Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel olyaskine...

Hogyan dolgozzam fel olyaskinek a halálát, aki 24 éves volt és tragikusan hirtelenséggel meghalt 2 hete? Nem koronavírusban vesztette el életét!

Figyelt kérdés
Egy 24 éves lányról szeretnék beszélni! Ő is része volt a gyermekkoromnak. 5 éves voltam, amikor megszületett a lány. A szülei már előtte ismerték az enyémeket. 15 éves koráig szinte minden évben találkoztunk vele és a családjával. Jókat játszottunk, beszélgettünk. Ezek az emlékek maradtak meg bennem gyerekként. Azóta már nem nagyon találkoztunk velük. Felnőttünk! Éljük a saját életünket, útunkat. Azóta nem beszélgettünk. Facebookon a szülinapján mindig felköszöntöttem. Az oldalára felrakott képjeiből láttam, hogy egy szép kislányból, milyen gyönyörű nő lett. Saját gyermeke még nem volt. Kettő hete észrevettem a telefonomon, hogy 3 nem fogadott hívásom lett az édesanyámtól, és egy messenger üzenetet kaptam, hogy meghalt a lány. Fel se tudtam dolgozni, hogy ilyen fiatalon 24 évesen, ez hirtelen megtörtént vele. Nagy hirtelenséggel összeesett. Semmi baja nem volt. Másnap reggel összeesett. Nem tudták újraéleszteni. Annyira lesokkoltam. A temetésén úgy eltört bennem a mécses. Nehezen tudtam az autópályán hazafelé vezetni. Csak olyan sebességgel tudtam haladni, ahogyan a kamionosok mehetnek a külső sávban. Ma reggel is zokogtam. Nézegettem a facebookját. Még soha nem sirattam meg így ennyire egyetlen egy családtagomat. Nem gondoltam bele soha, hogy úgy találkozok valakivel hosszú idő után, akit soha többé nem láthatunk. Nem tudom még mindig túl tenni magam. Úgyérzem leblokkolok. A családtagjaimnak se sikerült feldolgoznia. Tudom, az elhunyt lány szüleinek a legeslegrosszabb. Senkinek nem kívánom ezt!

2020. okt. 14. 23:49
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
55%
Én megértelek, nekem egy 23 éves haverom halt meg, egy helyen dolgoztunk, nem volt mély kapcsolat, de bírtam őt, kedves fiú volt, nagyon sok tervvel és lehetőséggel. Aztán egy banális orvosi műhiba miatt meghalt. És bumm, volt nincs. Mai napig ha látok valakit, aki olyan, mint ő külsőre, egy pillanatra elszorul a torkom, mert eszembe jut újra és újra, hogy nem csak a munkából hiányzik vagy ilyesmi, hanem soha többet nem jön vissza. Sosem találkoztam ezelőtt a halállal ilyen fiatal ember esetén, ilyen értelmetlenül és engem sokkolt, hogy az életünk egy csettintés alatt elmúlhat. Lehet téged is ez sokkol. Őszinte részvétem.
2020. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
49%

Nekem volt közepsuliban egy osztalytársam, aki kb a bátyám volt. 9.ben, 15évesen ismertem meg, 4évig napi szinten találkoztunk ugye a suliban. Aztán ő pestre ment továbbtanulni, én maradtam vidéken. Minden hétvégén vagy ő jött, vagy én mentem fel. Azt vegehtünk a sulival, dolgoztunk, de a kapcsolatot ahogy tudtuk tartottuk. Majdnem naponta telefonon, 2-3hetente személyesen.

Sokan jönnek nincs fiú-lány barátság, na a mienk az volt, imádtuk egymást, mint barát, mint egy testvér...

Ő elért mindent amit akart, azt a szakmát megszerezte amit gyerekkora óta szeretett volna, el is tudott helyezkedni benne. Szeretett élni, szerette az életét.

Azt jött egy bizonyos szombat. Délután még beszéltünk telefonon, buliba készült. Én lefeküdtem aludni, hajnali2kor csörgött a telefonom, rendőrség... a barátom meghalt. Engem hivott utoljára, és ugy voltam elmentve neki, hogy anyuska. Engem kerestek meg.

Ott meghaltam vele én is. Azt a telefont nem kívánom senkinek, nem tudtam elfogadni, felfogni, feldolgozni. 24éves volt. Egy részeg sofőf felhajtott a járdára, azt elütötte őt és a haverját. Haverja durva sebekkel megúszta, barátom belehalt azonnal.


Ennek 5 éve. Az első 1 hónap nagyon kemény volt. Életembe nem sírtam annyit, mint akkor. Azt kezdtem elfogadni a dolgot, úgy könnyebb lett. A mai napig minden nap gondolok rá, hiányzik, és abban reménykedek, hogy csörögjön a telefonom és azt írja ki, hogy "apuska".


A fiamat rola neveztük el. A tiszteletére.

2020. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
25%

Engem hivott utoljára, és ugy voltam elmentve neki, hogy anyuska. Engem kerestek meg.


Nagyon kedves történet, kár, hogy nem igaz.

Rohadtul nem a híváslista alapján értesítik a hozzátartozót. Még ha így is lenne, felhívnak, közlik, hogy xy-t ekresik, mondod, hogy nem te vagy, és nem mondanak semmit. Sajnos volt benne részem.

2020. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
16%

23!

Nyilván ott voltál, esetleg te hívtál....


(Csak halkan megjegyzem, én is rendőr, ő is rendőr, és egy kollégánk hívott fel, ő ment ki a balesethez...)

2020. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
16%

24, jaja, persze... nagyon béna kidumálás.


Ő elért mindent amit akart, azt a szakmát megszerezte amit gyerekkora óta szeretett volna

És te nem? Te is rendőr lettél :D

2020. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
16%

1. Ő motoros rendőr lett, az volt az álma. Én közlekedési....

És nem ez volt a gyerekkori álmom :D

De ne kelljen mar magyarázkodnom egy vadidegennek :D

2020. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
11%
légyszi, ne vergődj. Nem telefon alapján történik az értesítés.
2020. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
17%
Hát mi? Postagalambot küldenek? 🤦‍♀️
2020. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
17%

nem azt mondtam, hogy nem telefonon, hanem azt, nem telefon alapján. A kutyát érdekli a híváslista, pláne, amikor a telefonok 99,9%-a (kizárt, hogy pont egy rendőrnél nem), jleszóval védett. NEm azzal bohóckodnak.

Keresd elő, mi az előírás...

2020. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként meg előírás, hogy elsődlegesen személyesen kell értesíteni, nem véletlenül a lakcím szerint illetékes hatóság hatásköre... rendőrke.
2020. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!