Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel olyaskine...

Hogyan dolgozzam fel olyaskinek a halálát, aki 24 éves volt és tragikusan hirtelenséggel meghalt 2 hete? Nem koronavírusban vesztette el életét!

Figyelt kérdés
Egy 24 éves lányról szeretnék beszélni! Ő is része volt a gyermekkoromnak. 5 éves voltam, amikor megszületett a lány. A szülei már előtte ismerték az enyémeket. 15 éves koráig szinte minden évben találkoztunk vele és a családjával. Jókat játszottunk, beszélgettünk. Ezek az emlékek maradtak meg bennem gyerekként. Azóta már nem nagyon találkoztunk velük. Felnőttünk! Éljük a saját életünket, útunkat. Azóta nem beszélgettünk. Facebookon a szülinapján mindig felköszöntöttem. Az oldalára felrakott képjeiből láttam, hogy egy szép kislányból, milyen gyönyörű nő lett. Saját gyermeke még nem volt. Kettő hete észrevettem a telefonomon, hogy 3 nem fogadott hívásom lett az édesanyámtól, és egy messenger üzenetet kaptam, hogy meghalt a lány. Fel se tudtam dolgozni, hogy ilyen fiatalon 24 évesen, ez hirtelen megtörtént vele. Nagy hirtelenséggel összeesett. Semmi baja nem volt. Másnap reggel összeesett. Nem tudták újraéleszteni. Annyira lesokkoltam. A temetésén úgy eltört bennem a mécses. Nehezen tudtam az autópályán hazafelé vezetni. Csak olyan sebességgel tudtam haladni, ahogyan a kamionosok mehetnek a külső sávban. Ma reggel is zokogtam. Nézegettem a facebookját. Még soha nem sirattam meg így ennyire egyetlen egy családtagomat. Nem gondoltam bele soha, hogy úgy találkozok valakivel hosszú idő után, akit soha többé nem láthatunk. Nem tudom még mindig túl tenni magam. Úgyérzem leblokkolok. A családtagjaimnak se sikerült feldolgoznia. Tudom, az elhunyt lány szüleinek a legeslegrosszabb. Senkinek nem kívánom ezt!

2020. okt. 14. 23:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonymousreview60 ***** válasza:
24%
Kérdező! Tényleg, a kapcsolatotok intenzitása! neked nem gyászterápia kell. Te valami mást gyászolsz vagy féltesz. Ez vagy a saját halandóságod, de szerintem valami más. Neked pszichológushoz kellene menned. Ez olyan 10 alkalmon belül kiderül, megbeszélődik.
2020. okt. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
37%

Gyerekként is kb alig találkozatok, felnőttként nulla kapcsolat (nem, a fb-n írt rutin szülinapi üzenet nem kapcsolat).

A tesóm ilyen, mindenkinél eljátsza a nagy szenvedést, akkor is, ha kb csak a nevét tudta, mert az utcában lakott és sajnáltatja magát.

2020. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim válasza:
3%
Mi van ha fordítva történt?
2020. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
67%

Hasonló velem is megtörtént. Huszonévesként a nálam kb tíz évvel idősebb, kétgyermekes volt főnököm hunyt el egy balesetben.

Nagyon megrázott a halála. De nem a kapcsolatot, az embert sirattam inkább.

Ez volt az első találkozásom a hirtelen, igazságtalan halállal. Ezt kellett feldolgoznom. Sikerült szakember nélkül is, és azóta ért hasonló veszteség megint. Mindkettejükre gondolok halottak napján, és ha valami miatt szóba kerülnek, egy pillanatra újból elmélázom a halál kegyetlenségén.

Te is túl leszel ezen, ne félj. Kitartást kívánok, és együttérzésem!

2020. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
70%

MOst olvasom, elég kuszán fogalmaztam. Szóval én voltam huszon, az elhunyt a harmincas elején járt.

És nem az embert sirattam annyira, mert haveri kapcsolatnál nem volt több azelőtt és azután sem, hogy már nem nála dolgoztam. Az elmúlást kellett feldolgoznom inkább.

2020. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Néhányan miért hiszitek azt, hogy a rokonomba, családtagomba szerelmes voltam végig? Bűntudatom nem lehet, hogy váratlanul bekövetkezett tragédia előtt hosszú ideig nem beszélgettünk és nem találkoztunk egymással? Senkinek nem szeretnék ilyen hasonlót kívánni, amin én átestem!
2020. okt. 15. 10:06
 17/46 anonim ***** válasza:
30%

Őszinte részvétem! Esetleg keress fel egy pszichológust, nincs abban semmi szégyellnivaló.


[link]


Ha gondolod, itt néz körbe!

2020. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
40%

Min estél át, hogy meghalt valaki, akit régen ismertél?

nyilván az embernek egy haláleset kapcsán eszébe jutnak a haonkó korú ismerősei, családtagjai, többet gondol rájuk ilyenkor, de ez hiszti.amit te csinálsz.

Múlt héten halt meg a lányom gimis osztálytársa. Természetes, hogy sokszor eszembe jut a dolog, de nincs mit feldolgozni rajta.

2020. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
61%

Nem volt a családtagod, de a kérdésedben leírtak alapján még csak rokonod sem: "A szülei már előtte ismerték az enyémeket"

Még ha rokonod lett volna, akkor se mondhatni, hogy hú de nagy kapcsolat volt köztetek. 9 éve nem beszélgettetek, az összes kapcsolatotok a facebookos születésnapi felköszöntés volt.

Nagyon túltolod azt a hogyan dolgozzam fel-t.

Az pedig mit számít, hogy nem koronavírusban halt meg?

Képzeld el, van olyan is aki koronavírusos, már gyógyulóban van és hirtelen meghal.

Más meg még fiatalabban hal meg hirtelen.

Ha ezt nem bírod feldolgozni, menj el pszichológushoz, mert baj van veled.

2020. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Én egyet értek a válaszotokkal. Igazat adok nektek! Tudom hosszú ideje nem találkoztunk egymással, így nincs okom ezt tenni! Még sose éreztem így magam. Valahogyan mégse tudom feldolgozni. Ez olyan szokatlan most nekem, ez olyan szokatlan dolog, ami nem történt meg az életemben. Nem is értem, hogy mi ütött belém. Vannak hasonló ismerőseim, akikkel ez régen velük is megtörtént, 10 évvel ezelőtt. Nekik se ment gyorsan. Tudom én kötődök mindenkihez, ahhoz is akivel ezer éve nem találkoztunk, és vele az eltöltött emlékek elevítenek fel.
2020. okt. 15. 11:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!