Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ne "rabolják el" megkeresztelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a férjem családja vallásos. Férjem nem az, de a békesség kedvéért elfogadná, ha a lányunk meg lenne keresztelve, mondván ennyit megér, hogy ne károgjon a famíliája, de felesleges cécónak tartja. Én viszont egyáltalán nem vagyok vallásos, még ennyire sem, hogy felvegyem a pléhpofát. Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. Kereken megmondtam nekik, tiszteletben kell tartani a másik ember véleményét, pláne hogy mi vagyunk a szülei.

Mostanában azzal vicceskednek a rokonok, hogy majd a kislányt elviszik titokban megkeresztelni, mint annak idején a férjemet ( az apja nem akarta, hogy megkereszteljék). Na akkor kikeltem magamból: bárki megpróbálja ezt, engem meg az unokájukat/dédunokájukat többet nem látják, le lehet állni a szektás baromságaikkal. - Na akkor nagyot néztek, pár hónapig nem esett szó a keresztelőről. Itt volt a karantén is, márcsak azért is. (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )

Most viszont megint elkezdték kérdezgetni: na akkor nem lesz megkeresztelve a gyerek? Mondom: Nem! -Erre jöttek azzal a dédik, nagyik hogy "úgy fogunk meghalni, hogy a kisunoka pogány lesz, nem lesz rajta isten jele..." Nem is írom le az összeset, mert felmegy a vérnyomásom.

Szóval most attól tartok, hogy elviszik, ha nem tudok róla. Kibírni kibírná azt a szertartást nem lesz "baja" tőle végülis, nem erről van szó. Itt a fő probléma, hogy hiába álltam a sarkamra, úgyis az lesz amit ők akarnak, nem tisztelve a véleményünket. Már-már ott vagyok, hogy belemegyek, de akkor az ő kezükben lesz az irányítás, ha most hagyom, egy lavinát indítok el, mindenbe bele akarnak majd szólni. (Már azon kiakadtak hogy miért nem volt templomi esküvőnk, öt éve hallgatom.) Lehet hogy hihetetlen, de ennek ellenére ezt kizárva nagyon jó a viszonyom a családdal, ezen kívül nincs velük konfliktusom, ezért is nehéz, nem akarom megbántani őket.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt remélem, hogy nem ugrotok a torkomnak, és legalább tőletek normális tanácsra számíthatok, és nagyon köszönöm előre is! :)



2020. júl. 10. 08:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/169 anonim ***** válasza:
20%

"Mi sántít?"

Az egész kamu történet.

Persze, a szüleid "elrabolják" a gyerekedet és a beleegyezésed nélkül elviszik keresztelni. Meg ahogy azt Móricka elképzeli...

Eleve, hogy tudnának tőled észrevétlenül elvinni egy csecsemőt? Meg nyilván a keresztelés is úgy működik, hogy bármikor beesik valaki a templomba egy csecsemővel ( pláne hogy ránézésre is látszik hogy lehet ő az anyja), a pap egyből ugrik és se szó se beszéd, már nyomja is a szenteltvíz alá.

Ahogy előttem is írták, te csak gúnyolódni akarsz a hívőkön, de csak magadat égeted le.

2020. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/169 anonim ***** válasza:
20%

Nekem is úgy tűnik,ahogy az elöttem hozzászólok is leírták. Sugárzik a kérdésedből,hogy csak gúnyolodni akarsz. Hát,ez nem jött össze.

Tartsd tiszteledbe a rokonok vallását!

2020. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/169 A kérdező kommentje:

Nyilván. Nem is a szüleimről van szó. Látszik hogy elolvastad. Van egy két kamus kérdező ebből azt kell levenni, hogy mindenki hauzdik. Csodás.

Köszi akik valami érdemleges megoldást mondtak a problémámra! :)

2020. júl. 10. 10:50
 34/169 anonim ***** válasza:
20%
Én nem mondtam azt,hogy kamu. Én csak azt mondtam,csak gúnyolodni akarsz a hívőkön.
2020. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/169 anonim ***** válasza:
18%
Örülj, hogy ez a legnagyobb gondod. Csak nehogy egyszer nagyobb legyen.
2020. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/169 anonim ***** válasza:
24%
"Elvárom hogy tiszteljék, én NEM vagyok vallásos. De én is tiszteletben tartom ha valaki az." Na pont saját magadat cáfolod,mivel itt pontosan arról van szó h a vallásos szokás szerint erőszakkal akar "téríteni"...nem engeded megkeresztelni?akkor is elvisszük...
2020. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/169 anonim ***** válasza:
6%

Ne engedjed. A keresztény vallásnak leáldozott egy szégyenvallás lett. Ha azt szeretnéd, hogy a gyermeked ne szenvedjen akkor az iszlám vallást javaslom, Koránt ismeri akkor nem bántják, tisztelni fogják.


Persze le lehet pontozni most,de a jövő elkezdődött 5 év , nem több és meg fogjátok bánni, hogy nem hittetek nekem.

2020. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/169 anonim ***** válasza:
39%
Mellesleg meg miért nem lehet gúnyolódni a hívőkön?ez a 21.század.70-80 éves öregasszonyokon én sem gúnyolódok ,nem volt választásuk,de aki rajtuk kívül egy percre is elhiszi ezt a tömény ostobaságot az igenis nem normális...
2020. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/169 anonim ***** válasza:
22%
39 Lidlipú Éljen a Nagy ÉS Dicső Haladó Szellemiségű Huszonegyedik Század! (:DDDDD)
2020. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/169 A kérdező kommentje:
Na nem akarok errefele elkanyarodni, nem vitát akartam indítani, mégis sikerült. Nem fogok szidni senkit, a fő kérdésem a lényeg. Hogyan lehet elkerülni? A férjemet egy "elviszünk fagyizni"-val vitték el.
2020. júl. 10. 11:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!