Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Legyek így a keresztanyja?

Legyek így a keresztanyja?

Figyelt kérdés

Tesómmal külön nőttünk fel, sosem volt annyira igazi a kapcsolatunk. Teljesen más életstílus, stb. Ő a vásottabb, bandázós, rosszabb tanuló, én a csendes, saját kis világomban ellevő, jobb tanuló voltam (mindketten lányok). Mostmár 20-on évesek vagyunk, én közelebb a 30-hoz. Neki született pár éve egy gyereke, akit egyedül, illetve a nagyszülőkkel nevel. A gyerekkel párszor találkoztunk, próbálunk valamennyire kialakítani egy kapcsolatot, DE iszonyat neveletlen, hatványozottan vásottabb, mint az anyja volt, és gátlástalan is. Nem tud viselkedni, hiperaktív, csúnyán viselkedik sokszor. Múltkor kirándultunk velük párommal, eddig mondom alig találkoztunk, de már szemrebbenés nélkül kérdezte tőlem, hogy megveszem-e neki ezt meg azt. Természetesen a tesóm rászólt, de ez így akkor is fura volt.. Aztán most totál váratlanul megkérdezte tesóm, hogy lennék-e a keresztanyja..Fuh hát nem tudom mi tévő legyek. Ez nem egyszerű feladat. Egyrészt nem is érzem annyira közelinek, másrészt akkor így ugye kötelezettségeim lennének, megvenni neki ezt-azt (és sajnos nem valami nagy a fizum), és a legrosszabb, hogy gyakrabban kéne találkozni szüleimmel, akiket kb látni se akarok sokszor, azért, amiért nem kellettem nekik, és sosem szerettek, sem lelikeg, sem anyagilag sem támogattak egész életemben..És azért a keresztszülőség felelősség is, tehát ha nem teljesíteném a "feladataimat", akkor később én lennék a "rossz keresztanya", aki nem elégíti ki minden igényét..


Ti mit tennétek a helyemben?



2021. jún. 8. 11:40
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

"akkor így most egy random idegen pasival legyek a keresztanyja az elképzelése szerint?!"


Nálunk az egyik nagybátyámat kérték fel a szüleim keresztapának, a keresztanyám az ő aktuális párja volt mindig, nem is volt lényeg soha. A vicc: se anyám, se én, se a "keresztapám" nincs megkeresztelve és az egész család ateista, nyilván keresztelő se volt.

Ez amolyan szokás a családban és a testvért kellett megkérni rá. Anyámék is visszakapták a lehetőséget, mikor ennek a nagybátyámnak született gyereke. Azóta hallgatom, hogy "Jajj, mit vegyünk a kislánynak, szülinapja lesz?!". Bezzeg az sose merül fel, hogy melyik templomba vigyék vasárnap délelőtt...

2021. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez a keresztszülő dolog si tul van kicsit tolva szerintem. Én pl egyiket se láttam évek óta, 100km-el odébb is élnek, sokat nem oszt vagy szoroz azon kivül, hogy 30 éve az ö nevük került a papírra.
2021. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
A tesod nagyon okos.Te mint keresztanya+a parod vennetek a gyereknek az ajandekokat,masfelol majd a leendo keresztapa+a parja szinten vennenek a gyereknek ezt-azt.Okos.Nagyon okos.
2021. jún. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
53%
Ha van pénzed legyél, ha nincs úgyis kiröhögnek. Akinek nem sok mutatnivalója van valószínűleg csak egy banki ügyintéző. Na ilyenekkel nem szívesen barátkozik senki. Alatta pedig még a lőszert sem pazarolnám.
2021. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!