Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan változtassam meg az...

Hogyan változtassam meg az anyám “szegény”-mentalitását?

Figyelt kérdés
Nagyon szegény családból jött, ax volt a szerencséje, hogy apám gazdag, és le tudott diplomázni. A családja (szülei, testvérei) a mai napig fújnak rá, és azért, mert csak egy gyereket vállalt. Olyan görcsösen próbált “nem-elkényeztetni”, hogy egy roncs lettem. Amikor kapok valamit, mert apám igent mondott rá (egy IPhonet vagy amikor Görögprszágba vittek nyaralni ballagásra) akkor a rokonoktól kioktatást kapok, hogy egyke vagyok, vagy anyám szinte pánikol, hogy ezt nehogy megmondjuk. Ha azt gondoljátok, hogy a szüleim pénzét költöm, akkor azt mondom, hogy apám családjában nincs ilyen zsebben turkálós mentalitás, nyugodtan beszélgethetünk a nyaralásról, anyám is el tudja engedni magát.
2022. jan. 31. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kezdd magadon. Keress egy jó pszichológust, és függetlenítsd magad anyukád családjának véleményétől. Ezzel a példamutatással tudsz anyukádnak is segíteni - de ő egy másik személy, az akarata ellenére megváltoztatni nem lenne helyes, de nem is lehet.
2022. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Anyukádnak nincs "szegény mentalitása" mert láthatóan a jólétet el tudta fogadni.

Az, hogy nem kényeztetett el, az nem a szegénységgel, vagy a jómóddal függ össze, hanem egy nevelési elv, ami általában hasznos és a javadra válik hosszabb távon.


Nyilván ismeri a rokonságát, hogy irigyek, beleavatkozósak, kritikusak,...stb. Ezért a köznyugalom érdekében úgy gondolja, hogy jobb ha dolgokat nem köttök az orrukra.

Én azon csodálkozom, hogy te ezt nem így gondolod!

2022. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Anyádnak nem "szegény -mentalitása" van, hanem egy ku.rvára lehúzó rokonsága. Neki kéne kezeltetni magát. Te meg attól aligha vagy "roncs"hogy csak egy Iphone van, meg görögbe voltatok nyaralni...
2022. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem kényeztetett el, hanem, hogy rágörcsölt, hogy nehogy elkényeztessen
2022. jan. 31. 11:39
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mi a nyűgöd? Az nem rossz dolog hogy nem kényeztetnek el, meg nem vesznek meg minden szart.
2022. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Anyádnak nem szegény mentalitása van, hanem a tart a rokonok megszólásától.
2022. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ùgy kell viselkednünk, mintha feleannyi pénzbõl élnénk Pl:turkálóba menni, csak azért, hogy elmondjassa, hogy mi is járunk ám turkàlóba
2022. jan. 31. 11:45
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg ez hozzáállás kérdése. A telefon pl. pont olyan dolog, amit simán lehet diszkréten zsebben tartani, olcsóbb tokban tartani, és nem villogni vele, hogy 200.000-be került.
2022. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Egészségére: akkor legalább nem mennek a rokonok csőstűl a nyakatokra hogy aggyápénzt mert neked van. Jól teszi.
2022. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért anyukád rokonai nem piskóták! Elvárják a pocsék életvitelt mástól is, csak mert nekik nem jött össze? Meg megszólják anyukádat, mert egyke vagy?

Az pedig anyukád részéről merő képmutatás, hogy rokonok előtt turkálóba kell járni, meg letagadni a nyaralást, csak hogy nekik jó legyen. Nyilván nem kell dicsekedni semmivel, de ennek sincs értelme, hogy valakinek mindig meg kell felelni, mert jaj, mit szólnak!

Anyukád helyében én nem játszanám a csórót a rokonok felé, azt adnám, ami, aki vagyok. Mégegyszer jelzem: nem dicsekvésre gondolok!

Akinek pedig nem tetszik, hogy nekem jobban bejött az élet, az tegyen saját magáért.

2022. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!