Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Idén felejtsük el az év végi...

Idén felejtsük el az év végi nagy családi, rokoni összejöveteleket?

Figyelt kérdés

Épp a napokban beszéltem több Budapesten, vidéken és Erdélyben élő rokonommal, ismerősömmel, akik megemlítették, hogy lassan közeledik az év végi ünnepi időszak (karácsony, szilveszter/Újév) és eléggé bizonytalanok voltunk abban, hogy idén meg lesznek-e tartva az utóbbi években szokássá vált nagy létszámú, jó hangulatú családi, rokoni összejövetelek a koronavírus miatt.

Tudom, messze van még a december, de most csak ekörül járnak a gondolataim, hogy mit tervezzünk év végére: legyen ünnepi összejövetel, vagy hanyagoljuk az egészet.


Ti mit gondoltok?

Van remény, hogy karácsony környékére megszűnik ez a járvány és feloldják a korlátozásokat, vagy idén hanyagoljuk a családi összejöveteleket és csak kis létszámban ünnepeljünk?



2020. aug. 22. 12:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Országon belüli rokonokkal inkább várható, hogy rendben együtt tudtok lenni. Erdélyben élő rokonoknál rosszabbak az esélyek.

Szerintem várjuk ki legalább szeptember elejét, hogy Orbán milyen korlátozásokat vezet be, ill. az iskolák megnyitása után pár héten belül mennyire ugrik meg a fertőzésszám.

Egy hónap múlva kicsit többet fogunk tudni.

2020. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
0%

Belső kormányzati infóm van, hogy holnap vagy holnapután bejelentik, hogy szeptember 1-től lezárják a keleti és déli határokat az utasforgalom elől, vagy legalábbis úgy megnehezítik az átkelést / hazatérést, hogy ne érje meg elmenni (leszámítva a tranzit- és áruforgalmat). És nem tervezik feloldani jövő tavasz vége / nyárig, szóval idén és jövőre nem lesz külföldi utazás. Ja, és a nyugati határnál visszaállítják a határellenőrzést csak azért, hogy tovább szo***ák a határ menti munkavállalókat és mondjanak fel a külföldi munkájuknál.

És egy kis belföldi extra, ha napi 100-200 új fertőzés lesz akkor bezárják az iskolákat megint, és távoktatás lesz.

Remélem mind az itthoni mind a külhoni magyarok boldogak a megválasztott vezetőjükkel.

2020. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

Belső kormányzati info? :D

Konkrétan a rádióban jelentette be Orbán úgy 1 hete. :D

2020. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Orbán egy hete mutogatta a holnap beadandó törvénytervezetet a rádióban? Nem is tudtam róla.


Én ma kaptam róla dugiban egy fényképet és abba olvastam bele. Sajnálom, hogy akkor ismételtem amit már tudni lehet.

2020. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
46%
Bárcsak így lenne. Én annak örülnék ha nem is indulna a suli. Teljesen felesleges, ha 1-2 hónap múlva úgyis bezárják.
2020. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Főleg így, hogy már szajmaszkot se biztosítanak a tanároknak, nem is kötelező viselni, stb. Fölösleges bealdozni őket meg a rizikocsoportba tartozo hozzatartozoikat.
2020. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!