Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A menyem veszekedést provokál...

A menyem veszekedést provokál a lányommal, de a fiam neki ad igazat. Hogy kezeljem, hogy senkinek ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

A lányom itthon lakik, úgyhogy mindig találkoznak amikor a fiamék jönnek, de a lányomnal igazából nincs baj, a menyem kötekedik szándékosan (én így látom). A lányomnak van egy hangszigetelt félszoba, ahol gitározni, dobolni szokott. A hétvégén a fiamék itt voltak az 5 hónapos kisfiúkkal, a lányom meg a hangszigetelt szobába gyakorolt a barátnőjével. A lányom kijött kávéért és nyitva hagyta az ajtót, úgyhogy vagy 1 percig kihallatszott a zene, erre a menyem neki esett, hogy a baba mellett hangoskodnak. A lányom meg amúgy is lobbanékony, hasonló stílusban reagált. Fiam meg a menyemet védte, rögtön azzal jöttek, hogy nem fogják idehozni a kicsit ha zajongás van. De nem ez az első eset, hogy ilyesmiken beléköt, pl.a menyem kijelentette, hogy a lányom nem gyújthat rá bent ha ők itt vannak a babával,a lányom kifelé menet rágyújtott, kb.3 lépesre volt hogy kiérjen, de a menyem rögtön rákezdett, hogy megmondta hogy a baba mellett nem szabad rágyújtani, nem fogja hozni azért, hogy a cigifüstöt szívja, a fiam szintén neki adott igazat.


Mit tudnék csinálni ilyen helyzetben?



2022. okt. 12. 16:19
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg a te házad, a te szabályaid.

Az mondjuk igaz, hogy nem kéne cigizni bent, ha ott a baba és zajongani sem.

Úgy látszik, a lányod magasról tesz a babára, aki nem mellesleg az unokaöccse.

2022. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
31%

nehogy már mindenki térdre boruljon a gyerek előtt csak mert megszületett. Nem kell odavinni, lehet otthon néma csendben nevelgetni.


Bár ősanyáéknál ez megy, a szent picibaba mindenek felett a többi ember meg kösse fel magát.

2022. okt. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
34%

Ha a menye ilyen hisztis, nem kell menni a mamáékhoz, oda is lehet vendégséget hívni. Jaa hogy akkor készülni kéne nem csak beülni a készbe? Hát..fájdalmas:-D


A lány meg nem a kisbaba mellett gyújtott rá ha jól értelmeztem, hanem 3 lépésnyire a bejárati ajtótól. Gondolom egy 5 hónapos gyereket nem az előszobában tároltak.

2022. okt. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
86%
47. A füst pedig ugyebár olyan, hogy udvariasan egyhelyben marad, sőt, engedelmes kiskutyaként tovalebeg a lány nyomában az ajtó felé.
2022. okt. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
32%

Nem érdekelne, és nem állnék haptákban egy bunkó nőnek.


Nem vagyok önző, de a lakásomban teszem a megszokott dolgaimat, ha vendégek vannak, akkor is. Szándékosan nem zajongok, de amikor pl reggel hatkor felébredek, nem fogok 9-ig csendben ücsörögni, mert jaj, fel ne keltsem őket, hanem készítem a kávét, a reggelit, etc.


Vagy hangosan énekelek - nem direkt, hanem mert főzés közben mindig énekelek, és ez egy olyan szokás, ami automatikusan jön.


Akinek ez pl nem tetszik, nagyon sajnálom.

2022. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként érdekes, mert én pl betonkeverő zaja mellett is tudtam aludni (építkeztünk a születésem után nemsokkal). Az a gyerek, aki álmos, az alszik, és nem 4ütemnyi dobszó zavarja majd.
2022. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
58%

Mellesleg a napi x órán át ordító csecsemő ezerszer zavaróbb, mint egy kis dobolás. ;)

A lánynak ugyanis ezt kell hallgatnia, amikor a meny odaviszi a gyereket.

2022. okt. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
87%
Én csak azt nem értem, hogy miért mennek oda a gyerekkel olyan sokszor. Meghívhatnak ők is benneteket (férjedet és téged). Eleve ha valahol hadakoznom kell(ett volna), oda nem vittem volna a gyerekemet, maradunk otthon a seggünkön, van nekünk otthonunk.
2022. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
67%

#52.

Miért, milyen gyakran mennek?

2022. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
71%

Több történetet is leírt, tehát ebből arra következtetek, hogy gyakran.

Amúgy ha két hetente egyszer, az is sok.

2022. okt. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!