Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel olyaskine...

Hogyan dolgozzam fel olyaskinek a halálát, aki 24 éves volt és tragikusan hirtelenséggel meghalt 2 hete? Nem koronavírusban vesztette el életét!

Figyelt kérdés
Egy 24 éves lányról szeretnék beszélni! Ő is része volt a gyermekkoromnak. 5 éves voltam, amikor megszületett a lány. A szülei már előtte ismerték az enyémeket. 15 éves koráig szinte minden évben találkoztunk vele és a családjával. Jókat játszottunk, beszélgettünk. Ezek az emlékek maradtak meg bennem gyerekként. Azóta már nem nagyon találkoztunk velük. Felnőttünk! Éljük a saját életünket, útunkat. Azóta nem beszélgettünk. Facebookon a szülinapján mindig felköszöntöttem. Az oldalára felrakott képjeiből láttam, hogy egy szép kislányból, milyen gyönyörű nő lett. Saját gyermeke még nem volt. Kettő hete észrevettem a telefonomon, hogy 3 nem fogadott hívásom lett az édesanyámtól, és egy messenger üzenetet kaptam, hogy meghalt a lány. Fel se tudtam dolgozni, hogy ilyen fiatalon 24 évesen, ez hirtelen megtörtént vele. Nagy hirtelenséggel összeesett. Semmi baja nem volt. Másnap reggel összeesett. Nem tudták újraéleszteni. Annyira lesokkoltam. A temetésén úgy eltört bennem a mécses. Nehezen tudtam az autópályán hazafelé vezetni. Csak olyan sebességgel tudtam haladni, ahogyan a kamionosok mehetnek a külső sávban. Ma reggel is zokogtam. Nézegettem a facebookját. Még soha nem sirattam meg így ennyire egyetlen egy családtagomat. Nem gondoltam bele soha, hogy úgy találkozok valakivel hosszú idő után, akit soha többé nem láthatunk. Nem tudom még mindig túl tenni magam. Úgyérzem leblokkolok. A családtagjaimnak se sikerült feldolgoznia. Tudom, az elhunyt lány szüleinek a legeslegrosszabb. Senkinek nem kívánom ezt!

2020. okt. 14. 23:49
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
24%
Most miért kell bántani? Meg minden kérdéshez, kommenthez megy hogy kamu...
2020. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
29%
nem a kérdező hazudik, hanem valamelyik hozzászóló...
2020. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
22%
De ezt nem tudhatod. Ilyesmiben elég morbid lenne poenkodni
2020. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
28%
33, de tudhatom. A rendőrség 1, nem keresgél a telefonodban. 2, személyesen értesít, 3. nem vagy hozzátartozó, nem mondja el, miről van szó.
2020. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
38%
Nekem 2 éve az öcsém halt meg 25 évesen, vonat elgázolta, aznap értesítette a rendőrség a szüleimet, majd pár nappal rá a szüleim engem. Másnap meg be kellett menni dolgozni, természetesen ezt a hírt a kollégáimmal NEM közöltem, mert úgy éreztem, hogy nem tartozik rájuk, illetve úgy kellett viselkedni, mintha mi sem történt volna. Most sem tenném másképpen. Ilyenkor talán a leghasznosabb a munkába temetkezni.
2020. okt. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
39%

Mennyi érzéketlen nulla empátiával bíró ember van itt!

Tavaly egy hónap különbséggel 2 nő ismerősöm halt meg. Egyikükről sejtettem, hogy nem fog sokáig élni, voltak rá utaló jelek, de mégis borzasztóan megrázott, mert hirtelen ment el egy perc alatt és mert szerettem. Nem volt túlságosan része az életemnek, de kedveltem őt.

Másikuk el akart jönni ennek az ismerősömnek a temetésére, mindig kérdezte, ha találkoztunk, hogy mikor lesz a temetés, mert ismerte. De a temetésre nem tudott eljönni, mert elvitte egy akut leukémia 3 nap alatt úgy, hogy kicsattant az egészségtől, jó volt ránézni, csupa mosoly és ragyogás volt mindig. Bár ő nem igazán volt az életem része, az ő halála jobban megrázott, mert képtelen voltam felfogni, hogy elmehet valaki tele életerővel is pár nap alatt. És főleg, mert a kislányom nagyon szerette és ekkor szembesült először azzal, hogy nem csak öregek és betegek halnak meg és nagyon nehéz volt a gyerek rettegését enyhíteni, még hónapokkal később is.

