Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha felkéri bárki a vőlegényem...

Ha felkéri bárki a vőlegényem keresztapának, ugye nem vonja maga után a dolog,hogy én legyek keresztanya? Vagy sajnos igen? Egy keresztszülő elég ahhoz,hogy megkereszteljenek valakit?

Figyelt kérdés
Nem történt ilyesmi,de ha az élet úgy hozná. Hogy van ez? Lehet CSAK keresztapja egy gyereknek,vagy mindig van keresztanya is? Én konfliktusmentesen kerülném ezt el,mert 9 éve együtt vagyunk. Kettő keresztszülő kell vagy lehet eggyel is keresztelni?

2021. szept. 24. 17:27
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Köszi:) Azt sajnálom, hogy a modern világban elveszett a valódi ősi jelentősége ennek! Ha minden tekintetben tudnám, hogy tudom vállalni a valódi keresztszülőséget azaz felnevelni ha elhunynak a szülők..akkor vállalnám! Nekem ez nem formalitás. Értéket képvisel. Sokan addig keresztszülők amíg megy a kép instára, hogy aktuál pasijukkal elmentek és keresztmamik lettek.. jól mutat instán. Nem egy ilyet láttam. Én akkor vállalnám, ha tudom hogy vőlegényem akárkijének ezt tudnám nyújtani. Párom szerint ez csak formalitás, mit sem ér. Csak kifele megy az egész. Semmi morális értéke.
2021. szept. 25. 22:33
 32/36 anonim ***** válasza:
65%

Akkor viszont ideje elhagyni a pasidat és olyat keresni, aki még a keresztszülőséget is biztos visszautasítaná bármilyen helyzetben, vagy nincsenek közeli rokonai. Onnantól, hogy házasodsz egy normális családban az anyós/após is valamilyen szinten a te felelősséged is lenne, ha úgy hozza az élet. Ez sajnos ilyen, a pároddal rokonok is járnak.


#30

2021. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Hát jó de megkérte a kezem igent mondtam! Tudom, ebben valahol igazad van! Ebbe nem fogok most belekötni. Nyilván ettől még úgy lesz, ahogy mi szeretnénk nem ahogy te mondod. De van igazságod, abban amit mondasz! Ahh..annyi olyan házasságot látok, ahol a feleség bagózik mindenkire és 15+ éve együtt vannak, a pasi szereti. Ennél semmivel sem durvább a helyzet az en párommal.
2021. szept. 25. 23:18
 34/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sziasztok!
2021. szept. 25. 23:22
 35/36 anonim ***** válasza:
65%

Ja, persze, ha feloldhatatlan ellentét van, minek mondtál igen, ha már igent mondtál nem lehet különválni? Hidd el, kevésbé ciki, mint a nászútról úgy hazajönni, hogy válunk, vagy éppen a házasság után 2 évvel nekiállni osztozkodni. (Csak mert én is tudok egyedi példákat kiragadni a környezetemből) Szerintem arra nem érdemes alapozni, hogy sok embernek szar a házassága és a kapcsolata a rokonsággal, akkor nekem is belefér. Végülis, ha ők végig tudnak kínlódni így egy életet, akkor én miért ne tudnék (pláne, hogy őket nem érdekli, ellenben téged már előre zavar az esetleges élethelyzet)

de persze, természetesen azt csinálsz, amit akarsz. Csak akkor nem ide kell kérdést kiírni, hanem egy facebook postban leírni mit gondolsz, aztán számolni a lájkokat. Az oldal arról szól, hogy válaszoljunk, akár úgy is, hogy nem a te elképzelésedben támogatunk, nem azzal értünk egyet. Nem pedig önigazolásra aló.

2021. szept. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk én téged pont soha az életben nem akarnálak keresztszülőnek, mert a hideg ráz tőled kb.
2021. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!