Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az, hogy közeli...

Miért van az, hogy közeli rokonok is ennyire nem számíthatnak egymásra?

Figyelt kérdés

A volt legjobb barátomról van szó, akivel sok éve eltávolodtunk. Egy helyen lakunk, látom a helyzetét: szakmát tanult, de sajnos nem lett benne sikeres, ebben benne van persze, hogy ő is sokszor sz*rt bele a dolgokba. Jó ideje ide-oda ugrál alkalmi munkák közt, otthon lakik még mindig, néha haveroknál csövez. De az anyja számíthat rá, gyakorlatilag ő látja el.

Az unokatesói családjának eközben gyára van, most vettek 80 millió felett házat Budapesten, hitel nélkül. Harag sincs köztük, de még ha lenne is nem értem, miért nem segítenek neki? És igen, konkrétan arra gondolok, hogy legalább egy kis házat, vagy jól fizető, akár kamu állást biztosíthatnának neki, főleg, hogy nem hülyegyerek, és egyébként jólelkű. Az anyja miatt néha látogatják, de oda se visznek nagyon semmit alkalmakon kívül soha.

Nem azt mondom, hogy mindent adjunk oda a semmiért cserébe, de ha már ennyire van miből, akkor miért nem segítünk a másiknak, hogy legalább egy élhető szintre felhozzuk? Mit jelent így egyáltalán a rokonság?



2020. nov. 3. 22:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
27%
13-asnak: arányaiban kevesebb a cigány mint a nemcigány hajléktalan. (A cigány is magyar.)
2020. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Miért csak a volt legjobb barátod?

Miért távolodtatok el?

Nem lehet, hogy a rokonai haragszanak rá, mert pl. már eljátszotta a bizalmukat?

2020. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
22: nincs különösebb oka, egyszerűen én továbbmentem egyetemre középsuli után, el is költöztem, így aztán elmaradtak a találkozások. Megmaradt a kapcsolat sima szülinapi köszöntések szintjén. Azt tudom, hogy a főiskolát nem szerette és nem is fejezte be, ment az apja mellé dolgozni mezőgazdaságba, aki azután lelépett. Nem arról van szó, hogy munkaundora lenne, pont ellenkezőleg, csak nem volt szerintem konkrét célja soha az életével. Épp ezért rossz látni, hogy egyedül nyomorog az anyjával és csaja sincs meg kilátása sem semmire.
2020. nov. 4. 12:38
 24/38 A kérdező kommentje:

Különben nem azt mondom, hogy valakit anyagi lélegeztetőgépen kell tartani. Hanem kapjon valami esélyt, amiből aztán építkezhet. De a rokonai, akiknek gyáruk meg ingatlanhálózatuk van a fővárosban ennyit sem csinálnak. Kaphatna legalább egy sima szobát, aminek csak a rezsijét kellene fizetnie, miközben tanulna egy normális szakmát, vagy továbbképzené magát (hegesztő egyébként). Az anyja mellé pedig fogadhatnának ápolót, aki nem súlyos beteg, csak gyenge és de támogatásra szorul.

Kőgazdagéknak viszont ennyi sem jut az eszükbe.

2020. nov. 4. 12:44
 25/38 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, beléd kár a szó, menthetetlen vagy és képtelen vagy felfogni, amit már jó néhányan leírtak neked. Hisz ugye mindenki hülye, csak te gondolkodsz jól. (ami történetes nem igaz)


