Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kis vita lett a ballagásból,...

Kis vita lett a ballagásból, szerintetek se volt rendben?

Figyelt kérdés

Unokatesóm ballagott, anyám bátyjának a lánya. Nagybátyám azóta volt nálunk, és volt egy kis összeszólalkozás, mert anyu és a mama szerint bunkók voltak, és ezt nem tudták/akarták magukban tartani, nagybátyám szerint viszont nem.

Kb. úgy zajlott, hogy odaértünk a megbeszélt időben, és kijött a nagybátyám hozzánk a kapuba. Az iskola mellettük van. Anyukám megjegyezte egyszer, hogy de jó lenne egy kávé, mert most esett haza éjszakás műszakból. Nem lettünk behívva, nagybátyám azt mondta, nem tud, mert a kutyái nem engednének be minket. Ennyiben is maradt a dolog, kb. fél óra múlva elkezdtek szállingózni a ballagók rokonai, és akkor jött ki a nagybátyámék házából a felesége teljes rokonsága. Az addig is feltűnt, hogy a család többi tagja nem jön ki, de nem gondoltuk, hogy amiatt, mert a többi vendég bemehet.

Utána szintén így volt, de akkor már egyértelmű volt, hogy nem hívnak be.

Én nem is tudom, mit gondoljak most. Nem is magam miatt, de a mama azért nem fiatal, jól esett volna neki egy pohár víz a fiától a melegben, anyu meg nem tudott szabit szerezni előző napra, mégis szívesen készültünk. De bár meg se hívtak volna, mert így nagy kellemetlenség maradt otthon utána.



2022. aug. 5. 10:50
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
72%

"kettejük közt voltak súrlódások, de az korábban volt, és nekem úgy jött le, túlléptek rajta mindketten"


Az, hogy elengedi a múltat, nem jelenti, hogy beengedi anyát meg mamit. Igen, nem fog többet neheztelni, de tanult a leckéből, a saját és családja nyugalma érdekében jól van az úgy, ha inkább nem jönnek be hozzá (és ha te bemehetsz, akkor anya és mami miért nem, szóval te "járulékos veszteség" vagy).

2022. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
10%
Anyád nem enyves kezű? Volt egy rokonunk, ahová belépett, lopott, erre tudtam elsőre gondolni, mikor írtad, hogy nem engedték be.
2022. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon nincs rendben a dolog. Hogy bunkók voltak, az enyhe kifejezés. Kapcsolat megszakítása lenne a minimum válaszlépésként.
2022. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
77%
Hónapokkal ezelőtt voltak a ballagások.
2022. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
65%
Inkább nézzen magába anyuka, mit művelt, hogy ekkor csúnya a reakció. Nem zörög a haraszt, ha nem fúj a szél.
2022. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem, az anyám nem enyves kezű. De a hangsúly nem az anyámon van, írtam már, hogy a súrlódás sem vele volt. Anyám egy nagyon jó természetű ember, jóban van szinte minden rokonnal, általában ő az, aki összehozza a családot.

A nagymamám.. Ez annak a válaszolónak szól, aki szerint biztosan ő tehet róla.. Nem tudom. Tény, hogy van a mamának erősebb oldala, pl. a házasságában, a mama és a papa közül mama a dominánsabb, de a mamát mindenki szereti. Van egy vérszerinti nagynéném is, az ő párjával jóban vannak. Anyám párjával is, az én barátommal is, persze az még nem olyan, tudom, de kedveli a mamámat. Szóval nem állíthatom, hogy egy boszorkány lenne, vagy ilyesmi.

2022. aug. 5. 11:36
 17/48 A kérdező kommentje:
14-es, igen, de a téma most jött fel, mert a nagybátyám most jött el hozzánk.
2022. aug. 5. 11:37
 18/48 anonim ***** válasza:
38%
"de mindenképp anyukád csinálhatott valamit" Mert ugye a menyek ártatlan angyalkák, nincs köztük rogyásig szarkavaró. Amúgy tök mindegy mily a nő, a nagybácsi egy rakás f*s ha kizárja a saját idős anyját miközben a bigéje rokonai meg bent mulatnak
2022. aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg van valami a háttérben, amiről nem tudsz. Odahívnak titeket, aztán be sem mehettek, hanem ácsorogjatok a kapu előtt, miközben a feleség teljes rokonsága odabent van, ez így elég nagy taplóság. Az meg, hogy egy pohár vizet sem kaphatott a mamád a saját fiától, akkor is baromi nagy tapintatlanság, ha nincsenek jóban. Ritkítanám az összejöveteleket a helyetekben.
2022. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
80%
Titokzatos szappanoperai motívumok lehetnek a háttérben...
2022. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!