Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Legyek így a keresztanyja?

Legyek így a keresztanyja?

Figyelt kérdés

Tesómmal külön nőttünk fel, sosem volt annyira igazi a kapcsolatunk. Teljesen más életstílus, stb. Ő a vásottabb, bandázós, rosszabb tanuló, én a csendes, saját kis világomban ellevő, jobb tanuló voltam (mindketten lányok). Mostmár 20-on évesek vagyunk, én közelebb a 30-hoz. Neki született pár éve egy gyereke, akit egyedül, illetve a nagyszülőkkel nevel. A gyerekkel párszor találkoztunk, próbálunk valamennyire kialakítani egy kapcsolatot, DE iszonyat neveletlen, hatványozottan vásottabb, mint az anyja volt, és gátlástalan is. Nem tud viselkedni, hiperaktív, csúnyán viselkedik sokszor. Múltkor kirándultunk velük párommal, eddig mondom alig találkoztunk, de már szemrebbenés nélkül kérdezte tőlem, hogy megveszem-e neki ezt meg azt. Természetesen a tesóm rászólt, de ez így akkor is fura volt.. Aztán most totál váratlanul megkérdezte tesóm, hogy lennék-e a keresztanyja..Fuh hát nem tudom mi tévő legyek. Ez nem egyszerű feladat. Egyrészt nem is érzem annyira közelinek, másrészt akkor így ugye kötelezettségeim lennének, megvenni neki ezt-azt (és sajnos nem valami nagy a fizum), és a legrosszabb, hogy gyakrabban kéne találkozni szüleimmel, akiket kb látni se akarok sokszor, azért, amiért nem kellettem nekik, és sosem szerettek, sem lelikeg, sem anyagilag sem támogattak egész életemben..És azért a keresztszülőség felelősség is, tehát ha nem teljesíteném a "feladataimat", akkor később én lennék a "rossz keresztanya", aki nem elégíti ki minden igényét..


Ti mit tennétek a helyemben?



2021. jún. 8. 11:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
8-as amúgy igazad van, nekem is van egy hatalmas ateista barátnőm, nyíltan elutasítja az összes vallást, de mégis van benne annyi tisztelet a szakrális dolgok felé, hogy eszébe nem jutna nem hívőként bulira felhasználni ezt az egészet. A keresztelés nem arról szól, hogy anyuka-apuka indokot talált a bulizásra és a pénzgyűjtésre!
2021. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem kért fel nővérem hál istennek mikor megszületett a gyereke (ez 17 éve volt), de így is elvárta a drága cuccokat. Mikor beszóltam, hogy nem fogok venni egy xy hónapos gyereknek 20-30 ezres kiscipőt, mert 1 hónap és kinövi, olyan hiszti lett belőle..... Képzeld el mi lenne ha elvállalnád a keresztanyaságot. Nem a vallásosságról szól már, hanem az Instagram, FB posztokról, és hogy tudsz-e venni neki minél drágább ajándékot, ha bírja a pénztárcád, ha nem.
2021. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Eltelt ugye 17 év, a fiúcskának minden meg van engedve, az igények a következők, amit a hülye anyja meg is vesz neki: 40 ezres Air Max cipő, iphone (természetesen a legutolsó modell), több százezres pc. Most gondolj bele, ezeket kéne finanszíroznom többek között. Hát coki... #22.
2021. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

22-es

Igen pont ezektől is tartanék..ő eszeveszett módjára vette neki kicsi kora óta a Nike cipőt, amit ugye hamar kinőtt, meg a mai napig Zara, Adidas, stb. Meg a legújabb Disney szuperhős figurák..Szóval sejtem mi várna rám is, ilyen szempontból. Ezt pedig sajnos nem tudom vállalni..meg hogy mondjam neki, hogy nem tudom megvenni :D még hisztizne rajtam is..

2021. jún. 8. 15:30
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne vállald. Én is megspórolok egy stresszfaktort, és több családi vitát. Nem is találkozok a gyerekkel max 2 évente egyszer, nem érdekeljük egymást, mondjuk nekem nem hiányzik. Követelőzzön az anyjától. #22-23.
2021. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
22-es, azért erről szól, mert (sok) mindenki próbálja túllicitálni a másikat. Minden ilyen társadalmi státusz, esemény, stb. pont olyan, amilyenné az emberek teszik. Például 30-40 éve még nem volt pucc parádé sem az ovis, sem az általános iskolás ballagás, ma pedig már kabaréba illő, milyen ajándékokat vesznek, illetve várnak el egyesek.
2021. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb családban a keresztszülőség hangyányit se a vallásról szól, sokszor meg sincs keresztelve a gyerek, csak kimondják, hogy innentől XY a keresztanyja a gyereknek.

Ez csak kötelességekkel jár együtt: a keresztszülőnek illik vennie például a kislányok első fülbevalóját (aranyból!), de nem egy ismerős ingyen babysitternek használja a kiszemelt rokont/barátot. Onnantól minden ballagás/szüli/névnap/karácsony/húsvét/akármilyen alkalom arról fog szólni, hogy milyen ajándékot vegyél a gyereknek. Kösz, de kösz nem. Ha megsértődik a tesód, az ő baja, majd megbékél.

2021. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a kapcsolat a testvéreddel, a család többi tagjával sem, én nem vállalnám. Mint írtad, anyagilag se állsz jól, és nem hinném, hogy a vallás miatt választana téged. Fejőstehénnek kellenél. Vagy ingyen bébiszitternek. A leírás alapján 4+ éves a kisgyerek, eddig nem volt sürgős a keresztelő, csak most hirtelen?
2021. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Igen, 4 éves. Nekem is több, mint fura, hogy eddig miért nem volt megkeresztelve..illetve tesóm nem vallásos egyáltalán. Így tényleg abszolút kétlem, hogy a vallásról szólna ez az egész.

A másik érdekessége a dolognak, hogy párom is van (3 éve) de azt nem említette, hogy őt szeretné keresztapának :D akkor így most egy random idegen pasival legyek a keresztanyja az elképzelése szerint?! :D Fejétől bűzlik a hal..

2021. jún. 8. 17:28
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba de tényleg. Megsértődik maximum, majd megbékél.
2021. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!