Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tanácsolnátok ebben a...

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Mit tanácsolnátok ebben a helyzetben?

A sógornőm furán reagálja le a dolgokat unokahúgommal kapcsolatban. Írok példákat mire gondolok.

3 év körüli kislányról van szó. Ebédelünk nálunk, töltöttkáposzta volt és mellé anyukám adott neki egy kicsike kenyeret. Erre sógornőm odaszalad, hogy a gyerek ne egyen szénhidrátot és elkapja előle a kenyeret.

Ez még nem is lenne fura. De! Másik alkalommal náluk pizzáztunk este. Akkor meg bíztassa a gyereket, hogy egyél kicsikém ilyenkor meg szoktál enni 4 szeletet is. Mi az, most nincs étvágyad?

Anyummal összenéztünk, hogy most ez mégis mi... Illetve többször jártunk úgy, hogy felhívtak minket video chat-en a bátyámmal esti órákban és oda jött a kislány akkor is szintén pizzát majszolt.

Másik eset, amikor voltunk egy rendezvényen és ott volt sógornőm, én, anyukám, és a kislány csoporttársa az anyukájával. A két kislány megszomjazott és felajánlotta a másik kislány anyukája, hogy vesz nekik inni. Visszatért multivitaminnal. A gyerekek jóízűen megitták. A sógornőm nem szólt semmit, beszélt tovább mintha mi sem történt volna.

Rá pár napra anyák napja alkalmából nálunk voltunk és anyukám adott szívószálas multivitamint a kislánynak. Erre az anyja kifakadt, hogy mit iszol te? Ennek következményei lesznek. Erre mondtam, hogy a rendezvényen is multit ittak. Erre azt mondja, hogy igen és ott is el lett tőle véve. Ez nem volt igaz. Nem volt őszinte...

A kislány nem jött hozzánk hetekig. Gondoljuk anyuval ez a bizonyos "következmény", amiről beszélt.

Szintén nálunk történt, hogy jégkrémet, süteményt nem ehet a kicsi.

Mikor a sógornőm nincs itt bátyám ad neki mindkettőt. A másik példa elmentünk kirándulni. Sógornőm oda nem jött.

Evésre került a sor.... Desszert gyanánt a bátyám adott a kicsinek túrós palacsintát és jégkrémet is....

A nevelési elvük nem egyezik. A múltkor sütöttem piskótatekercset, ott volt a kislány is nálunk. Megkínáltam kérsz egy kicsit, megkóstolod? Mered maga elé, nem szólalt meg. Erre kitör belőle sírva "nem lehet." Kérdeztem tőle miért nem. Nem válaszolt, de gondolom, hogy sógornőm miatt.

Utolsó példa, náluk voltunk és mondja az anyukája, hogy vigyetek már oda a kislánynak inni ( ő fent főzött)... erre mit adott neki almalevet a kulacsba.

Levisszük neki mamájával. Adnánk oda erre meglátja, és elkezd sírva üvölteni, hogy nem keeeell. Víz keeell. Megölelt és éreztem, ahogy reszket...

Mondjuk neki ezt anya küldi, nem mama adja. Erre földhöz vágja a kulacsot. Tudtuk nagyon jól, mire fel ez a sírás.... Mert nálunk meg beszólt, hogy "következményei" lesznek. Szerintem megijedhetett a kislány, ha iszik belőle akkor nem mehet megint mamához hetekig.

Anyum felment és mondta, hogy gyere légy szíves, mert sír a kicsi tőlünk nem akarja elfogadni az innivalót.

Össze zavarják a gyereket. Egyszer lehet neki szénhidrátot, cukros üdítőt adni, egyszer nem. Elveikben, cselekedeteikben következetlen emberek. Nem lehet rajtuk el igazodni.

Nagyon szeretjük a kislányt, és rossz azt látni, hogy így összezavarják őt.

Köszönöm, ha elolvastad.



#sógornő #következetlen ##unoka ##unokahúg
2022. jún. 8. 09:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
17%

A gyerek nem hülye, simán meg lehet neki magyarázni, hogy az oviban ehet, mert ott az van és kész, de otthon meg a nagyinál nincs kenyér, nincs cukros ital.

Ha sehol nem kapna, akkor meg az lenne a bajotok.

