Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Legyek így a keresztanyja?

Legyek így a keresztanyja?

Figyelt kérdés

Tesómmal külön nőttünk fel, sosem volt annyira igazi a kapcsolatunk. Teljesen más életstílus, stb. Ő a vásottabb, bandázós, rosszabb tanuló, én a csendes, saját kis világomban ellevő, jobb tanuló voltam (mindketten lányok). Mostmár 20-on évesek vagyunk, én közelebb a 30-hoz. Neki született pár éve egy gyereke, akit egyedül, illetve a nagyszülőkkel nevel. A gyerekkel párszor találkoztunk, próbálunk valamennyire kialakítani egy kapcsolatot, DE iszonyat neveletlen, hatványozottan vásottabb, mint az anyja volt, és gátlástalan is. Nem tud viselkedni, hiperaktív, csúnyán viselkedik sokszor. Múltkor kirándultunk velük párommal, eddig mondom alig találkoztunk, de már szemrebbenés nélkül kérdezte tőlem, hogy megveszem-e neki ezt meg azt. Természetesen a tesóm rászólt, de ez így akkor is fura volt.. Aztán most totál váratlanul megkérdezte tesóm, hogy lennék-e a keresztanyja..Fuh hát nem tudom mi tévő legyek. Ez nem egyszerű feladat. Egyrészt nem is érzem annyira közelinek, másrészt akkor így ugye kötelezettségeim lennének, megvenni neki ezt-azt (és sajnos nem valami nagy a fizum), és a legrosszabb, hogy gyakrabban kéne találkozni szüleimmel, akiket kb látni se akarok sokszor, azért, amiért nem kellettem nekik, és sosem szerettek, sem lelikeg, sem anyagilag sem támogattak egész életemben..És azért a keresztszülőség felelősség is, tehát ha nem teljesíteném a "feladataimat", akkor később én lennék a "rossz keresztanya", aki nem elégíti ki minden igényét..


Ti mit tennétek a helyemben?



2021. jún. 8. 11:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elküldtem véletlenül, szóval nem azt jelenti, hogy ajándékot adok a gyereknek, hanem hogy segítem a hitbeli nevelkedését. A többi csak a látszat.
2021. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nem számítottam rá, hogy engem kérne fel. Tényleg vannak barátnői, akikre nagyobb potenciált látnék, hogy őket kéri fel. Kicsit így most nyomás alatt érzem magam, és azt sem akarnám, hogy megsértődjön. De annak fényében, amilyen ugye a “családunk” nem is értem miért tett ki ennek a nyomásnak. Persze nyilván a béke felé tendálnék, mármint hogy vele mondjuk legyen jobb a viszonyunk..de a szüleimmel nem nagyon akarok közelebbi viszonyt, ez viszont ugye azzal is járna. Remélem nem fog megsértődni, de ez tényleg senkinek sem lenne jó így..
2021. jún. 8. 12:54
 13/34 A kérdező kommentje:

11-es

Hát ez azért is érdekes, mert tesóm is megvan ugye keresztelkedve, de egyáltalán nem vallásos. Szóval ezért is meglepett, hogy mi ez most nála..

A gyerek apja pedig szintén nem az tudtommal.

2021. jún. 8. 12:56
 14/34 A kérdező kommentje:
Ezért is gondolom, hogy ez náluk nem annyira vallási dolog. Hanem inkább a látszatról szólna.
2021. jún. 8. 12:57
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél őszinte maximálisan. Mondd el neki, hogy nem akarod se őt, se a gyereket megbántani, de te nem szeretnél a keresztanyja lenni. Lehet, hogy a kényszeres társadalmi nyomásnak tenne inkább ő is eleget (akkor is ő a családtagom, csak őt kell felkérnem, esetleg: hátha majd ez özelebb hoz mindenkit, mert a család így meg úgy, sajna ilyenekkel nyomasztják az embert a kívülállók). Ha erről van szó, akkor megnyugtathatod, hogy te ezt nem várod el és abszolút nem sértődsz meg, ha barátnőt kér fel. Ha nagyon erősködne akkor hivatkozz az anyagi helyzetedre hisz az is igaz, hogy te sem vagy épp a legbiztosabb anyagi helyzetben meg elmondhatod neki az érzésedet a szüleitekről is. Ilyen szituban mindig csakis őszintén de tapintatosan!
2021. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
* közelebb
2021. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így fogok cselekedni :)
2021. jún. 8. 13:04
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, bízom benne, hogy minden jól alakul! :):)
2021. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

"Mióta szól már ez is csak a pénzről? "


Hát én a 80-as években kezdtem dolgozni, és akkor már a gyereket váró kolléganők úgy tervezték, hogy ki legyen a keresztanya, hogy "olyat válassz, aki lány még, nincs családja, az sokat fog költeni rá."

Az meg ugye már 35 éve volt.

2021. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Isten mentsen, el ne vállald! Vehetnéd neki a drágábbnál drágább dolgokat. Nem vagy te ATM, sem a Máltai szeretetszolgálat.
2021. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!