Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi ez a hirtelen felháborodás?...

Mi ez a hirtelen felháborodás? Lehet hogy ezzel vége a szoros kapcsolatunknak?

Figyelt kérdés

A násznagyaimnak gyerekük született, ugyanazon a napon, amikor nekünk. Nagyon jó a viszonyunk velük, gyakorlatilag testvéri, holott távoli unokatestvérem csak a násznagyom.

Na most ők felkeresstek azzal, hogy legyünk a gyerek keresztszülei (ők reformátusok). Mi közöltük, hogy nem tudjuk ezt el állani, egyrészt mert én nem vagyok megkeresztelve, másrészt mert a feleségem rég szakított a reformátusokkal.

Ez megdöbbenést váltott ki náluk és kissé kínos helyzet keletkezett. Valahogy letudtuk ezt, megértették, hogy nem vállalhatjuk, mert nem vagyunk erre megfelelő választás. Az este végén a násznagyaomnak az az ötlete támadt, hogy akkor kereszteljük együtt, vagy egymás után a gyermekeket és tartsunk együtt bulit. Megmondtuk nekik, hogy ez sem lehetséges mert nem szeretnénk megkeresztelni a gyermeket.

Itt elbúcsúztunk, majd távoztak. Reggel megint felhívott, hogy "az este ittam és biztos nem gondoltam át, mit mondtam" és megint rákérdett. Én közöltem vele ugyanezt, hogy, nem fogjuk megkeresztelni.

Rá nem jellemző módon elkezdett hangoskodni, csapkodni, kikelt magából, hogy "a gyermeket meg kell keresztelni, mert beteg lesz ha nem" meg hogy "magunkra vonjuk Isten haragját ha nem kereszteljük meg", meg hogy "így nem lehet majd az ő keresztény gyermekük az én fiam barátja, mert rosszra nevelné". Összevesztünk és kinyomtam.

Normális ez a helyzet? Lehet, hogy vége a nagy barátság a ezentúl?



2021. jan. 31. 23:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Hagyjad, szegény valláskárosult lett.
2021. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

"így nem lehet majd az ő keresztény gyermekük az én fiam barátja, mert rosszra nevelné".

Már csak ez alapján megszakítanék vele minden kapcsolatot.

2021. jan. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Ne sajnáld. Bár mi meg vagyunk keresztelve, és a gyermekünk is, de aki ennyire nem érti meg a másikat, a másik álláspontjat nem tiszteli, azt el kell engedni.
2021. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés, hogy ne legyen félreértés esetleg:

Nem arról van szó, hogy mi nem hiszünk Istenben vagy muzulmánok, stb lennénk. Egyszerűen nekem van egy saját elképzelésem, saját hitem és nem akarok semmit ráeröltetni a gyermekre. Tehát nem arról van szó, hogy ateistának akarom nevelni, sőt...


Az eddigi válaszokat köszönöm!

2021. febr. 1. 00:07
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Én meg vagyok keresztelve de a saját gyerekemet biztosan nem fogom megkeresztelni. Majd ő eldönti hogy vallásos lesz-e és ha az lesz akkor majd szépen megoldja magának, én nem akarok ráerőltetni semmit. Én régebben vallásos voltam mostmár nem nevezném magam annak de az ilyenek miatt mindig is szégyelltem magam mert miattuk hisznek minden normálisan viselkedő vallásos embert szektásnak. Ha tovább folytatná ezt akkor én ott szakítanék meg vele minden kapcsolatot nekem nem lenne türelmem ezt hallgatni. A gyerekeknek meg valószínűleg nem lesz nagy veszteség ha ritkán találkoznak, majd az óvodában, iskolában úgyis lesznek barátaik hasonló érdeklődési körrel. Attól hogy még ti szülők jól kijöttök egymással az nem azt jelenti hogy a gyerekek is biztosan nagyon jóban lennének. Lehet hogy teljesen más lesz az érdeklődési körük és amúgy sem nagyon tudnak majd miről beszélgetni ha kicsit idősebbek lesznek.
2021. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
De amúgy irónikus lenne ha a vallás miatt lenne vége a barátságnak.
2021. febr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy barom,jobb ha elkerülöd.A vallási fanatizmus teljesen elbutítja az embereket.
2021. febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
Valláskárosultak. Hagyd! Eddig is ilyenek voltak, csak most derült ki róluk. Eszerint nem csordulnak túl felebarátságban.
2021. febr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%

ezért megkeresztelni hülyeség,de:

- Attól még semmit nem erőltetsz a gyerekere ha megkereszteled

- Én nem lettem megkeresztelve és utáltam, hogy emiatt ha akartam volna templomi esküvőt akkor egy tanfolyam szerűséget kellett volna ehhez letennem egy papnál. Emiatt nem templomi volt és így utólag belegondolva kár. Emiatt nem neheztelek senkire,de mennyivel egyszerűbb csecsemőként megkeresztelkedni és templomban esküdni, mint végigülni egy több napos "hittan órát"...

2021. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

9

Majd a gyerek választ magának saját hitet.

Templomi esküvő meg nem szokás a családunkban. Felesleges macerának tartjuk. Ha majd ő akarna mégis valami miatt, megoldja magának

2021. febr. 1. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!