Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha felkéri bárki a vőlegényem...

Ha felkéri bárki a vőlegényem keresztapának, ugye nem vonja maga után a dolog,hogy én legyek keresztanya? Vagy sajnos igen? Egy keresztszülő elég ahhoz,hogy megkereszteljenek valakit?

Figyelt kérdés
Nem történt ilyesmi,de ha az élet úgy hozná. Hogy van ez? Lehet CSAK keresztapja egy gyereknek,vagy mindig van keresztanya is? Én konfliktusmentesen kerülném ezt el,mert 9 éve együtt vagyunk. Kettő keresztszülő kell vagy lehet eggyel is keresztelni?

2021. szept. 24. 17:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
67%

Nem ismerem az erre vonatkozó szabályokat, de semmi gáz nincs abban, hogy te nem vállalod! Az ilyesmi egyáltalán nem ciki, sőt. Pont, hogy nem illendő elvállalni a keresztszülőséget a felkért fél párjának/házastársának. A felkérés nem neki szól.

Ha egy barát kérné fel a vőlegényed, az a barát téged nem ismer vagy csak kevéssé, ő nem a te barátod, hanem a párodé. Neked nem szabad vállalnod csak azért, mert összetartozol a pároddal. Ha rokon kérné fel, úgyszintén az az ő rokona, nem a tiéd. Vérségi kapcsolat nincs meg, ilyenkor sem illene vállalni. Ha egy barátot kérünk fel keresztszülőnek, aki nyilván nem rokon, de ott legalább megvan a bizalom, de a bizalom, kötődés a barátunk felé irányul, nem a barátunk párja felé.

2021. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Hát 9 év után az ember belegondol..hogy az élet megy tovább,bárki bármikor babázhaz,mi is fogunk. Telik az idő. Így átgondoltam számomra mi a keresztanyaság és nem tudnám vállalni szerintem anyagilag,lelkileg! Mi kizárólag olyant fogunk felkérni aki teljesen őszinte megmondja akarja e vagy sem.


Itt a gáz ebbe az lesz ha kettőnket kéri fel valaki. Hogy én nem,de párom vállalja. És én fogok égni,én leszek a paraszt mindenki engem fog utálni..de én nem akarom vállalni. Mi ezt megbeszéltük,azt mondta akkor max ha ilyen lenne X év múlva vállalja csak ő. Ekkor mondtam hogy az se érdekel ha egy tök más nőt meg felkérnek keresztanyának és ott lesz 3 fotón a vőlegényemmel. Mert ő ettől még az én párom. De ha felkérsz valakit iszonyúan megsérted a párját ha nem kéred fel,ezt remélem tudjátok? Max nem vállalja,de nem felkérni sértő. HA már együtt is élnek!


Ja nem lesz automatikusan keresztanya az a nő,aki később kerül a képbe és nem volt ott a szertartáson! Attól még hívhatod annak,de nem az.

2021. szept. 24. 19:35
 13/36 anonim ***** válasza:
94%

:D Egyáltalán nem sértő nem felkérni a kiszemelt keresztszülő párját. Persze te érezheted annak, de ez hidd el, hogy nem gáz.

Én mindenféle lelkiismeret-furdalás nélkül felkérnék valakit úgy, hogy a párját/házastársát nem. Egy percig sem aggódnék miatta, hogy mit szól, meg ilyenek.

2021. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Igen igen. Ám ha megsértődik ezen és nem jön többet a jézuska..a pici manócskának?! :D akkor? Tehát: akiről adott esetbe szó van nem árt jóba lenni azzal akit szeret.


De esetleg valami irányból megközelítem,hogy nem sértő..

Tehát ha az én párom vagy akár engem is felkérnek de nem vállalom,nem szállok be anyagilag a gyerek cuccaiba ajándékaiba,akkor 1fővel is mehet a szertartás. :D

2021. szept. 24. 19:52
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez manapság már nem az anyagiakról szól. Semmilyen nagyobb ajándékot nem köteles adni egy keresztszülő a keresztgyerekének. Olyan értékben is tökéletes venni valamit, mint pl. egy barátunknak/barátnőnknek vennénk. Tehát pl. pár száz forintért egy apróság, pl. fürdősó, ilyenek. Gyereknek nem fürdőbomba, de hasonló kisértékű dolog is elég. Nem kell minden egyes ünnepre adni valamit. Elég egy köszöntés is a születésnapján meg karácsonykor, akár telefonon, akár csak üzenetben. Évente-kétévente egyszer egy látogatás, és kész.

Manapság ennyi a keresztszülőség, semmi több.

2021. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
89%
Huhh, későn jöttem rá, hogy te vagy a folyot új problémákkal előrukkoló - vessző után szóközt kihagyó - troll. Ez egész hitelesre sikerült, grat!
2021. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
74%
*folyton (és pár vesszőt kihagytam, hogy ironikus legyen a kommentem) #16
2021. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
A keresztszülőség arról szól, hogy ha ne adj isten elhunynak a gyerek szülei. A keresztszülő(k) neveli(k) fel! Tudom, vallási dolog ez. Ez volt a lényege! Kinek van arca odaállni manóval,hogy ő lesz a keresztapa úgy, hogy ha nagy a baj mert meghalnak a szülei, nem fogadja örökbe!? Van ehhez valakinek képe? A keresztszülőség nagyon komoly etikai vallási morális dolog, aki vállalja EZT vállalja! Felneveli! Ez a lényeg. Erre írtok egy olcsó párezres ajándékot meg évi 2-3 talit. Ez több! Vagyis több volt anno!
2021. szept. 24. 20:17
 19/36 A kérdező kommentje:
De tudom a mai világban más már. A lényege ez volt! Csak sajnos másról szól már. Nem is lesznek automatikusan nevelőszülei ha nagy a baj.
2021. szept. 24. 20:19
 20/36 A kérdező kommentje:
Van akinek unokatesója a keresztapja. :D
2021. szept. 24. 20:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!