Mentek már el közeli hozzátartozóim, akik nagyobb űrt hagytak és akiket jobban szerettem, de halál és halál között van különbség. A hirtelen halál feldolgozhatatlanabb, mint amit hosszas betegség előz meg, a gyilkosság/öngyilkosság százszor pusztítóbb munkát végez a gyászolókban, mint az, ha rákban pokoli kínok közt hal meg egy szerettük. Utóbbi esetben sajnos a szenvedés a feldolgozhatatlan és a halál a megváltás.

2020. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
36%

"A hirtelen halál feldolgozhatatlanabb, mint amit hosszas betegség előz meg, a gyilkosság/öngyilkosság százszor pusztítóbb munkát végez a gyászolókban, mint az, ha rákban pokoli kínok közt hal meg egy szerettük. Utóbbi esetben sajnos a szenvedés a feldolgozhatatlan és a halál a megváltás."

Ez egyszerűen nem igaz! Halt már meg szeretted rákban, pokoli kínok közt? Nekem az apukám! Hónapokig szenvedtünk mi is, nem tudtuk mikor fog meghalni, de tudtuk hogy már menthetetlen. Hiába tettünk volna meg bármit érte, a kezünk megvolt kötve. Tehetetlenek voltunk, a remény legkisebb szikrája nélkül kellett várnunk, hogy miként fogy le csontsoványra, szenvedett, de már annyi ereje se volt, hogy meg tudjon mozdulni. Nem kívánom senkinek, hogy ezt átélje. Minden halál szörnyű, de a lassú pokoli szenvedésnél nincs roszabb, ezt elhiheted kedves 36-os válaszoló. Sokáig ott marad meg benned a családtagod arckifejezése, szinte csontvázzá vált kérlelő tekintete, és nem tudsz érte tenni semmit de semmit. Már azt kívánod, inkább te halnál meg helyette. Ez a kép örökké ott fog kísérteni az emlékeidben. Egy láthatatlan gyilkos roszabb, mint egy igazi, meg hogy önkezével vet véget életének. Ha hirtelen történik, szinte alig szenvednek. Tudsz kire haragudni, és nem magadat hibáztatod, hogy nem tudtál rajta segíteni.

2020. okt. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hozzáírni a kérdésemhez, hogy a családomban megtudtam azt, nem csak én érzem magam így, hanem a testvéreim és a szüleim is. Ők is a mai napig nehezen teszik túl magukat. Ők se tudják még most se feldolgozni a lány halálát.

37es válaszoló! Én is nagyon sok családtagomat veszítettem el úgy, hogy tudtam róla, hogy rákos beteg és nem lehetet már rajta segíteni. Nekem is fájdalmakkal jár elveszíteni valakit, akit szerettem mindig is. Ennél ez volt most a legrosszabb, hogy valaki hirtelenül és fiatalon hunyt el. Nagyon régen taálkoztunk, de akkor is. Senki nem számított erre.

2020. okt. 17. 12:05
 39/46 anonim válasza:
5%

Mi van ha nem ő halt meg hanem te? Honnan tudod mi a halál?

Simán lehet, hogy lefeküdtél egyik este aludni, közben meghaltál, aztán feléledtél egy mésik téridőben és reggel szóltak, hogy xy meghalt. Miközben nem halt meg, csak számodra halt meg, de valójában te haltál meg, csak egy másik téridőben folytatod a létet.


Lehet nem is őt kell sajnálni, hanem magadat. Lehet ő is sajnálkozik most, hogy már nem köszönthetitek fel egymást, mert meghaltál. Miközben itt meg élsz.


Nézőpont kérdése. Nem tudjuk, hány világ van.

2020. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
52%
Ha érdemben nem foglalkoztatok egymással mit érdekel, hogy él-e vagy hal-e? Ha éltében se érdekelt igazán, mert ha igen, akkor igazi élő kapcsolatotok lett volna, akkor most miért foglalkozol vele? Magad sirató valamiért?
2020. okt. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!