Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A menyem veszekedést provokál...

A menyem veszekedést provokál a lányommal, de a fiam neki ad igazat. Hogy kezeljem, hogy senkinek ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

A lányom itthon lakik, úgyhogy mindig találkoznak amikor a fiamék jönnek, de a lányomnal igazából nincs baj, a menyem kötekedik szándékosan (én így látom). A lányomnak van egy hangszigetelt félszoba, ahol gitározni, dobolni szokott. A hétvégén a fiamék itt voltak az 5 hónapos kisfiúkkal, a lányom meg a hangszigetelt szobába gyakorolt a barátnőjével. A lányom kijött kávéért és nyitva hagyta az ajtót, úgyhogy vagy 1 percig kihallatszott a zene, erre a menyem neki esett, hogy a baba mellett hangoskodnak. A lányom meg amúgy is lobbanékony, hasonló stílusban reagált. Fiam meg a menyemet védte, rögtön azzal jöttek, hogy nem fogják idehozni a kicsit ha zajongás van. De nem ez az első eset, hogy ilyesmiken beléköt, pl.a menyem kijelentette, hogy a lányom nem gyújthat rá bent ha ők itt vannak a babával,a lányom kifelé menet rágyújtott, kb.3 lépesre volt hogy kiérjen, de a menyem rögtön rákezdett, hogy megmondta hogy a baba mellett nem szabad rágyújtani, nem fogja hozni azért, hogy a cigifüstöt szívja, a fiam szintén neki adott igazat.


Mit tudnék csinálni ilyen helyzetben?



2022. okt. 12. 16:19
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
44%

Ja, hogy 28 éves felnőtt nő?!

"Tud ő alkalmazkodni, de csak a maga módján. A csesztetést viszont nem szereti, nem hagyja."

Nem, nem tud alkalmazkodni.

Tipikusan kistestvér-szindrómás: megjátssza, hogy ő megtett mindent, de ugye egy kis csavar mindig van, amivel szándékosan b@sztatja a másik felet. Aztán pedig ő játssza a sértődöttet.

Tudod, mint amikor a kis idegbeteg csivava harapdálja a nagyobb kutyát, aztán csodálkozik, ha a 100. alkalommal az szép csendesen torkon ragadja...

2022. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
62%
A fiad nem a lányodnak ad igazat, hanem a kisgyerekét nézi.
2022. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem itt még nem láttam olyan kérdést, ahol a kisgyerekesnek adtam volna igazat, de milyen egy igénytelen család lehettek, ha már kérésre se sikerül a lakáson kívül cigizni. Be nem tenném ilyen helyre a lábam… Gondolom ilyen jól nevelten a lányod is 8altalanos-gyári munka-cigi/pia az élet vonalon mozoghat, én teljesen megérteném a fiad ilyen család felé vissza se nézne, nemhogy még a gyerekének is ezt mutassa
2022. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
53%
Maradj belöle ki.
2022. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
80%
Miert kellene barmelyik melle is allni? Felnott emberek, oldjak meg egymas kozott.
2022. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
20%
Vezess be egy új szabályt! A fiad és az unokád bármikor jöhet, de csakis a menyed nélkül! Ő nem léphet be a házba. Ez az egyetlen módja annak, hogy ne legyen konfliktus, és így a fiadnak sem kell választani a húga és a felesége között. (Szerintem ő van a legnehezebb helyzetben a folyamatos összetűzések miatt.)
2022. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
39%

A lányod otthon van. A menyed nem. A gyerek tud aludni a dobolás mellett is, de ha nem tetszik a hangzavar és teljesen légmentes, steril helyen akarják tartani, akkor ne menjenek hozzátok!


Nehogy már ő hozza a szabályokat más házában, csak mert csinált egy gyereket. Amúgy meg feltételezem azért jól esne lepasszolni havonta 1x a gyereket, akkor nem zavarja majd a zaj meg a cigi? Vagy akkor is szabályokhoz köti?


A megoldás egyébként egyszerű: ment te hozzájuk havi 1x, legalább a gyerek is a megszokott helyén van és senkinek nem kell alkalmazkodia.

2022. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
54%

29! Ne kelljen már kinyalni a valagát mert gyereke van! Ha a lány a szobában akar dobolni vagy kuksolni, szíve joga. Otthon van.

Lehet a töke tele van az ordítással és nem tud x órán keresztül a szaros pelenkákról beszélgetni. De az is lehet, hogy a szobájában érzi jól magát és pont.

2022. okt. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem pont hogy a lányod provokál. Ezekkel a pici odaszúrásokkal, hogy jajj csak egy percre hagytam nyitva, jajj csak két lépés. Gondolom ez nem tegnap kezdődött és az ilyen apróságok tipikusan azok amiket nyel az ember egy ideig, de aztán már egyre kevésbé bírja, egyre hamarabb és hevesebben csattan fel.

Le kell ültetni őket és megmondani, hogy oké hogy nem bírják egymást, szívük joga, de mindketten felnőtt emberek, viselkedjenek úgy. A lányod igenis tegye meg azt a két lépést mielőtt rágyújt, a menyed pedig számoljon magában 5-ig mielőtt szól valamit.

2022. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
44%

Miert provokálna? Életvitelszerűrn a házban él, van egy eletritmusa, megszokásai. Én sem csukom be magam után mindig a bejárati ajtót ha csak kiszaladok a kertbe, aztán múltkor vigyáztam egy ismerős macskájára és akkor szaladtam vissza, hogy "úúú b.szki!"


Nyilván nem provokáltam vele senkit, csak vannak megszokásaim. Gondolom a lánnyal is ez lehet.

2022. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!