Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A menyem veszekedést provokál...

A menyem veszekedést provokál a lányommal, de a fiam neki ad igazat. Hogy kezeljem, hogy senkinek ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

A lányom itthon lakik, úgyhogy mindig találkoznak amikor a fiamék jönnek, de a lányomnal igazából nincs baj, a menyem kötekedik szándékosan (én így látom). A lányomnak van egy hangszigetelt félszoba, ahol gitározni, dobolni szokott. A hétvégén a fiamék itt voltak az 5 hónapos kisfiúkkal, a lányom meg a hangszigetelt szobába gyakorolt a barátnőjével. A lányom kijött kávéért és nyitva hagyta az ajtót, úgyhogy vagy 1 percig kihallatszott a zene, erre a menyem neki esett, hogy a baba mellett hangoskodnak. A lányom meg amúgy is lobbanékony, hasonló stílusban reagált. Fiam meg a menyemet védte, rögtön azzal jöttek, hogy nem fogják idehozni a kicsit ha zajongás van. De nem ez az első eset, hogy ilyesmiken beléköt, pl.a menyem kijelentette, hogy a lányom nem gyújthat rá bent ha ők itt vannak a babával,a lányom kifelé menet rágyújtott, kb.3 lépesre volt hogy kiérjen, de a menyem rögtön rákezdett, hogy megmondta hogy a baba mellett nem szabad rágyújtani, nem fogja hozni azért, hogy a cigifüstöt szívja, a fiam szintén neki adott igazat.


Mit tudnék csinálni ilyen helyzetben?



2022. okt. 12. 16:19
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
65%
47es igazad van, ha a lányt zavarja az üvöltő gyerek, vagy az általa termelt kakiszag akkor vajon a menyék pattannak és mennek is el? vagy az nem baj ha a picike angyalka zavar bárkit?
2022. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
74%

Na, itt gyk-n a gyerekeseknél már csak a dohányosokat utálják jobban, jó helyen kérdezel. De ha nem egy kisbabás nő lenne a másik utálható fél, akkor azért is kapná az oltást a lányod, hogy 30 évesen még otthon él.

Szerintem is kb egál, direkt idegesítik egymást. Senki mellé nem állnék, megmondanám, hogy tanuljanak meg felnőtt módjára viselkedni mindketten, ne marják egymást vagy ha ennyire akarják, akkor máshol. A házban meg babától függetlenül is bunkóság dohányozni, hiába csak 2 lépés, a füst pont jól megmarad. Nem olyan nehéz kimenni és becsukni előtte az ajtót.

2022. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
76%
Hát, kérdező. Egyetértek az előttem szólókkal. Ezek pont az ilyen szurkálódások, amik egy ideig véletlennek is betudhatók, de épp elegek ahhoz hogy teljen a pohár. Nekem is kisbabám van, első. Kb egy anyafarkas szintjén van a menyed és tisztelem így ismeretlenül is a fiad hogy kiáll a felesége mellett még akkor is ha néha túlzásnak tartja a féltést. Édesanyámhoz nem viszem át a gyerekem mert bent dohányoznak. Ott is ilyeneket mondanak hogy "de hát csak a másik szobában cigiznek, ide nem is jön a füst, csak egy percre jöttem ide az égő cigimmel"... Az egész ház áll a füstben. Én is dohányoztam, nem szeretem a dohányosüldözést, távol álljon tőlem de basszus ha akarja hogy vigyem oda a gyereket akkor ennyit tegyen már meg hogy kimegy a teraszra cigizni és nem ott gyújtja meg a gyerek mellett. Te mindenesetre maradj ki ebből. Simán elfogult is lehetsz a saját lanyoddal a kvázi idegen menyeddel szemben úgy hogy észre sem veszed.
2022. okt. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
87%
A lanyod miert nem talalkozik a batyjaval es unokahugaval? Ha rokonom jon, miert bujnek el? Es ha egy kisbaba van, miert nem lehet figyelni addig,amig o ott van?
2022. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
87%
Megmondod a lányodnak, hogy ne zajongjon és ne bentre engedje a füstöt, ha ott az unokád. Ilyen egyszerű.
2022. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
79%
Voltak látogatni azóta? Lett fejlődés vagy megint drámázás?
2022. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
62%
Nem értem én sem ,hogy miért nem mész te a fiadhoz és a menyedhez látogatóba?
2022. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
94%

Micsoda proli parasztnak kell lenni, hogy egy pici baba mellett rágyujtson valaki, akarhany lepesre az ajtotol. Veletek van a gond...m


A gyerek 1 mp alatt is megijjed a zajtól, nem kell ahhoz 1 perc se..

2023. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!