Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Legyek így a keresztanyja?

Legyek így a keresztanyja?

Figyelt kérdés

Tesómmal külön nőttünk fel, sosem volt annyira igazi a kapcsolatunk. Teljesen más életstílus, stb. Ő a vásottabb, bandázós, rosszabb tanuló, én a csendes, saját kis világomban ellevő, jobb tanuló voltam (mindketten lányok). Mostmár 20-on évesek vagyunk, én közelebb a 30-hoz. Neki született pár éve egy gyereke, akit egyedül, illetve a nagyszülőkkel nevel. A gyerekkel párszor találkoztunk, próbálunk valamennyire kialakítani egy kapcsolatot, DE iszonyat neveletlen, hatványozottan vásottabb, mint az anyja volt, és gátlástalan is. Nem tud viselkedni, hiperaktív, csúnyán viselkedik sokszor. Múltkor kirándultunk velük párommal, eddig mondom alig találkoztunk, de már szemrebbenés nélkül kérdezte tőlem, hogy megveszem-e neki ezt meg azt. Természetesen a tesóm rászólt, de ez így akkor is fura volt.. Aztán most totál váratlanul megkérdezte tesóm, hogy lennék-e a keresztanyja..Fuh hát nem tudom mi tévő legyek. Ez nem egyszerű feladat. Egyrészt nem is érzem annyira közelinek, másrészt akkor így ugye kötelezettségeim lennének, megvenni neki ezt-azt (és sajnos nem valami nagy a fizum), és a legrosszabb, hogy gyakrabban kéne találkozni szüleimmel, akiket kb látni se akarok sokszor, azért, amiért nem kellettem nekik, és sosem szerettek, sem lelikeg, sem anyagilag sem támogattak egész életemben..És azért a keresztszülőség felelősség is, tehát ha nem teljesíteném a "feladataimat", akkor később én lennék a "rossz keresztanya", aki nem elégíti ki minden igényét..


Ti mit tennétek a helyemben?



2021. jún. 8. 11:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez ennyi negatívummal járna az életedben én nem vállalnám. Az más kérdés, hogyan oldjátok meg hogy ne legyen belőle sértődés. De én még a sértődés ellenére is elutasítanám a keresztszülőséget.
2021. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereted a gyereket, nem szereted annyira az anyját se, se az egész családot. Csak nyűg lenne neked, kiadás és bosszúság. Nem is értem, miért nem világos neked erre a válasz. "Köszönöm a lehetőséget, de nem én vagyok erre a megfelelő ember."
2021. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Pont ezt írtam neki, hogy nem biztos, hogy én vagyok erre a legmegfelelőbb ember, csak nem akarom, hogy sértődés legyen belőle. Ezért hezitálok picit még rajta.
2021. jún. 8. 11:48
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Arra hivatkoznék, hogy bocs, de túl nagy felelősség lenne ez nekem, sőt anyagilag sem tudnék ugy teljesíteni, ahogy szeretnék, ugyhogy inkább nem.
2021. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, ez a másik, hogy amúgy tesómnak is alig van pénze, de mégis elvan kapatva a gyerek, baba korától márkás babakocsi, ruhák, játékok. Mindent kihisztizik magának..ezt még maga tesóm is mondta, hogy elcseszte, mert mindig mindent megkap, addig hisztizik..Úgyhogy ebből kiindulva nekem is ilyen drága márkás cuccokat kéne venni, gondolom..

2021. jún. 8. 11:52
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyen belőle sértődés most, mint neked évtizedekig tartó szívás később. Nem vállalnám el a helyedben.
2021. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
12%
A keresztanyaság nem azt
2021. jún. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

1. A gyerekkel nincs épkézláb kapcsolatod, emiatt nem érdemes elvállalnod. Ráadásul a keresztanyaság egy hivatkozási alap lenne, drága(bb) ajándékokra, nyaraltatásra stb.

2. Ha nem vagy vallásos, akkor ne vállald. Agnosztikus ateista vagyok, és a legjobb barátomnak mondtam nemet, mert viccet nem csinálok a vallásból azért.

2021. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
25%
Mióta szól már ez is csak a pénzről? De nyilván, ha ilyen sok okod van elutasítani, tedd azt. A keresztszülőség sokkal komolyabb oldala szerintem az, hogy elvileg, ha valami történne a szülőkkel, te nevelnéd tovább a gyereküket.
2021. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%
Így én sem vállalnám el. Egyértelműen se a gyereket, se az anyját nem érzed közelinek, így csak képmutatás és felesleges hazugság lenne az egész. Csak van tesódnak egy olyan barátnője, aki elvállalja majd...
2021. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!