Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a magyarázat anyám viselked...

Mi a magyarázat anyám viselkedésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17/L vagyok. Az anyai nagymamámmal két hónapja elég viharos a viszonyom. Van egy enyhén szellemi fogyatékos ikerhúgom. Két hónapja nagymamám azt mondta, hogy én elnyomtam a húgomat a terhesség alatt, ezért ilyen. Nagyon megbántott vele, felszólítottam, hogy várom a bocsánatkérést. Erre ő, hogy ne vicceljek, és hogy legyen már humorom... Azóta is bánt a dolog, ő azóta sem kért bocsánatot. Azóta kerülöm, nagyon hargszom rá.


Tegnapelőtt azonban átjött hozzánk, én viszont nem húzhattam el a csíkot online óra miatt. Utána nagyi bejött a szobába, és kérdezte, miért kerülöm. Megdöbbenve kérdeztem, hogy van mersze megkérdezni. Erre ő, hogy még mindig a két hónappal ezelőtti? Szó szót követett, a végén az bukott ki belőlem, hogy amikor meghal, nem fogok elmenni a temetésére, és takarodjon ki a szobámból.


De ami igazán bánt, hogy anyám az ő pártját fogja. Én ilyen helyzetben kidobnám az anyámat a lakásból, ha ilyennel bántaná a gyerekemet.


2020. nov. 17. 08:36
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy milyen volt előtte a viszony a mamával? Ha jó, és szökő évente van csak hasonló beszólása, akkor még próbálnám elengedni a dolgot és bocsánatot kérni, ha meg Isten tudja mennyi ilyen "cuki" vicceskedésben volt részed, nem erőltetném a jó viszonyt.
2020. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Ezelőtt sem volt jó a viszonyunk, de rossz sem. Nagymamám elég toxic ember, aki mindenbe kérés nélkül beleszól, de eddig úgy gondoltam, a lelke mélyén jószívű.


Ezt nem fogom elengedni, az csak bátorítás lenne.


Anyámmal viszont ma délután rendeztük a nézeteltérést. Hatott az az érvem, hogy kik a fontosabbak, a gyerekei, vagy az anyja, aki ok nélkül ilyet mond az egyik gyerekének. Dícséretet persze nem kaptam, bár az túlzás is lett volna. Anyám azt mondja, nem szól bele két nem gyerek vitájába, ezért nagyon tisztelem.


Köszi még egyszer azoknak, akik próbáltak vigasztalni, nagyon jó emberek vagytok.

2020. nov. 17. 18:35
 43/51 A kérdező kommentje:
13-as, igen, én is láttam a kérdést. Írtam is a lánynak, hogy nincs egyedül, face-n beszélgetünk is.
2020. nov. 17. 18:45
 44/51 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Szuper, ritkán látok olyant, aki a kérdés előtt-alatt kutat is.
2020. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Nem ma találtam meg a kérdést, hanem úgy egy hónapja.
2020. nov. 17. 19:53
 46/51 anonim ***** válasza:
76%
Milyen vicces, hogy a felnőttől nincs elvárva a felnőtt viselkedés, a gyerektől meg igen. Az anya is elég érdekes, ha az anyám ilyet mondana a gyerekemnek, magam küldeném el.
2020. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
56%
Nem megsértődni kell, olvass utána, tényleg van ilyen iker terhességnél az egyik magzat elnyomja a másikat az anyaméhben. De természetesen nem tehetsz róla!
2020. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim válasza:
75%
Én teljesen a kérdező pártján állok, ilyet mondani undorító dolog, viccből főleg. Ezt nem lehet csak úgy lerázni meg túllépni rajt, otromba megjegyzés volt. Akárki mondana ilyet, én is gondolkodás nélkül elzavarnám és onnantól nekem nem létezne, nem érdekel ki volt az, rokon-e vagy sem. Infantilis, érzelmi intelligencia abszolut nulla annál, aki ilyet képes hangosan kimondani egy másik embernek.
2020. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%

Elég bunkó a nagyid hogy így beszél veled és még csak bocsánatot sem kér. Nekem is vannak hasonló élményeim... És megmondom őszintén szerintem igazad volt, hogy így beolvastál neki meg minden... De sajna ez nem old meg semmit... Én nem kérnék bocsánatot a helyedben, először ő kérjen... Bár a helyzet az, hogy szerintem vérig sértődött...

Ha anyukáddal jóban vagy azon kívül hogy a nagyid pártját fogja, beszélgess vele, mondd el neki hogy miket mondott neked a nagyanyád és hogy ez neked milyen rosszul esett. A nagymamád meg egyébként csesződjön meg, hogy ilyenekkel mer viccelődni...

2020. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Bocsánatot kért azóta? Nem te tehetsz a testvéred állapotáról, el tudom képzelni milyen lehet beteg testvérrel felnőni pláne ha ikrek vagytok! A nagymamád szerintem nem morbid viccből mondta ezt, hanem szándékos rosszindulatból, jogosnak érzem a kifakadásodat, a helyedben bocsánatkérés után sem keresném.
2020. nov. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!