Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mások szerint is igazságtalan...

Mások szerint is igazságtalan hogy nekem még a jogsit se fizetik ki a szüleim,az unokatesómnak meg a feneke alá tették a 25 milliós maserati terepjárót?20/L

Figyelt kérdés
Csaj uncsitesóm 19 éves,tőlem fél évvel fiatalabb és már jogsija van meg 25 millás kocsija. Megvette neki az apja mert van több jól menő vállalkozása itthon is és külföldön is. Nekik 25 millió annyi mintha én rendelnék magamnak egy pizzát. Mi sem élünk rosszul és szerintem az lenne a minimum hogy a jogsimat kifizessék. Nincsenek száz millióink,de akkor is... Ok hogy most nem lehet menni de amikor lehetett se fizették ki. Van érettségim és szakmám is,de a vírus miatt nem tudok benne dolgozni,de egy autó nagyon kéne nekem.
2021. ápr. 4. 21:03
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Turisztikával szerettem volna foglalkozni,de ennek most keresztbe tett a koronavírus. A jogsi meg egy olyan alap dolog a mai világba mint az angol nyelvtudás.
2021. ápr. 4. 21:24
 12/32 anonim ***** válasza:
91%
Mi ebben az igazságtalan? És nem, nem minimum hogy kifizessék a jogsidat. Hogy mennyi ilyen követelőzős kis köcsög van...
2021. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha erről a témáról beszélgetünk a szüleimmel általában egy kisebb vita a vége. Ők ragaszkodnak hozzá, hogy kifizessék. Számomra azonban az tűnne logikusnak, hogy megdolgozzak érte, hiszen jelenleg is mindent Ők fizetnek. Ruhákat, számlákat, ételt. Legalább ennyi terhet szeretnék levenni a vállukról. Különben is, ha az ember a születésnapokra/karácsonyra kapott pénzt megtakarítja,(én is évek óta gyűjtöm), abból az összegből azért már valamennyit bele tud pótolni a jogsi árába. A hiányzó részt pedig a nyáron szeretném megkeresni diákmunkán. Nagyon sok mindent veszünk természetesnek, ami máshol egyáltalán nem az. Gondolj bele, vannak olyan családok, ahol a gyerek még gimi mellett dolgozik iskola után, este esik haza, és a suliban is kell teljesítenie.
2021. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%

De irigy vagy. De ez teljesen természetes, én is irigy lennék. Sőt, szoktam is irigykedni, ha valaki más megkap dolgokat, amiket én nem, főleg, ha érdemtelenül. Ez ilyen.

De sajnos ettől nem fog változni semmi, nem mindenki születik ugyanolyan családba, nem lesz mindenkinek sugardaddyje, nem nyer mindenki a lottón, nem talál mindenki szuper munkahelyet... Ez van.

A saját lelkivilágodnak azzal teszed a legjobbat, ha elengeded ezt a dolgot, hogy az unokatesód mit meg mennyiért kapott.

Hagyd a kifogásokat és keress munkát. Ha nem a szakmádban, akkor más területen. Ne gondold, hogy mindenkinek elsőre összejön ám minden varázsütésre, addig meg nem kell csinálni semmit...

Ha örökké csak azt várod, hogy majd egyszer talán valaki kifizeti neked a jogsit meg az autót, meg majd egyszer talán dolgozhatsz a szakmádban, akkor nagyon, nagyon sokára lesz meg bármid is.

Kezdj el küzdeni a céljaidért, és akkor el fogod érni őket. Azzal meg ne foglalkozz, hogy másoknak mije van, attól neked nem lesz jobb, csak feleslegesen bosszankodsz rajta.

2021. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a szüleid ezzel akarnak megtanítani arra, hogy saját magad küzdj meg az álmaidért. Az unokatestvérednek sosem lesz meg az a jó érzés, amikor csomót dolgozol valamiért, és végre megveheted.
2021. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
86%
9 vagyok. en most tanulok, es diakmunkazok is, nyilvan be kell utaznom es haza, ami 1-1 ora es nem a legkényelmesebb, a munka se fizet a legjobban, es nem 1honap lesz összegyűjteni a penzt, de ez van. többre mesz vele ha most elkezded, mintha csak hisztizel, es nem rossz indulatból mondom ezt.
2021. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%

Neked mi kozod van az unokatesodhoz?

Ok tartanak el? Nem.

Akkor? Inkabb koszond meg szepen a szuleidnek, hogy kinyaljak a kis popsidat, mert nem sokan tehetik meg azt, hogy otthon logatjak a labukat egesz nap.

Nem kifogas a virus, ha nem tudsz elhelyezkedni a szakmadban, akkor keresel mast.

Nem tanulsz, nem dolgozol, de a kovetelozes az megy.

2021. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%
elkezded gyűjteni a penzt*
2021. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
24%
jaj de béna kamu megint
2021. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
79%
Szivem van gyár. Lehet oda menni. Világos hogy nem akarsz odamenni, de ha valamit akarsz lépni kell. Az élet nem langyos pocsolya. Meg kell tanulnod kilépni a komfort zónádból, ha tetszik, ha nem.
2021. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!