Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ekkora gáz lenne, hogy felnőtt...

Ekkora gáz lenne, hogy felnőtt emberként átmenetileg visszaköltöztem szüleimhez?

Figyelt kérdés

Szóval amikor beköszöntött a járvány és home office-t rendeltek el a munkahelyemen, nem láttam értelmét fizetni a budapesti albérletet aranyáron, így gondoltam, hogy mivel (akkor még úgy nézett ki) 3-5 hónapról lesz szó max, hazaköltözöm szüleimhez, párkapcsolatom úgysem volt. Pár hónapra rá meglátogattak minket rokonok, ahol a családi asztalnál már kaptam az ívet, hogy könnyű úgy félretenni pénzt, hogy mamahotel van. Unokatesóm még fére is hívott, hogy "megbeszélje" ezt velem, mondván, hogy szerinte így nem lehet saját életem és mindenkinek jobb, ha nem lakok otthon már felnőttként.

Szóval godnolkodtam, mi lehet amögött, hogy korábban soha meg nem kérdezték tőlem, hogy hogy vagyok, most hirtelen központi téma lett náluk az otthonlevésem. A rezsit fizetem magam után, néha megtankolom a kocsit, van bevételem is munka után, tehát nem arról van szó, hogy anyámék nyakán élek. Persze mosva van rám, de ezt akkor sem kerülhetném ki, ha akarnám, mert az anya az anya :). 31/F



2020. nov. 7. 18:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%
Komoly rokonságod van neked is:D Azzal foglalkoznak, hogy hazamentél mert itt van a vírus. Amúgy se jó egyedül, most meg pláne nem.
2020. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy felnőtt vagy egy állapot.


A szüleidnek te mindig a gyerekük leszel, neked pedig ők mindig a szüleid lesznek, s ez nem korfüggő. Ha a gyereknek szüksége van segítségre, akkor segít a szülő, gondoskodik róla. Ugyanez igaz fordítva is, hogy ha a szülőnek van segítségre szüksége, akkor számíthat a gyerekére. Persze ez akkor állja meg a helyét, ha jó a viszony, és egyik se akarja kihasználni a másikat.


Az emberek többsége szeret beleszólni más dolgába. Azt már kevésbé, amikor a másik félnek van határozott véleménye, főleg akkor, ha logikus érvekkel tudja azt alátámasztani.

Én otthon éltem tavaly májusig, és 31 évesen költöztem el otthonról. Mindezt azért, mert egyik kapcsolatom se jutott el az összeköltözésig, valamint megyeszékhelyen ahol laktam nem volt munkalehetőség. Nem tudtam spórolni, s mivel nem volt pénzünk nagyon sokszor sok mindent én vásároltam meg. Gyerekként sok mindenem nem volt meg, mert nem volt pénz, így azt próbáltam pótolni fiatal felnőttként, továbbá valamiféle anyagi stabilitást kialakítani úgy, hogy a fizetésem nem volt acélos. Az, hogy ez helyes döntés volt-e vagy sem, szerintem jó válasz nincs.


Engem is sokszor betámadtak, meg megpróbáltak kioktatni. Amikor pedig megkérdeztem, hogy abból a fizetésből, amim van még hitelt se kapnék, albérlet meg elvinné több, mint a felét, és enni nem lenne utána mit, akkor csak lestek. Amikor pedig közöltem velük, hogy amennyire tudok önálló vagyok, tehát nem engedem, hogy főzzenek, mossanak rám, és takarítsák a szobámat, akkor csak lestek, hogy a kialakított "mamahotel" sablont nem tudják rám húzni.


Mondjuk lelkileg engem megviselt az otthon lakás, mert nagyon szerettem volna teljesen önálló életet élni. Ha kicsit belegondolunk az ország gazdasági helyzete olyan, hogy sokan elég sokáig kénytelenek otthon élni, és még akkor sem biztos, hogy tudnak élni. Sok ilyen ismerősöm van, aki ezzel küzd. De olyan is, aki belemenekült hitelbe, vagy párkapcsolatba, hogy végre el tudjon otthonról jönni. Persze többségük idővel rájött, hogy ez rossz ötlet volt, főleg a vírus miatt.

2020. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
59%

"sőt nőtt hiszen adnak rezsi támogatást is"


Hol? Március óta kötelező home office-ban vagyok, de nem kapok semmit. 🤔

2020. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
18%

23: bocsi nálunk adnak nem tudtam hogy ez cég függő

De ettől függetlenül a fizetes nem csökkent szóval akkor sem értem mi logika van haza menni attól meg hogy nem kell bemenni a munkahelyre de lenyegtelen erre inkább a kérdező tudna konretan válaszolni

2020. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
70%

"De ettől függetlenül a fizetes nem csökkent szóval"


Nálunk sajnos csökkent, pontosabban nem nőtt, mert a vírushelyzetre hivatkozva elmaradt a szokásos tavaszi emelés (nálunk nem januárban emelnek).

Egyébként ha nem lenne családom és egyedül élnék, én is megfontoltam volna a hazaköltözést. Egyszerűen azért, mert home office-ba beszorulva, távolságtartást betartva rettenetesen magányos. Itt a logika.

Hazaköltözött, így vannak emberi kapcsolatai kimozdulás nélkül is. Nem magányos.

2020. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

#22: Annyira átérzem.. 26 éves vagyok. Már pont a vírus kezdete előtt tervezgettük a párommal az összeköltözést. Jött a vírus, a párom elvesztette a munkahelyét, alkalmi munkákat kap néha, ami tudjuk, hogy egyenlő a nullával. Nekem lecsökkentették a fizetésem 150 ezerre. Megyeszékhelyen élek. 100 ezer forint egy albérlet havonta plusz a rezsi. Tudom, mert keresgéltünk lakást... Szóval hónap végéig néhány tízezer forintból nyomorognék albérletben, úgy, hogy egy váratlan kiadást ki sem tudnék fizetni. Folyamatosan kapom a beszólogatást rokonoktól, ismerősöktől. Én meg szoktam kérdezni, hogy a sok nagyokos tanács mellé ad pénzt is, hogy tudjam fizetni az albérletet? Erre elhallgatnak. Úgy tesznek, mintha én nem szeretnék saját életet kezdeni. De igenis szeretnék... Viszont mérlegelni kell. Mert ennek az lenne a vége, hogy kb 3 hónap és visszajövök haza. Itthon semmit nem csinálnak meg helyettem a szüleim, gyakran bevásárolok, fizetek kiadásokat. Ez a helyzet van most. És egyelőre örülök, hogy még a munkahelyem megvan, mert nem egy ismerősöm március óta nem talál állást. Hova váltsak jobb fizetésért?? Borzasztó ez a helyzet most, és sehova nem lehet haladni. Bìzzunk benne, jobb lesz a jövő.

N

2020. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

26 és a többiek!

Nyugodjatok meg, majd eljön a ti időtök is, amikor majd különköltöztök. Akkor majd a gyerek-házasság témával nem fognak békén hagyni 😂. Az a lényeg, hogy semmi se jó nekik, bele kell okoskodni mindenbe. Ezekkel a rokonokkal az a legjobb stratégia, ha minimálisra csökkentitek velük a találkozást, és olyanokkal vegyétek körbe magatokat, akik értik és átérzik a ti életeteket, vagy csak simán nem idióták. Örüljetek, hogy a közvetlen család normális és lehet velük élni, nekem pl. Választásom sincs, egyedül kell megoldanom mindent. Kicsit irigykedem is, hogy valakinek mindig van egy “második otthon”, ahova mehet, ha beüt a sz*r.

2020. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!