Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennéket? Jogos a felhábor...

Mit tennéket? Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
A story, hogy a feleségem tesójának a gyerekének a születésnapja lesz és náluk az a szokás, hogy előtte egy nappal szólnak. Tavaly meg volt ebből a balhé és hogy most ne legyen, az anyósom szólt telefonba, hogy ekkor és ekkor fogják tartani, de a kedves testér csak előtte egy nappal hív meg. De hogy ma szólt így is késő, mert a feleségem aznap dolgozik én meg nélküle nem szívesen mennék el. Próbált szabadnapot kérni, de nem tud. A feleségem meg persze elvárná, hogy attól hogy előtte egy nappal szólnak én elmenjek. Szerintetek normális ez így? Jogos a felháborodásom vagy nem? Mi ha szülinapot vagy bármit tartunk mindig előtte 2 héttel szólunk. Milyen már ez, tavaly az anyós hívott meg erre az eseményre mert a feleségem testvére erre se volt hajlandó. Anyóssal nincs bajom, szeretem mielőtt valaki ezzel jönne, de nagyon elfogúlt a feleségem testvérével pedig a feleségem és én akik őt segítik. Még annyit, hogy áprilisba is eljatszották ezt. Vasárnap tartották és szombaton hívtak meg. Akkor ennyit kértünk, hogy előtte egy másfél héttel szóljanak már előre mert nem mindig tudunk szabadnapot kérnk az utolsó percben. Megbeszéltük egy 2 hete, ha nem szólnak időben nem megyünk el. A feleségem is fel volt háborodva azon, hogy az anyja szól hogy ekkor tartják a tesójáék, de az anyós beszélt a fejével és hírtelen semmi baja nincs már ezzel. Nincs kedvem egyedül elmenni, mert amúgy hányinger kap el, hogy múltheten a páromat a testvére lehordta. Az anyós erre is annyit mond, hogy miért nem hagyjuk rá. Kívül állóként mi a véleményetek én túlzom el?
2020. nov. 18. 12:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem túlzod el. Ne menj. Mondd, hogy covid gyanús vagy.
2020. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Ne menj. Nekem a faterom csütörtökön szólt telefonon, hogy vasárnap nősül meghív. Nem mentünk.

Ez 12 éve volt.

2020. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a születésnap azért jó eséllyel nagyjából ugyanakkor van évente, tehát számíthatsz rá, hogy a tényleges napja előtti vagy utáni hétvégén lesz...
2020. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Persze minden évben álljon vigyázban 2 hétig, hogy vajon meghívják-e bunkóék..
2020. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
11%
3-asnál a pont! :)
2020. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
8%

Felenk is ugyanatra a datumra esik ebente a szuletesnap. Nem nagy durranas kitalalni, hogy elotte es utan egy héttel is várható a meghívás.

Amúgy meg kizártnak tartom, hogy csütörtökön tartanának bulit, ergo ne, egy nappal előtte szóltak, hiszen szombatig és vasárnapig azért csak akad még pár nap.

De ha balhé a cél meg rossz kapcsolat, akkor lehet szólni, hogy neked minimum 2 héttel előtte postán küldjenek meghívót, különben elérhetetlen vagy.

2020. nov. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%
3# lehet persze ha szabadok a hétvégei. Nekem ugy tűnik nem igazán, a munkáltató meg nem fog ahhoz igazodni, nem is tud sokszor. A beosztást meg kell írni , utolsó percben meg nem tul szerencses cserélgetni, ha egyáltalán lehet.
2020. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%
6# nem meghívó kell de ha valaki nem 8- 4 ig hétfő- péntek a munkarendje akkor nem tudja máshogy megoldani csak ha szólnak időben.
2020. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
21%

8!


Figyi: tegyük fel, Cuncikanak november 20.-an vana születésnapja. Minden évben. Tehát úgy tizedike környékén felemelném a telefont és felhívnám az anyjat:


-Szia Kata. Mikor ünneplitek Cuncika születésnapját? A Zsuzsanak időben le kell adnia mikor szeretne szabad lenni, különben beosztják.


Kb ennyi. Mondjuk való igaz, itt picit gondolkodni kell és nem lehet senkit szidni.

2020. nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

9# értem csak ez a viselkedes ugy jön ki számomra hogy direkt akkor szólnak, ez a kb meghívunk de szerencsere ugyse tudtok jönni.

De ha nem igy van akkor is hülye dolog, a mi családunkba alapbol sokan több műszakba dolgoztak, de megbeszéltük kinek mikor jó.

2020. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!