Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Külföldön élők/dolgozók! Ki...

Külföldön élők/dolgozók! Ki hogy tervez idén hazamenni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Az már világos, hogy nem lesz egyszerű: vagy karanténba kerülünk vagy tesztet kell felmutatni. Remélem az utóbbi elég lesz. Ti erről beszéltetek már a felettesetekkel, hogy tervezitek a hazautazást? Vagy esetleg idén elmarad a karácsony?

2020. nov. 8. 18:10
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
51%

Nem azt írtam, hogy zárkózz be. Hacsak nem elet-halal kérdése, nem kell utazni. Kb a faxom ki van azzal, hogy a sok hul÷e miatt egyre komolyabb szabályokat hoznak. Nálunk májusban lett súlyosabb a helyzet. Akkor elmondták, ha nem létszükséglet, nem kell utazni, shoppingolni, bulizni, látogatóba menni. Nos, én azóta nem utaztam tömegközlekedésben, nem voltam vásárolni-mindent online rendelek-nem mentem látogatóba, nem fogadtam vendégéket. Igen, nagyon xar. Elég szociális lény vagyok, szükségem lenne rá, de képes vagyok felfogni, hogy ez most nem az az időszak.

Hiányzik anyám, nem is kicsit. Nem teljesen egészséges és nem is fiatal, sosem tudhatom, mit hoz a holnap. De nincs életveszélyben, nem haldoklik, megérti ő is, hogy most ez a helyzet.

Remélhetőleg a jövő év közepére már lesz gyógyszer vagy oltás, akkor majd meglátjuk.

2020. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Mi idén nem megyünk. Ez lesz az első Karácsony, amikor nem megyünk haza. Majd megyünk nyáron, iskolaszünetben.

Nem lenne sok értelme azamenni. 10 nap karantén, amit ugyan kimlehet váltanim2 negatív teszttel, de nincs rá kapacitása az egészségügynek. Ha a gyerekek a karantén után találkoznak a barátaikkal (már kamazsok, nem kicsik) akkor már nem tanácsos találkozmiuk a nagyszülőkkel. Azért meg nem megyünk haza, hogy a házban üljünk.

2020. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
0%

Még mindig nem értik meg az emberek, hogy nem a nem utazás vagy a határzár oldja meg a problémát. Európai viszonylatban a 4-5. vagyunk vírusterjedési mutatóban (lakosságarányosan) pedig már lassan 2.5 hónapja határzár van. Ennyit is ér.


Szűk családi körben nem terjed annyira a vírus, főleg ha nem is tömegközlekedést használsz, hanem pl. saját kocsival mész haza és nem találkozol senkivel útközben. Minimális az esély.


Persze a nagy, több háztartásos családi találkozókat (30-40-50- stb fő) kerülni kell. Meg a szilveszteri bulikat, stb.


A baj az, hogy a döntéshozók csak a hülyeségekkel állnak elő, ahelyett, hogy rendesen kezelnék a helyzetet (gyorstesztek alkalmazása, a határon is), ez a karanténosdi is az. Egy ilyen vírusnál max 6-7 napot tartok elfogadhatónak karanténra. És persze oda-vissza, tehát ha csak 3-4 napot ülök egy másik országban ne kelljen ott is karanténba vonuljak csak itthon, legalább. És minek van az EU ha még ezt sem képesek összehangolni.


Újévkor voltunk otthon utoljára. Egész évben karanténköteles volt az ország ahol a szüleink, testvéreink laknak. A munkáltatóval a szabadságkiadás meg összeegyezhetetlen volt. Az első karácsony lesz amit nem töltünk családban.

2020. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
68%

"Még mindig nem értik meg az emberek, hogy nem a nem utazás vagy a határzár oldja meg a problémát. Európai viszonylatban a 4-5. vagyunk vírusterjedési mutatóban (lakosságarányosan) pedig már lassan 2.5 hónapja határzár van. Ennyit is ér."


Aha. De, a nem utazás segítene. A hatarzarat meg ne tudd meg, miylen egyszerűen ki lehet játszani. Naponta olvasom, kinek hogy sikerül, mi a legjobb módszer. Xarnak mindenkire magukon kívül. Tök jó, hogy Palika 3 hetente haza megy Magyarországra, mert hiányzik neki az anyja. Igaz, Palika 20 éves, az anyja 40 és makkegészséges. Az én anyám 70, és nem az. Palika baxik az én anyámra - meg mindenki masera, a sajátján kívül- mert Palika egy egomanias bunko. Palika akkor is utazik.

2020. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyünk haza, pedig mentünk volna. A covid miatt nincs melóm, így pénzem sincs illetve nem is akarok utazni ilyen helyzetben.
2020. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Tippem nincs. Jó lenne menni mert egyedül vagyok kint tanulni külföldön. Azoknak eggyel egyszerűbb akik így a párjukkal, gyerekeikkel karácsonyoznak de tök egyedül tölteni az ünnepeket elég nagy szívás. De nem tudom még hogy tudok-e menni, ha úgy érzem hogy felelőtlen lenne vagy túl sokat kell karanténoznom akkor sajnos nincs mit tenni, majd ünneplünk skype-on.
2020. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
69%
Miért hiszik sokan, hogy ha hónapokig nem utazunk akkor vége a járványnak? Miért akkor eltűnik a vírus? Akik így gondolkodnak nem jártak biológiai órára? Vírus mindig is az életünk része volt. Mindig voltak új ívrusok, éltünk is át nem is olyan régen több veszélyes vírust. Mégsem hisztiztünk, pánikoltunk ennyire. Vírusok amik most jelen vannak, azok már jelen is maradnak. Jönnek újabb és újabb ismeretlen vírusok. A pánik keltés, a hiszti az a legveszélyesebb vírus jelenleg. De válaszolok a kérdésre is. Mi eddig se jártunk haza karácsonykor, mert olyankor minden duplán drága. Inkább ünnepek után mentünk mindig. Most is januárban hazamegyünk. Oxfordból Budapestre olyan 2000 km kocsival. Kibírjuk
2020. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Erasmussal vagyok kint Németországban, és bár mindent bezártak, online folyik az oktatás az albérletem ki van fizetve, úgyhogy maradok a félév végéig. Karácsony előtt egy héttel megyek haza kocsival, és nem is jövök vissza. Ha egész évre itt lennék tanulni, akkor nem biztos hogy bevállalnám, félnék hogy nem engednének vissza és azért az aláírásokat személyesen kell megszerezni a papírmunkához.
2020. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

27!


Ha a popsidon maradsz, hogy kapod el vagy adod tovább, okostojás?

2020. nov. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
52%

Nem megyunk haza iden, az egyik legelso magyar halott egy edesapa volt, akit az Olaszorszagban elo fia meglatogatott es megfertozott. Elete vegeig banni fogja.


A csaladom egeszege tobbet er mint egy Karacsony. Skypeolunk.

2020. nov. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!