Szóval most attól tartok, hogy elviszik, ha nem tudok róla. Kibírni kibírná azt a szertartást nem lesz "baja" tőle végülis, nem erről van szó. Itt a fő probléma, hogy hiába álltam a sarkamra, úgyis az lesz amit ők akarnak, nem tisztelve a véleményünket. Már-már ott vagyok, hogy belemegyek, de akkor az ő kezükben lesz az irányítás, ha most hagyom, egy lavinát indítok el, mindenbe bele akarnak majd szólni. (Már azon kiakadtak hogy miért nem volt templomi esküvőnk, öt éve hallgatom.) Lehet hogy hihetetlen, de ennek ellenére ezt kizárva nagyon jó a viszonyom a családdal, ezen kívül nincs velük konfliktusom, ezért is nehéz, nem akarom megbántani őket.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt remélem, hogy nem ugrotok a torkomnak, és legalább tőletek normális tanácsra számíthatok, és nagyon köszönöm előre is! :)



2020. júl. 10. 08:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/169 anonim ***** válasza:
19%
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy szükséghelyzetben nemcsak pap keresztelhet. Vagyis a nagymama bármikor, ha 5 percig kettesben van a kisgyerekkel, megkeresztelheti. És ha soha senkinek nem mondja el, csak a halálos ágyán (amikor már érdektelen, hogy emiatt a jövőben tiltanád tőle a gyereket), akkor nem is tudsz semmit tenni ellene. Illetve azt, hogy állandóan stresszeled magad azon, ha pár percig nem látod a gyerekedet, mikor a nagymamával van. Ha neked ennyire fontos a nem-megkeresztelés, hát csak legyél mindig résen! :DDDD
2020. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/169 anonim ***** válasza:
28%

"Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D"

Te sem vagy egy angyal...

2020. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/169 anonim ***** válasza:
19%

És mi van a férjeddel?

Mert nekem ez így nagyon sántít.

2020. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/169 anonim ***** válasza:
77%
"Csak mellékesen jegyzem meg, hogy szükséghelyzetben nemcsak pap keresztelhet. Vagyis a nagymama bármikor, ha 5 percig kettesben van a kisgyerekkel, megkeresztelheti"Beszéled itt a hülyeségeket...Ezeknél ez nem úgy működik ,keresztelni az egyházi babonamesternek(pap) kell ,és annak írásos nyoma is marad...És jól írta vaki h ha ezt most megengedik nekik akkor rájuk szállnak...
2020. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/169 A kérdező kommentje:
Mi sántít? Leírtam :)
2020. júl. 10. 09:39
 16/169 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Én vallásos vagyok de ennek ellenére nem zavar, hogy úgy beszélsz rólunk mint egy darab szrról. Magam sem hallgatom szívesen a gyerekesek/kutyások baromságait, de diszkréten hallgatok.

Némileg megkérdőjeleztem az értelmi képességedet annál a résznél, amikor komolyan vetted, hogy "amikor nem figyelsz", elviszik a gyereked és titokban megkeresztelik. Azt tanácsolom, hogy próbálj meg felnőni a gyerekneveléshez, mert ez a gyerekes hisztéria édeskevés lesz a következő 20 évre. Sok sikert!

2020. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/169 anonim ***** válasza:
18%
Teljes mértékben egyetértek a 16-ossal. :)
2020. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/169 anonim ***** válasza:
34%

" (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )"

Egy kicsit bunkó vagy!

2020. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/169 anonim ***** válasza:
78%

Legyetek határozottak és ha ilyen degeneráltak, hogy képesek lennének "ellopni", akkor soha ne hagyjátok felügyelet nélkül egyikükkel sem. Bár kíváncsi lennék, hogy ezt hogyan tudnák nélkületek kivitelezni.

Ja és semmiképpen nem adnám be a derekam, csak hogy a bolond, vallásőrült rokonok akarata teljesüljön. TI vagytok a szülei és ha azt mondjátok nem lesz megkeresztelve, akkor nem lesz és pont.

Elképesztő, hogy felnőtt emberek nem képesek tiszteletben tartani, hogy nem mindenki vallásos és gondolkodik úgy, mint ők. Szégyelljék magukat amúgy, hogy ilyenekkel "fenyegetőznek", hogy majd titokban elviszik. Fuu, amit tőlem kapnának azt nem tennék zsebre és garantáltan soha az életben többé nem látnák a gyermekemet, még messziről sem!

2020. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/169 anonim ***** válasza:
21%

És mi van ha 10 év múlva meg szeretne keresztelkedni?

Akkor meg kitagadod,nert nem akar olyan ateista lenni mint te?

2020. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!