Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hagyjam figyelmen kívül vagy...

Hagyjam figyelmen kívül vagy tennem kellene valamit?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, van egy 10 és egy 18 évvel idősebb bátyám. Az idősebb bátyámnak van két fia és egy lánya. A kisebbik bátyámnak is van egy fia, nekem még nincs gyerekem. Nagyon jó kapcsolatot ápolunk egymással. Sokat is járunk egymáshoz. Az unokaöcséimmel és unokahugommal is jó a kapcsolat, de 1 évvel ezelőtt a bátyám kisebbik fia elkezdett furcsán viselkedni, most 13 éves.

Kisgyerekként eléggé visszahúzódó volt és kedves, sokat ölelgetett mindig, a vállamra hajtotta a fejét stb. Így ment ez mindig, de 1 éve elkezdett a gyerek túlságosan is közeledni. Folyamatosan azt érzékelem rajta, hogy megakarja érinteni a mellemet meg ahogy hozzám ér/akar érni az mind furcsa. Ilyenkor igazából csak úgy ott hagyom, nem tudok a gyerekkel kettesben maradni, mert mindig valamit akar. Eleinte próbáltam nem foglalkozni ezzel, arra gondoltam valószínűleg én értem félre, engem ez nagyon megviselt és nem tudtam/tudom, hogy hogyan kellene rá reagálnom. A többi gyerekkel normális kapcsolatom van, soha nem viselkedtek a normálistól eltérően. Az is nagyon rossz, hogy ezt magamban tartom és senkivel nem tudom megbeszélni vagy tanácsot kérni, hogy mitévő legyek. Teljesen szerencsétlennek érzem magam, hogy 31 évesen nem tudok kezelni egy ilyen helyzetet. De nekem ezek a fiúk meg a lány is több unokaöccsnél/unokahugnál, mintha a kistestvéreim lennének, ezért is esek teljesen pánikba. Szeretném, ha ez nem az lenne, de tudom, hogy az.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett.



2022. nov. 12. 12:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 A kérdező kommentje:

#9-es.

Rendben van. Legyen így.

2022. nov. 12. 13:18
 12/68 anonim ***** válasza:
93%

Mi az, hogy miert??? Serdulokor! Dolgoznak a hormonok, es te vagy most az, aki a legkozelebbi ingerforras (fejlett no vagy, aki nem az anyja)!

Ettol fuggetlenul kellemetlen!


Mire gondolsz? A batyad agressziven reagalna a bejelentesre?

Beszelj a gyerekkel! Pl: elkezd fogdosni..Peti, ezt miert csinaltad? Szeretnem ha ezt befejezned..bla,bla. Kezdj el ismerkedni korodbeli lanyokkal, de ezzel a fogdosassal mindenkepp allj le, mert senki sem fogja dijjazni ezt a fajta kozeledest. Nem szerettem volna rogton a szuleiddel beszelni, elobb teged akartalak megkerdezni. Szoval? Megertettuk egymast?!

2022. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak nem tudom, hogy hogy a francba kezeljek egy olyan helyzetet, ahol a testvérem fia szexuálisan próbál közeledni hozzám. Ez nem egy mindennapi dolog és valahol megrémiszt, hogy ilyen megtörténik és az, hogy velem. Nekem ez sok. Igen lehet baj van velem, mert képtelen vagyok egy ilyen helyzetet kezelni, de valószínűleg burokban élek, tekintve, hogy ezt váltja ki belőlem. Ettől függetlenül szeretem a testvéremet és a családomat, tisztességgel felneveltek minket a szüleink és egy boldog család voltunk, ami rengeteg családra nem volt jellemző.

Mindent megbeszélünk egymással, de ez számomra nem egy olyan dolog, ami olyan könnyű. Gyerekem sincs, így ezt nem tudhatom, de számomra nagyon nagy pofon lenne, ha a lányom szexuálisan közeledni szeretne a testvéremhez.

Miért beszélünk erről úgy, mintha ez a dolog természetes lenne, és könnyen kellene tudnom kezelni?

2022. nov. 12. 13:26
 14/68 anonim ***** válasza:
92%

Mit segít rajtad, hogy miért viselkedik így?


Egyébként a legegyszerűbb magyarázat: mert egy serdülő, akit érdekel a női test, akiben tombolnak a hormonok, de aki még nem tudja, mit szabad. Sajnos sokan voltunk így.


Ha mégsem, ha valami patológiás, azt akkor sem neked kell megoldanod.


De az továbbra is fennáll, hogy hozzád az érhet, akinek ezt megengeded, és ehhez ragaszkodnod kell. Vagy most újdonságot mondtam?

2022. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
87%
Pistike, elárulnád, hogy miért akarod fogdosni a mellemet?
2022. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 A kérdező kommentje:
Hormonok meg serdülőkor ide vagy oda, 13 éves, mellettem nőtt fel, mintha a nővére lennék. Mégis mi ez? A másik két fiú egészségesen élte meg a szexualitást, akkor ő miért nem? Nem tudom kezelni és nekem nem természetes.
2022. nov. 12. 13:29
 17/68 anonim ***** válasza:
84%

"Miért beszélünk erről úgy, mintha ez a dolog természetes lenne, és könnyen kellene tudnom kezelni?"

. Senki nem mondta, hogy az, ellenben elmondtunk mindent. A többi rajtad áll.


Ha úgy gondolod, mindez rámutat más személyiségbeli problémádra, azon ettől függetlenül kell dolgoznod.

2022. nov. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
93%

Na, hát akkor mégis tudod te, miért közeledik. Ha nem akarsz neki szólni, ilyenkor határozottan tedd el a kezét máshova, hátha veszi a lapot, de én inkább azt a megoldást javaslom, hogy pár mondatban fejezd ki, hogy ez nem oké.

Ferike, figyelj már oda, hova nyúlsz, nem a barátnőd vagyok! Vagy ilyesmi m

2022. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, még mindig ott tartasz, hogy meg akarod érteni az okokat, de rajtad az egyáltalán nem segít most.
2022. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
13%

Pistike, ne már, az az enyém! :D


Vedd poénra! Ne láss bele többet, mint ami: egy kíváncsi kiskamasz, akinek a haverjai mind azzal cukkolják egymást, hogy te fogtál-e már női mellet, meg hogy kinek nagyobb a cerkája. Ezek ilyenek, teljesen normális. :)


Te meg felnőtt nő vagy, semmi közöd a gyerekes dolgaikhoz, tehát Pistikétől is tartsd távol magad olyan értelemben is, hogy ne is menj bele a témába vele, nem a te dolgod. Alakítsd úgy az életet, hogy ne maradj vele kettesben.

2022. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!