Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki fog valaha halni az a...

Ki fog valaha halni az a mentalitás, hogy a rokonokkal kötelező tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A kérdés annak kapcsán jutott eszmbe, hogy nagyim múlt héten 2 rokon családnál is volt és mindkettőnek mondta, hogy majd anya fel fogja hívni őket, hogy valamikor látogassanak meg minket. Nekem hozzá tette, hogy "jaj, hát mégiscsak a rokonaink, így tartani kell a kapcsolatot".

Én nagyon nem értek egyet ezzel, mert attól még, hogy rokon, lehetünk nagyon mások és feleslegesnek tartom az erőltetett pofavizeteket.

Félre értés ne essék, nem a nagyim szidása a cél, csupán az ő felfogása kapcsán eszembe jutott, hogy vajon el fog-e tűnni ez a jelenség a társadalomból.



2022. jún. 13. 13:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egész biztos.. Nem rég elhunyt a nagymamám, ezért elég sok rokonnal beszéltünk. A temetésre kb mindenki eljött, akivel számoltunk, de az utána lévő ebédre már csak a csapat fele.. Mindent mi fizettünk, nekik csak el kellett volna jönni egy másfél órára, de nem. Ami azért kicsit rosszul esett, mert nem volt egyszerű leszervezni és volt, aki az utolsó pillanatban mondta le. Meg kicsit oylan érzés volt, mintha mamám nem is lenne már fontos, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam meg. Lényeg, hogy azért mégis jó volt látni a tágabb családot, akik eljöttek az étterembe,jól érezték magukat és jót beszélgettünk. Ilyenkor azt érzi az ember, hogy jó lenne tartani a kapcsolatot egymással, aztán mindenki be ül az autóba, haza megy és el van a saját családjával, a maga gondjaival. Mamám testvérei mind idősek, gondoltam jó lenne nekik segíteni, ha haza utazok, de azt látom, hogy mindneki el van és hogy igazából senki se kíváncsi a másikra. szóval szerintem ez egy szomorú folyamat, de érthető,hogy nincs közös téma se, az idős és fiatal közti különbség is jelen van, máshol élünk, mások a gondjaink. Kíváncsi vagyok más is tapasztalt-e ezeket a dolgokat a saját családja körében.
2022. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, én arra gondoltam a nincs bennünk semmi közös alatt, hogy max 20 perc alatt kivessézzük a témákat, aztán meg nézzük egymást. Ezért nem hiszem, hogy megéri vendégséget szervezni.

Éppen ezért meglepett, hogy nagyim anyu nevében teszi az ígéreteket.

Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, kivel tartja a kapcsolatot.

2022. jún. 13. 14:57
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kérdező. Kifejezetten rühellem, ha valaki a nevemben beszél és ígérget. Mamádnak ehhez semmi joga, majd eldönti anyud.
2022. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a társadalomban még sokáig nem vagy soha.

Ez nem kell hogy téged érdekeljen persze. Mi lenne, ha te kezdenéd a saját családodban? Mert feltételezem, nem az egész világot akarod most rögtön megreformálni, elég a saját életedből a számodra terhes dolgokat elhagyni, ugye? TE ne tartsd velük többé a kapcsolatot és ezzel a világod máris jó lesz.

2022. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%

A szüleim 2001-től a karácsonyi kötelező rokonlátogatás és fogadás helyett elutaztak velünk kis gyerekekkel wellnessezni. Azóta ez nálunk hagyomány. Akkor ment a családi hiszti, de aztán megbékéltek. Ugyanígy csinálja több rokon is már a húsvéti kötelező látogatások helyett.


Szerintem már kezd ellopni a társadalomból ez a látogatás.

2022. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szomorú, hogyha a család csak a temetésen találkozik, vagy ott sem.

Igazából én azt gondolom erről, hogy egy közös program keretén belül jól meg lehetne ismerkedni, ha lenne rá igény, mert akkor nem az lenne, hogy ülünk egymással szembe és kifogyunk a témából. Van valami program, mondjuk elmenni kirándulni, gyönyörködni a tájban,stb. Erről eszembe jut egy idézet "Többet megtudhatsz másokról egy óra játékkal, mint egy év beszélgetés alatt." Ehhez rá kell szánni az időt, energiát a másikra. Hozzáteszem ez csak akkor működik, ha van valami alapvető szimpátia a másik emberrel, csak a rokoni szál címszó miatt erőltetni nem érdemes. Ezt magunknak kell eldönteni kit engedünk közel, hiába rokon ha feláll a szőr a hátamon tőle.... De úgy, hogy most 5 évente egyszer látod az adott rokont, nem sok ismeretség, kötődés alakul ki.

2022. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért már nagyon szépen tünedezik ez a mentalitás (hála Istennek).
2022. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vagyok a rokonaimmal mint a barátaimmal/ismerőseikkel. Akivel jól el lehet beszélgetni és nem bunkó azzal összejárunk, aki meg bunkó/flegma vagy nem tetszik a viselkedése azzal nem tartom a kapcsolatot.

Attól hogy rokonok vagyunk még nem kell tartanunk a kapcsolatot.

2022. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom rokonásggal, szóval rajtam nem mulik hogy eltünjön ez.
2022. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom velük a kapcsolatot. Minek, semmi közös nincs bennünk, jópofizni meg nem szeretek. Gyerekkoromban kötelező volt havonta pofavizitelni, minden ünnep azzal telt hogy ki hova megy, visz, szervez, hogy aztán elmondhassuk mennyire jó rokonok vagyunk. Semmi pihenés, tiszta stressz, jaj, mit fognak gondolni, mondani, stb. Később már csak temetés és esküvő volt. Majd az sem. Erre semmi szükségem.
2022. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!