Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mások szerint is igazságtalan...

Mások szerint is igazságtalan hogy nekem még a jogsit se fizetik ki a szüleim,az unokatesómnak meg a feneke alá tették a 25 milliós maserati terepjárót?20/L

Figyelt kérdés
Csaj uncsitesóm 19 éves,tőlem fél évvel fiatalabb és már jogsija van meg 25 millás kocsija. Megvette neki az apja mert van több jól menő vállalkozása itthon is és külföldön is. Nekik 25 millió annyi mintha én rendelnék magamnak egy pizzát. Mi sem élünk rosszul és szerintem az lenne a minimum hogy a jogsimat kifizessék. Nincsenek száz millióink,de akkor is... Ok hogy most nem lehet menni de amikor lehetett se fizették ki. Van érettségim és szakmám is,de a vírus miatt nem tudok benne dolgozni,de egy autó nagyon kéne nekem.
2021. ápr. 4. 21:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem is a szüleidnek kellene fizetni a jogsit. Autót már magadnak kellene venned.
2021. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress mást, míg a szakmádban nem tudsz elhelyezkedni!
2021. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
88%
Az összes válasz amellett szol, hogy el kene kezdenie dolgoznia a kérdezőnek, es hogy ez nem igazságtalan. Megis az osszes le van pontozva. Aki mashogy gondolja, az lenne szíves leirni ahelyett hogy csak nyomogatná a diszlajkot?
2021. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazságtalan. A te szüleid másképp állnak anyagilag, mint az unokatesód szülei. Neki vettek autót és neked nem.


Miért gondolod azt, hogy amit az unokatesód megkapott az neked is jár automatikusan? Nagy problémának látom, hogy te szeretnéd eldönteni, hogy a szüleid mire költsék az általuk megkeresett pénzt. Javaslom, hogy kezdj el dolgozni és a saját keresetedből legyen "felnőtt".

2021. ápr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
76%
36 évesen egy gyerekkel jól elvagyunk kocsi nélkül, mert házra gyűjtünk. Te is megoldod, ha büdös a munka.
2021. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
92%
Nem igazságtalan. Nekem is mondták a szüleim, hogy adnak bele, ha kell, de én így nem éreztem volna azt, hogy "igen, megcsináltam". 15 évesen már diákmunkán voltam (az árkot kapáltam 40°-ban), hogy meglegyen a pénzem a jogsira. Megcsináltam, aztán dolgoztam tovább minden nyáron, utána sikerült vennem 200 ezer Ft-ért egy Renault Thalia-t, első autónak tökéletes volt. Aztán elmentem dolgozni főállásban, tavaly júliusban cseréltem le egy Honda Jazz-re. Nem új autó, 2005-ös, de sokkal jobb érzés úgy beleülni egy autóba, hogy igen, megdolgoztam érte, az enyém. Lehet te most igazságtalannak érzed, de ha aládraknak mindent, akkor nem lesz meg az az élmény, amit a saját kétkezi munkával elért dolgok adnak. Gondolkozz el ezen, menj el diákmunkára amint tudsz a vírus miatt, és meg fogod érteni. 22/F
2021. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%

És akkor mivan?


Mit kell azzal foglalkozni, hogy a másiknak mije van?


Ő megkap minden szrt és életképtelen lesz, te meg megdolgozol érte.

2021. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
95%

Tehát minimum 22-23 éves vagy, de elvárod, hogy apádék fizessék a jogsit, meg persze tartsanak is el, mert "vírus miatt nem találsz munkát".


Mehetsz pl segédápolónőnek, arra pl most extra szükség van, és szakmát sem kérnek hozzá ;), vagy gyárba.


Tudom, nem "turizmus" - ismét egy limonádé szak, aminek sok értelme amúgy nincs, mert elég egy járvány és kitörölheted vele :D - ,de legalább munka.


Én is dolgoztam gyárban diplomás emberként, mert épp akkor a szakmámban nem volt munkalehetőség. Belehaltam? Nem, visont nem is vártam el 24 évesen hogy apám tartson el, meg fizesse a jogsimat. WTF?


Nőj fel, kérdező!

2021. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne igazságtalan, ha ugyanazok lennének a szüleitek. Nem te vagy, aki a múltkor is kiírt egy kérdést, hogy az unokatestvérének 50 millás kocsija van, a világ másik végére utaznak és az unokatesó 5 nyelvet beszél?
2021. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Persze menjek el ápolónőnek hogy aztán elkapjam a vírust. Meg gyárba 120 ezer ft-ért. Ha nyáron lehet menni akkor már lesz munkám.
2021. ápr. 5. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!