Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki hogyan reagálna, mit tenne...

Ki hogyan reagálna, mit tenne a következő szituációban?

Figyelt kérdés

A férjem fotós. Az unokatestvérééknek tavaly ősszel készített jegyesfotókat, tetszettek, kipakolták mindenhova és meg lett beszélve, hogy ha idén majd esedékes az esküvő, akkor a férjem fogja csinálni az esküvői fotózást is. Fotózott már esküvőt is, van benne gyakorlata.

Ehhez képest most a héten szerdára hívtak minket amolyan házavatóra, mert elkészült az új otthonuk. Plusz ekkor akarták átadni az esküvői meghívókat is. Mi nem tudtunk elmenni, mert két nappal előtte szóltak és már volt fix programunk, amit nem lehetett lemondani, mert fontos volt, a rokonság többi része viszont elment. Az is meg volt beszélve, hogy majd telefonon megbeszélnek a férjem és az unokatestvére egy másik időpontot, amikor mi is el tudunk menni, és egy rövid telefonbeszélgetésük volt is, abban maradtak, hogy a pontos időpontot később fixáljuk, de a lényeg, hogy beszéltek is telefonon egymással, csütörtökön.

Ezek után pénteken a férjem az édesanyjától (anyósomtól) tudta meg, hogy unokatestvéréék már felfogadtak egy másik fotóst az esküvőjük fotózására. Döbbenten állunk az egész előtt, mert egyrészt ugye meg volt beszélve eredetileg, hogy a férjem fog fotózni, másrészt lett volna alkalmuk ezt közölni, hogy ha esetleg úgy gondolják, inkább csak vendégeskedjen nyugodtan, ne dolgozzon az esküvőjükön, akkor ezt szerintünk nekik maguknak kellett volna megbeszélniük a férjemmel. Nem pedig így, hogy mástól tudjuk meg, ráadásul úgy, hogy előtte hívtak magukhoz meghívót átadni és még beszéltek is telefonon.

Ezek után most nem is tudjuk, mit gondoljunk, mit tegyünk, érthető módon dühösek vagyunk emiatt az "eljárás" miatt. Ráadásul hozzáteszem, hogy a férjem a fotózást megcsinálta volna nekik nászajándékba, és az építkezés miatt azt állítják, hogy nincsenek annyira jól eleresztve anyagilag sem, márpedig egy jó esküvői fotós nem két fillér.



2022. jún. 11. 12:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
És felhívtad már őket, hogy ezt megbeszéljétek, vagy csak puffogsz magadban?
2022. jún. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

nincsenek annyira jól eleresztve anyagilag sem, márpedig egy jó esküvői fotós nem két fillér.


És ehhez ugyan mi közötök van???

Nem kell megbeszélni veletek a kérdést. Azzal kell megbeszélni, aki fotózni fog.

Gondolom, az a bajod, hogy most ajándékot kell venni.

2022. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Kár ebből ekkora ügyet csinálni.
2022. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%
De mit nem lehet azon megérteni, te hisztérika, hogy személyesen akarták megbeszélni? Azért tudja már mindenki, mert ők ott voltak, ti meg nem. Ott megbeszéltétek volna. De majd mentek, és akkor beszéltek. Anyósodnak kellett volna befogni és nem szítani a feszültséget. Ennyire hergelhetőek vagytok, vagy mi bajotok van nektek?
2022. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Mi a baj? A férjed talán PROFI fotós? Ha nem, és nincsen papírja róla, akkor jogos, hogy nem kérik fel esküvői képek készítésére, mert el fogja b.ni!
2022. jún. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
94%

1 Üzletben nincs barátság/rokonság, ha üzletelünk, azt mindenkivel ugyanazok szerint a szabályok szerint tesszük

2 Barátokkal/rokonokkal nem üzletelünk, mert csak sértődés lesz belőle

3 Ingyen/ajándékba nem fotózunk

4 Amíg nincs lefixálva egy konkrét megbízás, időponttal, addig nem számolunk vele h lesz

5 Akkor van lefixálva, ha szerződést írunk lefoglalózzák

6 Ha lemondják a lefixált megbízást, a foglaló nem jár vissza, mert az fedezi a kieső munkát arra az esetre, ha nem találsz más munkát a lefoglalt időpontra