Te mégis milyen alapon akarsz más pénztárcájával és más pénzével jótékonykodni?! Pusztán azért, mert valakihez vérségi alapon közöm van, még nem jelenti azt, hogy én bármiféle kötelességgel tartozom irányába! Ez az egyik. A másik, hogy össze-vissza beszélsz és folyamatosan próbálod kiforgatni, amit írtunk. Egy büdös szóval nem írt senki olyat, hogy az utcán hagyná megdögölni a rokonát!! Sőt, volt aki le is írta, hogy magához venné egy ideig, amíg talpra nem áll és segítene neki munkát szerezni, de segítség és segítség között is ÓRIÁSI különbség van! Te úgy gondolod, csak azért mert a szóban forgó rokonok vélhetően kemény munka árán jó anyagi helyzetben vannak, a haverodnak alanyi jogon jár egy 30+ millás lakás, mert csak. Hát a nagy francokat. Ez bőven túlmutat puszta rokoni segítségnyújtásnál és ha azt hiszed más országokban a tehetősebb unokatesók házakat vesznek puszira a rokonaiknak, akkor hatalmasat tévedsz!

A haverod is vihette volna többre, ha nem szarik bele a te szavaiddal élve a dolgaiba, tanulhatott volna és hajthatott volna keményebben is a jobb élet reményében, mint ahogy valószínűleg tették azt az unokatesójáék, de nehogy már még ők legyenek fikázva, amiért nem vágnak a "szarok bele" beállítottságú uncsijukhoz egy több tízmillás házat.


Fegyvertelen vagy, veled kár érdemben vitázni, mert rajtad a szemellenző és meg sem próbálod megérteni, amit itt jó néhányan már leírtak. Szerinted aki nem vesz 30 milláért egy házat a nemtörődöm unokatesónak, az hagyná az utcán megdögleni. Baromira nem ilyen fekete-fehér a világ.


Különben is, ha évek óta nem beszéltek, mégis honnan a búbánatból vagy ennyire naprakész a rokonai helyzetével, honnan tudod mennyiért vettek házat, honnan tudod hogy a "haverod" hol és mit dolgozik és milyen az élete? Hmm?? Vagy egyáltalán honnan tudod, hogy miért nem jó a kapcsolat közte és az unokatesó családja között? Fingod nincs róla, simán lehet, hogy már egyszer eljátszotta a bizalmukat, de nyilván értem én, hogy könnyebb a neten köpködni és fikázódni ismeretlenül. Én meg ehhez gratulálok neked meg a végtelenül korlátolt információ befogadóképességedhez. Szép kis ember lehetsz te is, ha itt vergődsz azon, hogy miért nem vesznek puszira házat a tehetősebb rokonok a szegényebbeknek és folyamat más f*aszával vernéd a csalánt. A saját pénzeddel azt csnálsz, amit akarsz, máséhoz meg közöd nincs. Éppen a hozzád hasonlók miatt tartunk ott, ahol, az ilyen rosszindulatú, áskálódó emberek miatt, akik ahelyett hogy a saját életükkel foglalkoznának, máséban turkálnak könyékig.

2020. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet mindenkinek segíteni. Ha idáig jutott a barátod, annak oka van.

Én a hajléktalanokat egy percig nem sajnálom. Tudod miért? Mert az a legkönnyebb, amit ők csinálnak. Semmit. Valaki mindig megszánja, ad nekik ezt azt, ők meg delériumban fetrengenek egész nap. Az a kevés kivétel pedig, akin lehet és érdemes is segíteni hipp-hopp összeszedi magát.


Mindenki a saját szerencséjének a "p"ogácsa....

2020. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Fúú de süt a tömény irigység és rosszindulat minden egyes sorodból. Teljesen egyértelmű és nyilvánvaló, hogy te vagy az a "haver", akiről írsz, máskülönben nem reagálnál ilyen primitíven és vehemensen a normális kommentekre, amik közül egyébként egy sem értett veled egyet, nem véletlen.


De tételezzük fel, hogy valóban a régi haverodról van szó.

