Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ekkora gáz lenne, hogy felnőtt...

Ekkora gáz lenne, hogy felnőtt emberként átmenetileg visszaköltöztem szüleimhez?

Figyelt kérdés

Szóval amikor beköszöntött a járvány és home office-t rendeltek el a munkahelyemen, nem láttam értelmét fizetni a budapesti albérletet aranyáron, így gondoltam, hogy mivel (akkor még úgy nézett ki) 3-5 hónapról lesz szó max, hazaköltözöm szüleimhez, párkapcsolatom úgysem volt. Pár hónapra rá meglátogattak minket rokonok, ahol a családi asztalnál már kaptam az ívet, hogy könnyű úgy félretenni pénzt, hogy mamahotel van. Unokatesóm még fére is hívott, hogy "megbeszélje" ezt velem, mondván, hogy szerinte így nem lehet saját életem és mindenkinek jobb, ha nem lakok otthon már felnőttként.

Szóval godnolkodtam, mi lehet amögött, hogy korábban soha meg nem kérdezték tőlem, hogy hogy vagyok, most hirtelen központi téma lett náluk az otthonlevésem. A rezsit fizetem magam után, néha megtankolom a kocsit, van bevételem is munka után, tehát nem arról van szó, hogy anyámék nyakán élek. Persze mosva van rám, de ezt akkor sem kerülhetném ki, ha akarnám, mert az anya az anya :). 31/F



2020. nov. 7. 18:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%

A gáz az lenne, ha sose költöztél volna el, s örökre ott maradtál volna, gyerekszerepben.

Ez így teljesen jól van.

2020. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy gáz! Teljesen logikus döntés volt! Nekem is ilyenek a rokonaim. Okoskodni tudnak, de sosem segítenek egy ölettel sem.

Nyilván nem örökre költöztèl haza. Átmenetileg teljesen oké. De tudod mit! Ha örökre laknál a szüleiddel ahhoz se lenne senkinek semmi köze!!! Foglalkozzon mindenki a saját életével, nem kell elszámolnod senkinek arról, hogy hol laksz!

2020. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
*ötlettel. Bocsi az elírásért!
2020. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%
Inkább az a gáz, hogy felnőtt emberként nem egyértelmű számodra, hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy együtt élsz-e a szüleiddel vagy nem, csakis nekik maguknak. Ha nekik is így jó, neked is így jó, a többi leszaromtabletta.
2020. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez egy olyan dolog hogyha szerinted és a szüleid szerint rendben van akkor kit érdekel, de szamomra furcsa lenne de csak azért mert szamomra tinikent is fura volt penzt kérni és nekem az önállósodás volt a legfontosabb mindig is.


Mondjuk nem értem hogy a home officenak mi köze van az albérlet fizetéshez főleg hogy a fizetés nem csökkent, sőt nőtt hiszen adnak rezsi támogatást is.


Mindenesetre ez sem beszólás mondom ha szülő-gyerek részéről így jó akkor senkinek nincs joga ezt felül bírálni

2020. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%
#15: Nem gondolom, hogy a kérdező pénzt kérne a szüleitől...
2020. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
29%
Jajj nem ez volt a lényeg csak arra probaltam utalni hogy nekem már akkor is furcsa volt függeni a szüleimtol ....... tokre nem ez volt a lényege a mondandomnak
2020. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

"nem értem hogy a home officenak mi köze van az albérlet fizetéshez főleg hogy a fizetés nem csökkent, sőt nőtt hiszen adnak rezsi támogatást is"

Támogatást adnak (talán), de az összes költségét nem fizetik plusz egy lakás fenntartasanak. Egyébként az idő is pénz, és ha többen laknak együtt, időből is egy csomót sporolnak: egy valaki elmegy bevasarolni, és mindharmuk bevásárlása meg van oldva, viszont ha külön élne a kérdező, két embernek kéne elmennie bevasarolni harmuk közül ahhoz, hogy mindharmuknak tele legyen a hutoje (és persze a kettő közül az egyik mindenképpen a kérdező lenne - de ez nem a szulok kizsákmányolása, hiszen időnként meg éppen a kérdező megy vásárolni (és akkor már a szülők részére is, nyilvan).

2020. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem gáz, ne törődj a sok fostallérral, inkább foglalkozzanak a saját kis nyomorék életükkel. Még hogy félrehív, hát összeaszaltam volna ott helyben, mint öreg nénnye a szőlő szemeket a lába alatt a Villanyi Borvidéken.
2020. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%

"Mondjuk nem értem hogy a home officenak mi köze van az albérlet fizetéshez"

Mivel nem kell közel laknia egy adott munkahelyhez, tud lakni a szüleinél, olyan távol, ahonnan már nem lehetne bejárni.

És mondjuk meg őszintén, a legtöbb szülői otthon nagyságrenddel komfortosabb, mint amit az ember szükségből kibérel, amikor elkezdi az életet. Arról nem is beszélve, amit 18-as írt: a bevásárlást, főzést, mosást (tkp. minden házimunkát) sokkal praktikusabb 3 embernek megszerveznie egymás között, mint a harmadiknak mindent külön saját magára megcsinálnia.

Nyilván a kérdező se így akar megöregedni, de ez most tényleg rendkívüli helyzet.

2020. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!