Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan dühít a dolog?

Jogosan dühít a dolog?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom (apukám testvére) akinek nem lett saját családja. Nemrég összejött egy nővel, aki már elvált és van 3 gyereke. Ismerem a gyerekeit, egy korosztály vagyunk. Ez a rokon mióta ebben a párkapcsolatban él, elfordult a családomtól és őszíntén mondom hogy semmi rosszat nem tettünk ellene, sőt mindig számíthatott ránk és segítettünk neki dolgokat elintézni stb. Szóval a lényeg, hogy a rokon utál minket. Eszembe jutott, hogyha majd egyszer ő majd nem lesz (remélem ez sose jön el), akkor a vagyona mivel neki senkije sem volt az gondolom a miénk lett volna. Viszont így, a nőé les valószînűleg és a gyerekeké akikhez semmi köze... ez most úgy el kezdett dühíteni, mert 1. Az a család brutálisan gazdag elege mivel a nő volt férje pénzes.. 2. Ismerve őket elherdálnák a pénzt, káros szenvedélyek, nők, szerencsejáték stb.


Nem a pénzre pályázok, csak maga a helyzet dühít. Termézetesen ha lett volna saját családja akkor az őket illette volna meg, de mivel mi vagyunk az egyetlen rokonai (én meg az öcsém és apukám) így minket “gyerekeket” gondolom.



2021. jún. 7. 00:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%
"Nem a pénzre pályázok,"akkor miért fáj neked?
2021. jún. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, de szerintem ne kombinálj, és nem is feltétlenül helyes ilyenekre gondolni. Elég abszurd. Amúgy meg szíve joga akár egyházra, államra, alapítványra, bármire hagyni a pénzét. Ha meghatározza, hogy halála esetén kire szálljon a vagyona, akkor hiába vagytok ti a rokonai, hiába "titeket illetne a pénz" (szerintem ez így nem igaz, azt illeti, akire az illető hagyná, miután sajátja), nem kaptok semmit.
2021. jún. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nekem ez olyan, mintha Te inkább odaanád a pénzed egy utcán veled szembejövő ismeretlennek mint mondjuk egy családtagodnak vagy barátodnak..
2021. jún. 7. 01:11
 14/34 anonim ***** válasza:
94%
A saját pénzét ki is szórhatja az ablakon. Ha meg az ismeretlen szerinte jobban megérdemli, mint a rokon...
2021. jún. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Ez a része se az én erkölcsömnek megfelelő, se az nem tetszik, hogy pont ezek az ismerőseim kapnák meg. Akkor tényleg inkább az egyház vagy az állam. Azzal egyet értek, hogy ő pénze ő dönt róla, csak rosszul esne mivel én “gyerekként” főleg nem tehetek semmiről! De igazatok van, nem kombinálok. Mellesleg tényleg remélem még hosszú évtizedekig nem kerül erre sor!!
2021. jún. 7. 01:14
 16/34 anonim ***** válasza:
95%
De mi az, hogy nem tehetsz semmiről? Tök fura, hogy ilyeneken gondolkozol, és ennyire foglalkozol. Ha jó ember lennél, örülnél, hogy megismerkedett valakivel. Erre nézd meg, itt sírsz, hogy az a pénz téged illetett volna.
2021. jún. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem írok le más infót, most te is kombinálsz
2021. jún. 7. 01:21
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mire pályáznak. Ha rokonod elveszi és ráhagy mindent, akkor nyújt neki valami olyat érte, amiért ez a rokonnak megéri. És öcsém, ez a lényeg, nem az, hogy ti milyen rendesek és kedvesek vagytok és szerinted ti jobban megérdemelnétek.
2021. jún. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem írsz infot. Így ez egy elég haszonleső képet fest rólad, nem egy szerető rokonét.
2021. jún. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%
Az nem én voltam :D én a jogi kiselőadást tartottam - orvos létemre -. meg, hogy egyháznak, bárminek adhatja a pénzt
2021. jún. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!