Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a módja annak, hogy a...

Mi a módja annak, hogy a keresztszüleim többé ne legyenek a keresztszüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az élet úgy hozta hogy nem szeretném hogy több közöm legyen a keresztszüleimhez, mint amennyi muszáj, és azt hallottam hogy lehetséges azt elintézni, hogy hivatalosan ne legyenek azok többé.

Sajnos többet nem tudok róla. Esetleg tudja valaki, hogy ez valóban lehetséges-e, ha igen, hol intézendő és mi a menete?

(2 pár keresztszülőm van, csak az egyik párt szeretném kihúzatni).

18 éves elmúltam.

Köszönöm a segítséget.



2020. aug. 3. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Annyira vallásos vagy, hogy ez ilyen fontos neked?

Semmi jelentősége, hogy kik lettek a keresztszülők a templomban anno, max azoknak fontos ez akik extrém vallásosak. Nem hivatalos papír ez, legalábbis nem olyan szintű, mint egy házassági papír például. Én elengedném a helyedben a dolgot, nem ér annyit az egész.

2020. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

ennél már csak az ostobább kérdés, mikor valaki le akar keresztelkedni... :-D


Ne tartsd vele a kapcsolatot és kész.

Nincs mit intézni ezen.

2020. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok extrém vallásos, sőt, ateista vagyok.

Viszont teljesen mindegy hogy miért szeretném hogy ez így legyen, ez a szándékom.

A kérdés mint fentebb is elhangzott az az, hogy hogyan tudom ezt megtenni, ez nem egy change my mind beszélgetés.

2020. aug. 3. 22:15
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Sohogy. Mint ahogy nem is lehet "2 pár" keresztszülőd.
2020. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De lehet. Református vagyok. 2 páros szerepel a hivatalos iratban :)
2020. aug. 3. 22:18
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok, látom nem értetted a dolgot. Arra céloztam, hogy egy ilyen templomi papír kb szart sem ér. Szóval felesleges vesződni vele. Sehol nincs nyoma, max abban a templomban ahol kereszteltek, ha idősebb vagy akkor kétlem azt is, hogy meglenne nekik a dokumentum, amit te érvényteleníteni akarsz. Én se tartom a kapcsolatot a keresztszüleimmel, nincs jelentősége az egésznek. Sehol nem bukkanhat fel a nevük ügyintézés során sem, mert nem olyan szintű dolog. Kb mintha valami kis jelképes oklevet akarnál érvényteleníteni, amit anno rajzversenyre kaptál. Aki nagyon vallásos, attól bocs. De én így gondolom.
2020. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy azt se lehetne elintezni, hogy a szüleid ne legyenek tovább a szüleid, ezt se lehet. Annyit tehetsz, hogy meg szakítós velük a kapcsolatot. Ha úgyse vagy vallásos, akkor tökmindegy, hogy vallásos körökben ki kit tekint a keresztszulodnek.
2020. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges. A kihúzott keresztszulo úgysem tudja meg, hogy kihuzattad őket (amit egyébként nem lehet), akkor mi értelme? Kb.semmi
2020. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nincs rá mód de amúgy felesleges is. Az ilyen templomi papírok nem hivatalosak, egyszerűen nem tartod velük a kapcsolatot és kész.
2020. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

„Kedves Levélíró! A keresztelés egy már megtörtént, egyházi anyakönyvbe is bejegyzett esemény. Az ott történteket nem lehet meg nem történtté tenni, így a keresztszülőséget sem lehet megszüntetni.”

↑ Keresztény Élet: [link]

2020. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!