Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jól cselekedtem, vagy el...

Jól cselekedtem, vagy el kellett volna mondanom neki?

Figyelt kérdés

A nagynénémet évek óta csalja a férje. 1 éve egy családi bográcsozáson pár pálinka után eldicsekedett nekem, hogy nagynéném mellett sok mindenkivel összejár, mennek rá a nők, és hogy ne mondjam el neki stb.

Végül nem mondtam el. De azért, mert nagynéném már más oldalról figyelmeztetve volt, hogy gyanúsan viselkedik a férje a munkahelyén más nőkkel, de nem foglalkozott a jelekkel, mert megbízott benne. Plusz féltem, hogy mi van, ha utána én leszek gonosznak, szrkavarónak bélyegezve.


Nagynéném végül besokallt és kidobta a férjét, most szegény sajnálkozik, hogy bárcsak hamarabb lett volna neki szólva, mert akkor már hamarabb elvált volna tőle. Mint kiderült, a lehető legpofátlanabb módon csalta, közös családi baráttal, szomszéddal, nagyon sok mindenkivel.


Most furdall a lelkiismeret, hogy tavaly el kellett volna neki mondanom, hogy ne egy ilyen alakra fecsérelje az idejét. Jól cselekedtem?


2022. jan. 3. 11:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. jan. 3. 12:42
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
Jól tetted, hogy nem mondtad el.
2022. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%
Én azért árnyalnám a képet: HA nem tudott volna semmiről, akkor az lett volna helyes, ha elmondod, akkor is, ha haragudott volna rád érte (persze, a tálalás nagyon nem lett volna mindegy). Így, hogy már más is pedzegette, de homokba dugta a fejét, teljesen jól tetted, hogy nem szóltál.
2022. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

A helyedben én se mondtam volna el.

Ne gyötörjön a lelkiismereted!

2022. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!