Mégis miért gondolod úgy, hogy a rokonoknak kötelességük megoldani a kedves haverod helyett az életét?! Egy ház Pesten, ami kb 40 nm2, legalább 30-35 millió. Normális vagy te? Tök mindegy, hogy belefér-e a keretükbe a gazdag rokonéknak, ennyi pénzt nem vágunk csak úgy a másikhoz, mert szegényke céltalanul kóválygott az életben, nem tanult tovább, mert "neki az nem teszik", meg szart bele a dolgokba. Tehát adott egy unokatesó, aki semmiről sem tehet ugye? Mert te így akarod felvázolni az egészet, miközben arról van szó, hogy a drága barátod megszerezhetett volna egy diplomát, amivel valószínűleg most jobb élete lehetne, de neeeeem, ő abbahagyta, mert neki nem tetszik, meg kitanult egy szakmát, amivel nem tud jól keresni + szart bele anno a dolgokba és ahelyett, h legalább most maga alá kapná a tökeit és nekiállna kezdeni valamit az életével, inkább várja a sült galambot. Van hol laknia, még ha az anyjánál is, nem az utcán és és teljesen egyértelmű a leírásból, hogy magának köszönheti azt, hogy ma ott tart, ahol, de te mindenáron a rokonékat akarod ekézni, mert olyan irigy vagy, hogy az már fáj.

Az, aki felnőtt ember létére egy szobát sem tud kibérelni egy albérletben, az csak ne várjon el ingyen 35 milliós lakást meg ne a másiktól várja, hogy minden nehézséget az életében mások oldjanak meg. Mindennek van határa és valakinek munkát adni vagy valakinek tizenmilliós házat venni, rohadtul nem egy kategória. SENKI nem írta, hogy hagyná az utcán megdögleni a rokonát, de látom te csak végletekben vagy képes gondolkodni, valaki vagy pénzeli és megoldja az uncsija helyett az életét vagy egy utolsó szemét, aki hagyná őt megdögleni, éhesen-szomjan. Vicc ez a "logika".

2020. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Amúgy szobáról beszéltem, nem lakásról, de ne fáradj azzal, hogy el is olvasod, amit írok.

Érdekes amúgy a kisregény, amit ide rittyentetek, úgy látszik a nagy igazság közepette mégsem maradtok közömbösek a téma iránt.

Talán valami bűntudat-féle munkál bennetek?

2020. nov. 4. 13:10
 29/38 anonim ***** válasza:
76%

Te tényleg ennyire debil vagy, vagy csak tetteted?


Várj, tessék:


"és igen, konkrétan arra gondolok, hogy legalább EGY KIS HÁZAT, vagy ........ biztosíthatnának neki"


"Egyébként igen, én vennék neki egy külön házat"


VÉGIG házról beszéltél, az alap kérdésedben is arra hivatkozol, hogy igen is vehetnének neki egy "kis házat" potom 40 millióért, mert szegénykének nem tetszett a fősuli meg szart bele mindenbe anno, így hát ez a minimum elvárható az unokatesóéktól. Hagyjuk már.

Aki nem képes egy nyamvadt szobát sem kibérelni magának, amit már megkapsz 50-60+rezsiért, az szimplán életképtelen, ami meg baromira nem a rokonék hibája és nem is az ő feladatuk megoldani helyette az életét.

Milyen meglepő, hogy érdemben semmire nem tudsz válaszolni, folyamat hárítasz és támadsz, érveid nincsenek, csak folyamat takarózol és ujjal mutogatsz a gazdagabbra. Értem én, hogy irigy vagy, de ez már túlmegy az egészséges határon.

Foglalkozz a saját dolgával, vagy ha ennyire szíveden viseled a haverod sorsát, akivel még csak nem is beszélsz évek óta, akkor vegyél fel hitelt, oszt' jótékonykodj abból, vagy fogadd be magadhoz. Parádé de tényleg.

2020. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
76%
Miért bujkálna bárkiben bűntudat? Te sem látod meg, hogy millióan leírták, hogy segítenének, de nem úgy, hogy lakást tennének a feneke alá, hanem munkával. A kérdésed leírásában még kisházról beszélsz.
2020. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!