7 Ha mégis sikerül az időpontot betölteni, akkor lehetsz nagyvonalú azzal, hogy mennyit tartasz meg vagy visszaadod-e a foglalót

8 Akivel megbeszélni valónk van, azzal közvetlenül beszélünk.

9 Családi/baráti vitákat az érintettekkel rendezünk, nem közvetítőkkel beszélünk meg

10 A problémákat mihamarabb megbeszéljük az érintettekkel, haragot nem őrizgetünk

2022. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

Mástól tudtátok meg, mert a család nőtagjai pletykáltak. Nyilván személyesen akarták közölni, mint mindenki mással, csak nem tudtatok elmenni.

egyébként miért baj, hogy nem kell dolgoznia? Amatőr fotós csak és ingyen referenciával akartátok lehúzni őket?

2022. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%

Itt azoknak van igaza, akik érthetetlennek tartják, hogy ez egyáltalán ért annyit, hogy ennyit írjál, nemhogy még a dühöngés fogalom is előkerül. Persze, vannak még normálitlan emberek, akik például ilyen helyzetet úgy élik meg, hogy: szóval én nem vagyok elég jó nektek, a rohadt nénikéteket!!!

Egy jó strand, egy jó vacsora, egy jó kamaty, és egy vállvonás. A rokont az ember azért szereti, mert mellékefélték, nem pedig azért, mert tulajdonságai alapján belopta magát az ember szívébe.

2022. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem fogalmaztam világosan a kérdésnél. Profi fotós a férjem, profi felszereléssel és természetesen van papírja róla. Meg több éves fotós tapasztalata. (Azt írtam "fotós", nem azt, hogy "fotózik". Nem gondoltam arra, hogy a tízmillió fotós országában nem lesz egyértelmű, és külön ki kellene írnom, hogy hivatásosról van szó.)


16# Teljesen igazad van, ott követte el a hibát a férjem, hogy velük rokoni alapon, szívességből járt el. Nem közvetítőkkel beszéljük meg, nyilván a férjem meg fogja beszélni velük személyesen a dolgot. Ő már próbálta velük felvenni a kapcsolatot, jelenleg náluk a labda, ígérték, hogy visszahívják.


17# Nem az a baj, hogy nem kell dolgoznia. Az a baj, hogy nem közölték ők akkor, amikor így döntöttek. Ha egy vadidegen szolgáltatót felkérsz, akkor ugye alap, hogy mihamarabb értesíted, ha mást választasz helyette. De egy rokontól ez, úgy látszik, nem elvárható. Ahogy a 18-as is írja, ne üzleteljünk rokonokkal. Ez a legfőbb tanulság.


Mindenkinek "köszönöm", aki szerint hisztérika vagyok. Mert ti biztosan még sosem buktatok ki egy váratlan hír miatt, amire ha alszotok egyet-kettőt, jóval higgadtabban reagáltok. Én úgy gondolom, mára már sikerült higgadtabban látnom a dolgot, remélhetőleg ez a kommentjeimből is átjön. Túlreagáltam, oké. Felfogtam, felesleges, hogy még huszan leírják. :)


Ha majd létrejön a személyes megbeszélése a dolgoknak, nyilván világosabbá válnak a hogyanok és miértek. Lehet, hogy van egy tök egyszerű indok a döntésükre, de jólesett volna, ha gondolnak arra, hogy tőlük tudjuk meg először. Ennyi.

2022. jún. 12. 14:34
 20/27 anonim ***** válasza:
84%

Én nem gondoltalak hisztérikának, de úgy viselkedsz, mintha több millió forinttól estetek volna el, pedig ez nászajándék lett volna.

Valószínű gondoltak arra is, hogy tőlük tudjátok meg, csak anyósod elmondta. És igazából, ez valahol kedves volt tőle, ha mindenki tudta, csak ti nem, de mégsem így jön le, hanem úgy, hogy anyósod kavarni akart, azért mondta el. A slusszpoén az lesz, ha kiderül, anyósod félreértett valamit, és az esküvőre még mindig a te férjedet akarják fotósnak.

2022. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!