Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a magyarázat anyám viselked...

Mi a magyarázat anyám viselkedésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17/L vagyok. Az anyai nagymamámmal két hónapja elég viharos a viszonyom. Van egy enyhén szellemi fogyatékos ikerhúgom. Két hónapja nagymamám azt mondta, hogy én elnyomtam a húgomat a terhesség alatt, ezért ilyen. Nagyon megbántott vele, felszólítottam, hogy várom a bocsánatkérést. Erre ő, hogy ne vicceljek, és hogy legyen már humorom... Azóta is bánt a dolog, ő azóta sem kért bocsánatot. Azóta kerülöm, nagyon hargszom rá.


Tegnapelőtt azonban átjött hozzánk, én viszont nem húzhattam el a csíkot online óra miatt. Utána nagyi bejött a szobába, és kérdezte, miért kerülöm. Megdöbbenve kérdeztem, hogy van mersze megkérdezni. Erre ő, hogy még mindig a két hónappal ezelőtti? Szó szót követett, a végén az bukott ki belőlem, hogy amikor meghal, nem fogok elmenni a temetésére, és takarodjon ki a szobámból.


De ami igazán bánt, hogy anyám az ő pártját fogja. Én ilyen helyzetben kidobnám az anyámat a lakásból, ha ilyennel bántaná a gyerekemet.


2020. nov. 17. 08:36
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonymousreview60 ***** válasza:
67%

"Az idősek más generáció mint mi, nem tudnak bocsánatot kérni." Nem baj, itt az idő és az alkalom, hogy megtauljon.

"A saját lelki békéd miatt tedd túl magad rajta" Igen.

"magadban bocsáss meg a nagyidnak" Igen.

"és a való életben is kérj tőle bocsánatot." Csak miután a nagyi is kért.

2020. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
56%
"vegyél vissza te a stílusodból, gyerekgyűlölő hülye" - azért neked is van egy stílusod... nem esett messze az alma a fájától.
2020. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
59%
Akármennyire véditek a csajt, minden ideírt kommentjéből süt a hópihe effektus, lassan megkockáztatom, hogy a sztori se úgy volt, ahogy írja, hajlok arra, hogy kicsit színezett és túlzott... Persze ha igaz, akkor a nagyanyja is hülye, de ez mit von le abból, hogy az ő viselkedése sem volt megfelelő?
2020. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
73%

29-es vagyok. Nyilván nem ártatlan ő sem. Mami sem volt százas ilyet beszólni, de ez a reagálás is túlzás volt. Nekem is fájt mikor beszólta nekem nővérem, és? Azt néztem, hogy aki mondta, hazugság az is amit kérdez, egy egyenes lépése sincs. Ez jóval szánalmasabb mint a beszólása.


De nagyikával akkor sem viselkedünk így. Én sem dicsérném meg a kérdezőt az anyja helyében, sőt megmondanám hogy maximum a lábtörlővel beszéljen így, ne az anyámmal.

2020. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonymousreview60 ***** válasza:
54%

#34: De a nagyi beszélhet róla úgy, mint egy súlyos bántalmazóval? Az, hogy a nagyi idősebb, erre nem mentség. A demencia az.

A kor nem érdem, hanem állapot.

2020. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
76%
Pont ezért írtam hogy az sem százas beszólás volt, de nem tudhatjuk mi történt igazán. Csak találgathatunk. Az akkor sem megoldás hogy ilyet beszólok nagyanyámnak...
2020. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
67%
Megoldásnak nem megoldás, de jogos.
2020. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Mi az a hópihe effektus?
2020. nov. 17. 12:23
 39/51 anonymousreview60 ***** válasza:
76%
Keress rá: snowlake generation ilyesmi. Ez alatt a hétköznapi élet súrlódásaihoz nem szoktatott, életképtelen fiatalokat értik.
2020. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

Na jó, végül is megkaptam a választ. Akik megértenek és vigasztalást nyújtottak, azoknak nagyon köszönöm, és kívánom nekik, hogy ne legyen ilyenben részük mint nekem. Akik meg leszóltak, mert kiálltam magamért azután, hogy nem én kezdtem a veszekedést, azokat irigylem, hogy ezekszerint nem volt ilyenben részük. Ne is legyen!


Szevasztok!

2020. nov. 17. 13:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!