Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ekkora gáz lenne, hogy felnőtt...

Ekkora gáz lenne, hogy felnőtt emberként átmenetileg visszaköltöztem szüleimhez?

Figyelt kérdés

Szóval amikor beköszöntött a járvány és home office-t rendeltek el a munkahelyemen, nem láttam értelmét fizetni a budapesti albérletet aranyáron, így gondoltam, hogy mivel (akkor még úgy nézett ki) 3-5 hónapról lesz szó max, hazaköltözöm szüleimhez, párkapcsolatom úgysem volt. Pár hónapra rá meglátogattak minket rokonok, ahol a családi asztalnál már kaptam az ívet, hogy könnyű úgy félretenni pénzt, hogy mamahotel van. Unokatesóm még fére is hívott, hogy "megbeszélje" ezt velem, mondván, hogy szerinte így nem lehet saját életem és mindenkinek jobb, ha nem lakok otthon már felnőttként.

Szóval godnolkodtam, mi lehet amögött, hogy korábban soha meg nem kérdezték tőlem, hogy hogy vagyok, most hirtelen központi téma lett náluk az otthonlevésem. A rezsit fizetem magam után, néha megtankolom a kocsit, van bevételem is munka után, tehát nem arról van szó, hogy anyámék nyakán élek. Persze mosva van rám, de ezt akkor sem kerülhetném ki, ha akarnám, mert az anya az anya :). 31/F



2020. nov. 7. 18:07
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
96%
Nem gáz. Ne foglalkozz vele mit mondanak.
2020. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy normál esetben tényleg nem a legcélszerűbb szülőkkel lakni ilyen korban, de így tényleg felesleges albérletet fizetni, főleg járvány idején, ha meg tudod oldani a dolgokat másképp is. Semmi gáz nincs abban, hogy a szüleiddel élsz, amíg beszállsz ugyanúgy az anyagiakba. Ne foglalkozz a rokonaiddal.
2020. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Semmi közük hozzá, valószínűleg egyfajta irigység vagy hasonló a mozgatórugója a beszólásnak. Jól tetted, hogy visszaköltöztél.
2020. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az ilyen rokonokat!

Úgy küldtem volna el őket emelt hangon a jó édes anyjukba, hogy köpni-nyelni nem tudtak volna!

Neked jó, szüleidnek jó. Erre odajön valaki, és megmagyarázza, hogy helytelenül csinálod.

Szerintem egyszerűen irigyek rád. Undorító egy bagázs. Ráadásul semmi közük hozzá. Szüleid helyében kiakadtam volna és többet nem hívnám őket.

Nyilván, ha párkapcsolatot akarsz, jobban néz ki, ha albérletbe viszed haza, mintha a szüleidhez. De van, aki ebből se csinálna problémát. És amíg ez a járvány van, ne is kezdj ismerkedni, mert problémás lesz tartani a kapcsolatot.

2020. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
35%
Ezt hetente meg kell kérdezned?
2020. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan cselekedtek most így, nincs ebben semmi rossz..
2020. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs ezzel, sőt még segíteni is tudsz szüleidnek.
2020. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Felnőttként én is otthon élek jelenleg. Ezt dobta az élet sajnos, de legalább van fedél a fejem felett. Beszállok a költségekbe, megcsinálom a házimunkát és nem hisztizek.
2020. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%
Már megkérdeztem múltkor is.
2020. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Kitérdekel, hogy ki mit mond, amikor félre hívott az unkatestvéred kinevettem volna és otthagytam volna. Senkinek semmi köze nincs az életedhez!
2020. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!