Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ne "rabolják el" megkeresztelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a férjem családja vallásos. Férjem nem az, de a békesség kedvéért elfogadná, ha a lányunk meg lenne keresztelve, mondván ennyit megér, hogy ne károgjon a famíliája, de felesleges cécónak tartja. Én viszont egyáltalán nem vagyok vallásos, még ennyire sem, hogy felvegyem a pléhpofát. Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. Kereken megmondtam nekik, tiszteletben kell tartani a másik ember véleményét, pláne hogy mi vagyunk a szülei.

Mostanában azzal vicceskednek a rokonok, hogy majd a kislányt elviszik titokban megkeresztelni, mint annak idején a férjemet ( az apja nem akarta, hogy megkereszteljék). Na akkor kikeltem magamból: bárki megpróbálja ezt, engem meg az unokájukat/dédunokájukat többet nem látják, le lehet állni a szektás baromságaikkal. - Na akkor nagyot néztek, pár hónapig nem esett szó a keresztelőről. Itt volt a karantén is, márcsak azért is. (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )

Most viszont megint elkezdték kérdezgetni: na akkor nem lesz megkeresztelve a gyerek? Mondom: Nem! -Erre jöttek azzal a dédik, nagyik hogy "úgy fogunk meghalni, hogy a kisunoka pogány lesz, nem lesz rajta isten jele..." Nem is írom le az összeset, mert felmegy a vérnyomásom.

Szóval most attól tartok, hogy elviszik, ha nem tudok róla. Kibírni kibírná azt a szertartást nem lesz "baja" tőle végülis, nem erről van szó. Itt a fő probléma, hogy hiába álltam a sarkamra, úgyis az lesz amit ők akarnak, nem tisztelve a véleményünket. Már-már ott vagyok, hogy belemegyek, de akkor az ő kezükben lesz az irányítás, ha most hagyom, egy lavinát indítok el, mindenbe bele akarnak majd szólni. (Már azon kiakadtak hogy miért nem volt templomi esküvőnk, öt éve hallgatom.) Lehet hogy hihetetlen, de ennek ellenére ezt kizárva nagyon jó a viszonyom a családdal, ezen kívül nincs velük konfliktusom, ezért is nehéz, nem akarom megbántani őket.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt remélem, hogy nem ugrotok a torkomnak, és legalább tőletek normális tanácsra számíthatok, és nagyon köszönöm előre is! :)



2020. júl. 10. 08:47
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/169 A kérdező kommentje:
Légyszi ne offoljátok szét köszi.
2020. júl. 11. 07:17
 162/169 anonim ***** válasza:
29%
Nem kiforgatod a Biblia szavait, hanem másképp értelmezed őket, mint a rokonaid. Te ebben hiszel, ők meg abban. Majd a gyereked is abban fog, amiben ő szeretne. Nem értem, miért olyan nehéz ezt felfogni a rokonoknak.
2020. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/169 anonim ***** válasza:
33%

Szülő nélkül nem keresztelhetik meg. Ha mégis, akkor lehet jelenteni a papot rendőrségnél meg egy nagyobb egyházi intézménynél (sajnos nem tudom a nevét).

Sajnom a kérdezőt, hogy ennyien támadják. Tisztán és érthetően leírta, hogy majd a gyerek dönt erről később. Szerintem ez nem rosszindulat és makacsság. Helyesen cselekedik, a gyerek érdekeit nézi, nem pedig a rokonokét. El kell nekik mondani, hogy sem ők, sem te nem fogsz erről dönteni. Majd a gyerek, ha akarja akkor lehet, ha nem akkor nem. Ennyi, téma lezárva, ha próbálkoznak, akkor nem kell látogatni őket egy darabig. Majd mentek, ha leszállnak a témáról, mi is így csináltuk és szépen lassan rájöttek, hogy márpedig én nem leszek görögkatolikus.

2020. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/169 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem semmi baj a kérdező és a férje felfogásával. Teljesen korrekt, hogy a gyerek majd eldönti. A család többi tagjának nincs beleszólása.
2020. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/169 anonim ***** válasza:
77%

Vallásos családba születtem, nem is volt kérdés, hogy megkeresztelnek.


Én viszont már gyerekkoromban/tizenévesen ellenszenvet éreztem a tételes vallások iránt, így ma, felnőttként, nagyon nem esik jól, hogy meg vagyok keresztelve. Mintha helyettem akarták volna eldönteni, hogy ki is legyek, ami aztán persze nem jött be...


Ha a gyerek kitalálja, hogy vallásos lesz, akkor majd megkeresztelkedik ha jónak látja, de előre, helyette, hát én nem tartom tisztességesnek.

2020. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/169 anonim ***** válasza:
68%
Vegyél a kislánynak egy ezüst nyakláncot, rajta egy szépen megmunkált pentagram amulettel, és feltűnően mutogasd a családi banyáknak. Rövid úton meg fogják érteni. ;)
2020. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/169 Kolcsa válasza:
15%
"#157: igen ezzel is érveltem már a rokonoknak, mennyire lesz az jó, hogy olyan fogadalmat teszünk, amihez nem tartjuk magunkat". Gyóntok egyet s el van intezve
2020. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/169 anonim ***** válasza:
79%

Megmondod nekik, hogy ha megkereszteltetik, akkor soha a büdös életben nem fogjá látni többet.


Majd ha felnőtt lesz, eldönti, hogy katolikus, református, buddhista, ateista vagy egyéb lesz.


Meg az se opció, hogy majd 10 évesen, ha akarja a gyerek, akkor megengeded, hogy elvigyék megkeresztelni, mert ígérnek neki egy fagyit, s kész...

2020. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/169 anonim ***** válasza:
83%

El vok kepedve a valaszokon!

Majd anyu es apu eldonti megkeresztelik e a gyerekuket , aztan pedig ha mar eleg nagy majf a gyerek eldonti

Ne engedd el veluk sehova esetleg menj be a kozeli plebaniara es tiltsd meg h ezt a gyereket megkereszteljek.

Sztem kellenek ahhoz papirok is amikrt a rokonsag gondolom nem hord magaval. Nem egeszen ertem h miertt engeded el ezekkel az emberekkel barhova.es tuti nem engednem.

2020. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!