2022. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
98%

Érdemes lenne mindig előre tisztázni a gyerek anyjával, hogy mi lesz a menü és mit adhattok a gyereknek. Illetve megkérdezni, hogy mi alapján adják vagy nem adják neki a kaját, hátha van valami rendszer, amit tudtok követni.


A nő nem normális, de ha a gyerek apja sem szólhat bele, hogy mit eszik, akkor nektek végképp nincs lehetőségetek ezen változtatni. Amit tehettek, hogy a ti oldalatokon minimalizáljátok a konfliktust, a gyerek érdekében és nem kínáljátok meg se multivitaminnal se almalével se semmi hasonlóval.


Pár év és elmúlik, a gyerek azt fog enni, amit akar, addig meg prôbáljátok minimalizálni a traumákat.

2022. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
22%
Ne adjatok neki édességet meg üdítőt, és akkor nincs miért hisztizni az anyjának, ilyen egyszerű.
2022. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%
Az elso par hozzaszolonak komoly agyi problemai vannak...
2022. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
2%

14: melyik kommentekre gondolsz????


Szerinted teljesen normális más családok életébe belepofázni????

2022. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
5%
Semmi agyi problémám nincs. A szülőnek joga van eldonteni mit és mikor akar adni a gyerekének, a nagyszulonek meg a nagynéninek, a szomszédnak és a többinek meg köze nincs hozzá, amit tehetnek, az anyai, hogy elfogadjak a szülő alltal állított szabályokat.
2022. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
98%

Elég egyértelműen látszik, hogy sógornőd, akinek ANYÓSA a te anyukád, utálja az anyósát, és

a) semmi nem jó, amit az utált anyós ad a gyerekének;

b) mindenből remek ürügyet fabrikál arra, hogy a gyereket ne vigye egy darabig az anyósához.


Ebből jól nem tudtok kijönni (te és anyukád). A kulcs, mint oly sokszor, a testvérednél, a kislány apjánál van. Neki kellene a sarkára állnia, hogy a gyereket elhozza a nagymamához, akkor is, ha otthon balhézik a felesége. És neki kellene szólnia, hogy ha otthon pizzát eszik a gyerek, akkor a töltött káposzta mellé is ehet kenyeret.

Arról már ne is beszéljünk, hogy a cukros almaital helyett a tiszta vizet is engednie kéne meginni a gyereknek.


Sok okosat nem tudok mondani, maximum azt, hogy beszélj erről a testvéreddel.

2022. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
93%

9

Itt nem levesről volt szó, hanem a töltött káposztához adtak egy kis kenyeret. Ami érthető.

Én továbbra is azt mondom, hogy flúgos ez a nőszemély.

Ha szabályokat állít akkor azokat mondja el a közeli családtagoknak és ne úgy csinálja hogy ma ezt álmodtam holnap azt. Ma eget a gyerek jégkrémet és pizzát, a töltött káposztához meg egy kis kenyeret nem.

2022. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
20%

1 Semmi közöd hozzá.

2 nálunk is megvannak a szabályok

Ha szülinapozáson vagyunk, vagy gyereknapi rendezvény stb, akkor lehet üdítő meg dínom dánom.

Hétközben nincs ilyen. Vizet, teát lehet inni.

Lehet sütizni ha volt rendes kaja és nincs "büntiben"

Anyum es anyósom is mindig megkérdezik h kaphat e a gyerek. Soha nem volt ebből gondunk.

Pl. volt egy lyukas foga a lányomnak.

engedtem előző héten a nutellás kenyeret, akkor meg nem, mert már otthon elmondtam a gyereknek h addig nincs édesség még nincs megcsinálva a foga (egész éjjel ordított h fáj) persze másnap nem hagyta megcsinálni a dokinak....

Anyósom se értette először h most miert nem kaphat, de így már vilagos volt neki.

Ő megkérdezte, én elmondzam.

Kommunikáció!

Egyébként ha azt a választ adom h CSAK, akkor is fogadja el. Az én gyerekem, majd én eldöntöm

2022. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
92%
"kis kenyeret nem ehet" & "pizzát ehet", sőt "anyuka még bíztatja is", ellentmondásos, fura az egész, ráadásul pont akkor bíztatta pizzaevésre amikor nem kéne túl sok szénhidrátot enni.
2022. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!