Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért zavarja a rokonaimat,...

Miért zavarja a rokonaimat, hogy jól keresek pályakezdőként, mikor tanultam érte eleget? Miért nem tudnak velem örülni?

Figyelt kérdés

Nem szülőkről van szó, ők maximálisan támogatnak és büszkék. Nagybácsi, nagynéni, nekik a házastársaik, unokatesó, keresztszülők...

Sokat és eredményesen tanultam, keresett szakmát, Ausztriában is sikerült elhelyezkedni, így elég evidens, hogy viszonylag már így az elején jól keresek. Azóta öröm helyett folyamatos beszólogatást kapok, hogy bezzeg ők X év munkaviszony után, húzzák a szájukat mindenre. Pedig én magamtól nem is beszélek erről, de folyamatosan kérdezgetnek, főleg anyagi természetű dolgokat (fizetés, béren kívüli juttatások, milyen lakást kaptam stb.), véletlenül sem arról, hogy milyen a munka, hogy tetszik, hogy haladok a nyelvtanulással, amit kért a munkáltató vagy bármi hasonló... Miért csinálják ezt, valamint mit tegyek én, hogy álljanak le? Nem akarok durva lenni, de nagyon zavaró kezd lenni.


2021. febr. 27. 00:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
98%
Foglalkoz dédidel mással ne .
2021. febr. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
Amit egyáltalán nem értek, HONNAN TUDJÁK, mennyit keresel? Ez magánügy, senkinek nem kell elmondani.
2021. febr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ehhez irigy prolinak lenni. Nagyon sok nálad tanultabb ember keres keveset, sokkal több tapasztalattal. Inkább keserűség, nem irigység.
2021. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
Ausztriában dolgozva (és nyilván ott is lakva, hiszen állítólag lakást is kaptál a cégtől) hogy a vérbe találkozol gyakran a dédivel? Pláne ugye az utóbbi egy évben...
2021. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam el a hozzászólásokat. Abszolút az irigyseg beszél belőlük. Ők sok évnyi munka után nem kapnak annyit, mint te, irigykednek. A végzettségüket nem ismerem, de az is tény, hogy akinek alacsonyabb végzettsege van, az mindig kevesebbet fog keresni és vele végeztetik el a kulimunkákat. Akinek csak 8 általánosa van, soha nem fog tudni jól keresni. Egy jó burkoló máris jobban keres még hazai viszonyok között is.

A kérdésedből ítélve: fiatal vagy és picit rapasztalatlan ezen a téren. Itt Magyarországon pont ezért nem szoktuk egymással megosztani,mennyit keresünk, hogy az ilyen szitukat elkerüljük. A rokonaidnak semmi köze a te jövedelmedhez. Ha gyakran kell velük találkoznod, ne áruld el nekik, mennyit keresel, milyen juttatasokat kapsz. Ha nagyon faggatóznak, mond azt, hogy a kinti viszonyokhoz képest tűrhetően keresel, meg tudsz belőle élni,nincsenek anyagi gondjaid. Aztán inkább tereld a munkádra a szót: De a fizetésért itt is meg kell dolgozni, elvarasok is vannak. Múltkor is volt egy nagyon nehéz feladatom, napom, (itt akár konkrét feladatokat is mondhatsz a munkádból), rengeteg mindent kellett csinálni, stb. És meg 1 jó tanács: a 98 éves dédiddel ne ossz meg minden infót, főleg a keresetedről ne. Az ilyen idősek már tudnak kiszámíthatatlanok lenni, rosszul mérik fela helyzetet, olyanoknak adnak tovább bizalmas információkat, akiknek nagyon nem kéne. Ez a korosztály már egyre inkabb gyerek-szintjén van, őket védeni kell, akár információk visszatartásával is.

A munkádhoz és az előmeneteledhez amúgy további sok sikert és kitartást kívánok. A jövedelmed beosztásához pedig bölcsességet, ne szórd el, legyen ez a későbbi vagyonod alapja.

2021. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
43%
Sajnos a magyar mentalitás ilyen, irigységég családon belül is...hallottam osztrák hotelmunkánál, hogy az osztrák is csak nézett milyenek a magyarok, egymással szúrtak ki, egymásnak tették keresztbe....vagy nem beszélsz velük tehát pénzről vagy jóval kevesebbet találkozol velük.
2021. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nem feltétlenül az emberek hibája, nem kell rögtön irigy prolizni meg jönni a magyar mentalitással stb., mert ez ennél egy sokkal összetettebb probléma. Igazságtalan a rendszer, nagy a különbség az itthoni és például az osztrák bérek között is és nyilván nem lehet vele mit kezdeni, el kell fogadni, ez van, de attól az embereket még zavarhatja, frusztrálhatja, lehetnek elégedetlenek stb., ez teljesen normális és nem feltétlenül tudnak/akarnak változtatni a saját helyzetükön. Én pályakezdőként (sőt diákmunkásként is majdnem - és tegyük hozzá, hogy nem is valami nagyon extra diplomám van, bölcsész vagyok) többet keresek, mint anyukám 40 év munkaviszonnyal a szakmájában, két diplomával, továbbképzésekkel. Könnyen rá lehet vágni, hogy menjen el kasszázni a Lidlbe stb., de ő pedagógus, gyerekkorától kezdve ez volt a célja, ez egy hivatás, imádja a munkáját, nagyon szeretik a gyerekek, ezt szereti csinálni, ehhez ért és ebben jó. Mindezt nem fogja valaki csak úgy sutba vágni azért, hogy valamivel többet keressen... Én véletlenül sem azt mondom, hogy a rokonaid kérdezősködése, piszkálódása helyes, és abban is egyetértek, hogy sokan túl pénzközpontúan gondolkoznak, túl kíváncsiak, más dolgával vannak elfoglalva stb. Én csak azt mondom, hogy te most azt látod és érzed, hogy te elvégeztél egy képzést, elhelyezkedtél, jól keresel és számodra ez a természetes, a normális, hiszen megérdemled, megdolgoztál érte, jól tanultál, jól végzed a munkádat stb. Csak az a baj, hogy nagyon sok ember van, akivel nem ez történt és ezt az oldalt te szerencsére nem ismered. Nagyon sok ember van, aki szeretett volna vagy akár tett is érte, hogy egy biztos vagy akár jó megélhetést tudjon biztosítani magának, hogy megbecsüljék, elismerjék a tudását és a munkáját stb., csak ez nem mindig elég, mert nem mindig csak ezen múlik.
2021. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem te dicsekszel nekik, eszetlenül.
2021. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
96%
Ne foglalkozz velük. Mondjuk én még ha kérdezik sem mondtam volna meg, mennyit keresek, mert senkinek semmi köze hozzá, ne nyúlkáljanak a zsebemben. A saját anyám nem tudja, mennyit keresek és jól is van ez így.
2021. febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
94%

A testvéremnek ugyan ez volt.

Hazajött a pályakezdő fizetésével és minden családtag sajnálta tőle.

2021. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!