Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kiküszöbölni,...

Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy ne "rabolják el" megkeresztelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy a férjem családja vallásos. Férjem nem az, de a békesség kedvéért elfogadná, ha a lányunk meg lenne keresztelve, mondván ennyit megér, hogy ne károgjon a famíliája, de felesleges cécónak tartja. Én viszont egyáltalán nem vagyok vallásos, még ennyire sem, hogy felvegyem a pléhpofát. Azt szeretném, ha a lányom majd később maga döntsön mit szeretne. Kereken megmondtam nekik, tiszteletben kell tartani a másik ember véleményét, pláne hogy mi vagyunk a szülei.

Mostanában azzal vicceskednek a rokonok, hogy majd a kislányt elviszik titokban megkeresztelni, mint annak idején a férjemet ( az apja nem akarta, hogy megkereszteljék). Na akkor kikeltem magamból: bárki megpróbálja ezt, engem meg az unokájukat/dédunokájukat többet nem látják, le lehet állni a szektás baromságaikkal. - Na akkor nagyot néztek, pár hónapig nem esett szó a keresztelőről. Itt volt a karantén is, márcsak azért is. (Fú de betegei voltak hogy nem mehettek templomba most mi lesz nincs mise :D )

Most viszont megint elkezdték kérdezgetni: na akkor nem lesz megkeresztelve a gyerek? Mondom: Nem! -Erre jöttek azzal a dédik, nagyik hogy "úgy fogunk meghalni, hogy a kisunoka pogány lesz, nem lesz rajta isten jele..." Nem is írom le az összeset, mert felmegy a vérnyomásom.

Szóval most attól tartok, hogy elviszik, ha nem tudok róla. Kibírni kibírná azt a szertartást nem lesz "baja" tőle végülis, nem erről van szó. Itt a fő probléma, hogy hiába álltam a sarkamra, úgyis az lesz amit ők akarnak, nem tisztelve a véleményünket. Már-már ott vagyok, hogy belemegyek, de akkor az ő kezükben lesz az irányítás, ha most hagyom, egy lavinát indítok el, mindenbe bele akarnak majd szólni. (Már azon kiakadtak hogy miért nem volt templomi esküvőnk, öt éve hallgatom.) Lehet hogy hihetetlen, de ennek ellenére ezt kizárva nagyon jó a viszonyom a családdal, ezen kívül nincs velük konfliktusom, ezért is nehéz, nem akarom megbántani őket.

Ti mit tennétek a helyemben? Azt remélem, hogy nem ugrotok a torkomnak, és legalább tőletek normális tanácsra számíthatok, és nagyon köszönöm előre is! :)



2020. júl. 10. 08:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/169 anonim válasza:
86%
Én a csecsemőkeresztséget nem tartom "hiteles"nek. Mert az első a hit ès utàna kell az embernek maga kell döntenie, akar e megkeresztelkedni vagy nem.
2020. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/169 anonim ***** válasza:
79%

Én nem tudom Ti hol éltek, de felénk ez nagyon nem így megy.

Nem viheti akárki oda a gyereket puszira.

Szülők és keresztszülők kellenek, igazolni kell, hogy a szülők meg vannak keresztelve, templomban házasodtak, van lehetőség ez alól felmentést kérni ha pl anya egyedülálló, de ezt neki kell személyesen intéznie.

Ha minden stimmel, kijelölik a ceremónia időpontját, ami általában az egyik vasárnapi mise után van, felénk összevárnak pár keresztelkedőt, van hogy heteket kell várni.

Katolikusként mondom, hogy ez egy bazi nagy kamu, ilyen nincs, hogy beesik puszira valami rokon a csecsemővel a templomba és random megkereszteli a pap.

Amit írtak, hogy megkereszelheti bárki -így van, de csakis életveszély esetén, pl haldoklót, egyéb esetben szentségkáromlás, de minimum nem érvényes, úgyhogy mama nem fogja otthon sutyiban megkeresztelni, mert semmi értelme.

2020. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/169 anonim ***** válasza:
16%

72: és szerinted kit érdekel, hogy _te_ mit tartasz hitelesnek...???


Majd ha császár leszel, és te hozod a törvényeket az egyház fölött is, akkor rendelkezhetsz róla...


:-D

2020. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/169 A kérdező kommentje:
73 ez megnyugtató
2020. júl. 10. 11:57
 75/169 anonim ***** válasza:
25%

73: PONTOSAN!


Ezért is írtuk többen is, hogy egy jó nagy kamu a kérdező rokon- és egyházgyalázása.

2020. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/169 anonim ***** válasza:
14%
Attól, hogy te azt hiszed, ez csak egy kis csapvíz, még nem lesz úgy, csak te képzeled ezt. Le van írva a Heidelbergi kátéban és a Bibliában, el lehet olvasni. :)
2020. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/169 anonim ***** válasza:
81%

Ne engedd. Ne menj olyanba bele, amit ti szülők nem szeretnétek.

Úgy jött le, hogy mindketten csak a békesség érdekében mennétek bele, mert "muszáj". Nincs olyan, hogy muszáj.

Én biztos nem engedném, bármilyen kedvesek is, ha kell akkor balhéznék is.

Felnőtt emberek vagytok, majd eldöntitek, hogy mit csináltok a saját gyereketekkel.

Felháborító, hogy sokan miket engednek meg maguknak, én sosem szólnék bele másnak a dolgába, még ha családtag is.

2020. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/169 anonim ***** válasza:
84%

73, a templomi házasság tapasztalatból tudom, hogy nem kell.

Az én keresztgyerekem szülei például akkor konkrétan csak együtt éltek. Esküvőjük csak később volt, de akkor is csak polgári. Még a vallásuk sem ugyanaz.

2020. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/169 A kérdező kommentje:
Szóval azért kamuzok, mert nem vagyok tisztában a keresztelési szabályokkal?
2020. júl. 10. 12:01
 80/169 anonim ***** válasza:
77%

Nincsenek szabályok, legalábbis nem mindenhol tartják be. Amikor én keresztszülő lettem, elég volt egy kis "egyházi hozzájárulás" és elég sok dolog felett szemet húnyt a pap. Mondjuk a szülők ott voltak, lehet hogy ettől nem tekkntenek el.

A keresztapa például még nagykorú sem volt, nem tudom kellett-e hogy az legyen.

2020. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!