Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért zavarja a rokonaimat,...

Miért zavarja a rokonaimat, hogy jól keresek pályakezdőként, mikor tanultam érte eleget? Miért nem tudnak velem örülni?

Figyelt kérdés

Nem szülőkről van szó, ők maximálisan támogatnak és büszkék. Nagybácsi, nagynéni, nekik a házastársaik, unokatesó, keresztszülők...

Sokat és eredményesen tanultam, keresett szakmát, Ausztriában is sikerült elhelyezkedni, így elég evidens, hogy viszonylag már így az elején jól keresek. Azóta öröm helyett folyamatos beszólogatást kapok, hogy bezzeg ők X év munkaviszony után, húzzák a szájukat mindenre. Pedig én magamtól nem is beszélek erről, de folyamatosan kérdezgetnek, főleg anyagi természetű dolgokat (fizetés, béren kívüli juttatások, milyen lakást kaptam stb.), véletlenül sem arról, hogy milyen a munka, hogy tetszik, hogy haladok a nyelvtanulással, amit kért a munkáltató vagy bármi hasonló... Miért csinálják ezt, valamint mit tegyek én, hogy álljanak le? Nem akarok durva lenni, de nagyon zavaró kezd lenni.


2021. febr. 27. 00:02
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
92%
Erősítsd magad lelkileg, mert ez jobb nem lesz, csak rosszabb ahogy egyre több mindent megtehetsz, egyre több, jobb dolgod lesz. Nekem is vannak ilyen típusú rokonaim, majdnem úgy vadultak meg, mikor saját lakást tudtam venni Bécs belvárosában, jó autóm lett és egyre virágzóbbak a vállalkozásaim. Volt, aki hónapokig nem szólt hozzám, manapság is eszik a kefét, de pont nem érdekel. Aki egészséges, az veled örül. Rájuk kell koncentrálni, a többin elegánsan átlépni.
2021. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
90%

Hogy mennyit keresel az titok. Ez az alapállás. Ha csak az érdekli őket, hogy mennyi a bevételed, de a munkád amúgy nem érdekli őket, akkor kizárólag irigykednek. Az rendben lenne, ha a munkádról kérdezgetnének, meg hogy mennyi Ausztriában a megélhetés költsége, ki lehet-e jönni egy fizetésből. De ők csak hüledezni akarnak szerintem, hogy te fiatalon mennyivel többet keresel, mint ők évtizedek munkájával.

Amúgy egy osztrák minimálbér is annyi, hogy Magyarországon gond nélkül megélhet belőle egy család, tehát aki egy osztrák síhotelben mosogat az Magyarországon simán szerezhet irigyeket magának.


Azokban az ágazatokban, ahol nagy volt az elvándorlás, mint az egészségügy, most már igencsak jól keresnek a dolgozók. Egy diplomás ápoló már 500ezer körül kap, egy orvos több évtizedes tapasztalattal akár 1,5 milliót is. Szóval ahol az elvándorlás kikényszerítette a béremelést, és nem olyan munkakör, hogy pár hét alatt betaníthatnak rá valakit, ott már ma is versenyképes fizetések vannak Magyarországon.

2021. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, nem olvastam a kommenteket.

Annyi a véleményem, hogy fizetésedhez, béren kívüli juttatásodhoz, cafeteriához semmi közük. Nem kell nekik elmondani egyszerűen.

2021. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!