Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hagyjam figyelmen kívül vagy...

Hagyjam figyelmen kívül vagy tennem kellene valamit?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, van egy 10 és egy 18 évvel idősebb bátyám. Az idősebb bátyámnak van két fia és egy lánya. A kisebbik bátyámnak is van egy fia, nekem még nincs gyerekem. Nagyon jó kapcsolatot ápolunk egymással. Sokat is járunk egymáshoz. Az unokaöcséimmel és unokahugommal is jó a kapcsolat, de 1 évvel ezelőtt a bátyám kisebbik fia elkezdett furcsán viselkedni, most 13 éves.

Kisgyerekként eléggé visszahúzódó volt és kedves, sokat ölelgetett mindig, a vállamra hajtotta a fejét stb. Így ment ez mindig, de 1 éve elkezdett a gyerek túlságosan is közeledni. Folyamatosan azt érzékelem rajta, hogy megakarja érinteni a mellemet meg ahogy hozzám ér/akar érni az mind furcsa. Ilyenkor igazából csak úgy ott hagyom, nem tudok a gyerekkel kettesben maradni, mert mindig valamit akar. Eleinte próbáltam nem foglalkozni ezzel, arra gondoltam valószínűleg én értem félre, engem ez nagyon megviselt és nem tudtam/tudom, hogy hogyan kellene rá reagálnom. A többi gyerekkel normális kapcsolatom van, soha nem viselkedtek a normálistól eltérően. Az is nagyon rossz, hogy ezt magamban tartom és senkivel nem tudom megbeszélni vagy tanácsot kérni, hogy mitévő legyek. Teljesen szerencsétlennek érzem magam, hogy 31 évesen nem tudok kezelni egy ilyen helyzetet. De nekem ezek a fiúk meg a lány is több unokaöccsnél/unokahugnál, mintha a kistestvéreim lennének, ezért is esek teljesen pánikba. Szeretném, ha ez nem az lenne, de tudom, hogy az.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett.



2022. nov. 12. 12:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tiltod meg neki, azzal ENGEDÉLYT adsz rá, hogy fogdosson.
2022. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
95%

Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy oké, hogy te elviseled, mert valamiért akkora traumád van, hogy nem tudsz nemet mondani egy 13 éves fogdosására, DE! belegondoltál, hogy ha te ráhagyod ezt most, akkor azzal csak azt tudatosítod benne, hogy bárkivel megteheti?

Ha mindenki keményen meghúzná a határokat ilyen helyzetekben és számon lenne kérve a zaklató, akkor biztos vagyok benne, hogy sokkal kevesebb zaklatás lenne a világon.

Majd amikor már zaklatja az osztálytársait, meg más lányokat, esetleg fiúkat is, jusson eszedbe, hogy neked is van ebben azért részed.

2022. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
68%

"Ha mindenki keményen meghúzná a határokat ilyen helyzetekben és számon lenne kérve a zaklató, akkor biztos vagyok benne, hogy sokkal kevesebb zaklatás lenne a világon."

Nem is csak kimondottan a zaklatásról van itt szó, hanem a gyereknevelésről: ha mindenki nevelné a gyerekeket (nem csak a sajátjait, hanem mindegyiket, akivel kapcsolatba kerül), nem itt tartanánk (se zaklatási ügyekben, se más egyebekben).

2022. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
25%
53, egy gyereket neveljenek a saját szülei, ne más emberek. Persze, ha gond van, lehet jelezni a szülőknek, vagy adott esetben szólni a gyereknek, de nevelni nem kell.
2022. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%

"ha gond van, lehet jelezni a szülőknek, vagy adott esetben szólni a gyereknek, de nevelni nem kell"

Pont az a nevelés, ha szólsz neki az adott esetben. Nem pedig az utólagos vagy előzetes hegyibeszéd.

2022. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%

#51: Így van!

Ahogy a kétéves kisgyerek is megérti, hogy nem nyúlhat a konnektorba. Mert elmondják neki egyszer, kétszer - és esetleg harmadszor is. De meg fogja érteni.


Nehogy már egy 13éves - hacsak nem szefós - ezt ne fogja fel....


Szerintem kicsit "lyukas" ez a történet, a kérdező nem mond el mindent.

2022. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
91%
Senki se mond el mindent, arra itt nincs elég hely meg idő.
2022. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
95%

57: nem Ádámtól-Évától kell elmondani... CSak a lényeges körülményeket.


Két példa az elmúlt napokból, hogy mennyire fontos dolgokat nem írnak le, és teljesen más helyzetet eredményez.


Az egyik tegnap, vagy 40 hsz. után bökte ki a kérdező, hogy "ja, ez 30 évvel ezelőtt történt".... Arról volt szó, hogy mit csinálnál boltosként, ha a hatéves gyerek úgy akar alkoholt venni, hogy megverik a szülei ha nem visz - és mit csináljon a boltos...


Ugye már legalább 20 éve TILOS kiskorút kiszolgálni...

Mindenki mondta az ötleteit, és fél nap után nyögte be a kérdező, hogy ja, ez vele történt kiskoromban...



Egy másik, de ilyenből naponta van több is...

Elpanaszol mindenféle fizikai tüneteket, hogy milyen orvoshoz menjen, stb. stb. - mindenki próbál neki segíteni, aztán szinteén 30-40 komment után benyögi, hogy ő tkp. pánikbeteg/OCD-s/stb. és félmaréknyi gyógyszert szed a mentális bajaira...


Egészen nyilvánvalóan a pszichés betegsége okoz fizikai tüneteket. De csak izmoztatja a GYK-közönséget.


Számtalan ilyen van.

2022. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
100%

Na még egy, szintén tegnapi...


Tippeket kér a 18 éves lány, hogy hogyan tudna suli után egy pasival találkozni, mert kontroll alatt tartják a szülei, még az előző ismerkedéseinél is az anyja ott volt az első randiknál. Hosszú hosszú tipp-folyam, fele hazugságokat ajánl, másik fele meg azt hogy álljon ki magáért, hisz nagykorú...

És kb. negyven komment után benyögi, hogy azért féltik, mert autista, és mindenkivel túl kedves, nincs disztingválóképessége.


Hmmmm... ugye hogy teljesen más az összkép ennek tudatában????

2022. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ilyenek is vannak. De ebből a történetből most mit hiányolsz? Melyik része gyanúsan hiányos?
2022. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!